Jak Topolánek překážel Fidelovu chráněnci

25. Září, 2008 – 10:54

Máme evidentně sportovně založeného a dobře zviditelnitelného premiéra. Za posledních pár měsíců všem musel připadat jako ministr sportu a ne premiér. Jeho vášnivá touha po veškerých pohybových aktivitách je vskutku nevídaná.

Nebere si servítky, zejména v rychlosti své přepravy za nimi ve vládních limuzínách vlastenecké značky Audi. Nedávno byl vidět na tenisovém FedCupu v Brně. Omluvil se z těchto důvodů z televizního pořadu Václava Moravce.

Vzdálenost 202 kilometrů pak jeho limuzína bez majáčku zvládla po dálnici za hodinu a devět minut průměrnou rychlostí více než 170 km/hod, čímž jeho auto překročilo povolenou rychlost o více než 70 km/hod a navíc nemělo zapnutý maják.

„Nemám se proč omlouvat, asi nevíte, že jsem předseda vlády!“ odbyl asi nějak tak dotěrné novináře.

Dvě limuzíny Audi tenntokrát se zapnutými majáky opět fičely tuto sobotu 10. 6. s nepoučitelným premiérem po dálnici D1 od Vyškova na ruzyňské letiště. Rychlost? Znovu okolo 200 km/hod.

Předseda vlády chtěl stihnout soukromé letadlo do Švýcarska, kde začínal úvodní fotbalový zápas českého mužstva se Švýcary. Premiér jakékoliv pochybení odmítl a nehodlal se omlouvat.

Snad proto byla jeho stále ještě manželka Pavla v pátek večer i se svým přítelem na koncertě Janáčkova máje v Třinci, kde spokojeně tleskala výkonu houslového virtuóze Pavla Šporcla a Severeočeské filharmonii Teplice…

A pak nastal včerejší den v Parlamentu ČR. Poslanci v devět ráno se chtěli začít zabývat tradičními čtvrtečními písemnými interpelacemi.

Jednání se zablokovalo hned pár minut po deváté hodině, když o přestávku požádal klub občanských demokratů. Poté následovaly další porady a pauzy, do svých lavic se poslanci vrátili až dvacet minut před třináctou hodinou.

Předseda klubu ODS Petr Tluchoř pak jako smírčí řešení navrhl schůzi ukončit. Podle kuloárních informací totiž koalici dnes chyběly potřebné hlasy, proto nechtěla ve schůzi pokračovat.

Nakonec se vládním stranám podařilo opozici přehlasovat a poslanci se sešli až kvůli ústním interpelacím. Ty však skončily po několika desítkách minut. Většina ministrů včetně premiéra Mirka Topolánka se totiž z jednání omluvila.

A teprve, když byl premiér Topolánek spatřen, jak překážel čerstvému světovému rekordmanovi z Kuby v oslavách a fotografování před světelnou tabulí s rozsvícenými číslicemi svého skvělého výkonu, bylo jasné, proč byly interpelace ukončeny dřív, než vlastně začaly.

Zřejmě opět dvě stě kilometrovou rychlostí se premiér přepravil do Ostravy na Zlatou tretru, aby se chlubil cizím peřím, když se pletl Kubánci Dayronu Roblesovi pod nohy, který v běhu na 110 metrů překážek překonal senzačně časem 12,87 sekundy o setinu dva roky starý výkon Číňana Liu Xiang z Lausanne.

Holt, na interpelacích by dostal pořádně zabrat, na Zlaté tretře se mohl v televizi ukázat, jak zhubl a že se zvládne svým „yes, yes“ plynně anglicky dohovořit i s mistrem překážek.

Fidelův chráněnec si však o dotěrném chlapíkovi očividně myslel, že jde o chvástavého pořadatele, který se chce mermomocí vyfotit se sportovcem z nepřátelského ostrova Kuba…

Tak takový je náš sportovně založený a nesmírně pracovně vytížený premiér Topolánek, jenž si navíc nedávno ještě stihl ve vládním letadle odskočit za horskou turistikou do Alp i na milionovou dovolenou do italské rezidence Berlusconiů…

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *