Jaký byl Jidášův groš Jihočeským matkám od Rakušanů…?

5. Prosinec, 2011 – 11:05
Dukovanské chladící věže¨... Foto: Břetislav Olšer

Dukovanské chladící věže¨... Foto: Břetislav Olšer

Rakouští zelení aktivisté neustále jako hlásná trouba poukazují na „nedostatky“ v AE Temelín, které měli Češi opravit podle mezinárodní dohody v Melku. Jsou jimi údajně poruchy bezpečnostních ventilů a neoddělená vysokoenergetická potrubí. Bla, bla, bla…

Předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová ale tvrdí, že konečná zpráva o plnění dohody z Melku naopak žádné problémy nezmiňuje. Takže, mnoho povyku pro nic. Pouze politické strkanice. Navíc včera Česká televize zjistila, že údajné obavy z Temelína se nijak neprojevují na cenách nemovitostí v regionech, které jsou elektrárně nejblíže.

Území, v němž mají všichni údajně strach z jaderné energie, by se mělo podle všeho vylidnit, jako „zóna černobylské smrti“. Podobné obavy ale v blízkosti Temelína vůbec neovlivnily zájem o místní nemovitosti a jejich ceny. „Že by nějaká nemovitost ztratila na hodnotě kvůli Temelínu, to jsem nikdy neslyšel. To vůbec nehraje roli,“ řekl Alexander Ertler, ředitel Immobilien.net., kontrolující Hornorakouský realitní trh.

V hornorakouském Freistadtu, tedy městě, které právě symbolizuje proti temelínský odpor, dokonce ceny domů a bytů rostou; k městu se od jihu blíží dálnice, která ho spojí s Lincem. Ve Freistadtu se situace na realitním trhu zlepšuje a ceny jdou nahoru… A tak si tady žijeme. Zatímco Švýcarsko je zemí referend, Rakousko je zemí statistik. Jedna uvádí, že 33 biliony kilowatthodin je ročně spotřebováno pro napsání, poslání a vyzvednutí dohromady 62 bilionů nevyžádaných spamů. Odpovídá to spotřebě energie 2,4 milionů amerických domácností.

Naši jižní sousedé jsou prostě hračičky, jimž však nevadí brzdit provoz na česko-rakouských hraničních přechodech jen proto, aby zcela záměrně s posvěcením policistů zavazeli dopravě, přitom je Temelín vůbec nezajímal…. Kolikpak Rakušané zaplatili za protesty Jihočeským matkám a zelené klice Kuchtová, Bursík- biomasa Jacques Jau Jau? Že vůbec nic, jelikož jde pouze o protesty, kterými chtějí naši i rakouští bojovníci „zachránit“ čisté ovzduší. Křišťálovější než miliony Standy Grosse na apartmán na Floridě? Proč tento vzdor pokryteckých Rakušanů? Máme je nechat vyhrát v inscenované Bitvě tří císařů u Slavkova, kde 2. prosince 1805 v jediném dni a na jediném místě Napoleon v grandiózní bitvě zničí dvě nejmocnější evropské armády….?

Vysvětlení je jasné. Že by máslo na hlavě? Rakouská národohospodářská rada v roce 1958 přijala rozhodnutí, že v rakouské vesnici Zwentendorf vznikne první atomová elektrárna v Rakousku. K jejímu dokončení došlo v létě roku 1977. Pak ale do Evropy a hlavně do Rakouska dorazila dlouho před Černobylem vlna zpolitizovaných protiatomových protestů. Faktem sice je, že stavba byla špatně vybudovaná, ale politika je politika. Její zavření, resp. neotevření, museli „demokraticky“ schválit Rakušané v referendu, což se také stalo.

I když se populární rakouský kancléř Bruno Kreisky za elektrárnu pragmaticky postavil, v referendu o jejím bytí či nebytí vyhrála tedy opozice, a tak se elektřina za prostavěnou miliardu a půl šilinků v Zwentendorfu nakonec nikdy nevyráběla. Dne 5. listopadu 1978 při referendu o zákazu atomové energie zvítězila Lidová strana s 50,47%, když byla proti už postavené jaderné elektrárně, naopak 49,53% občanů bylo pro její zachování a uvedení do provozu… Jedno procento Rakušanů tak „naprostou“ většinou hlasů rozhodlo: Ne atomu! Lidovci zvítězili i ve volbách, takže fakta jsou daná. Zbytečné jsou nějaké pozdní nářky nad rozlitou radioaktivitou, milí nickové….

Celkově však účelově zelenými zadaný tzv. „průzkum veřejného mínění“ dokonce hovořil o téměř 90 procentech Rakušanů, kteří jsou pro zavření Temelína. Je to prostě národ statistik. A přitom to byl před lety docela rozumný a sousedský národ, když u nás ve velkém vykupoval hořčici, dětské piškoty, tuzemský rum, plzeňský Prazdroj či sovětskoje polosuchoje šampaňskoje a záviděl nám světové fotbalisty, hokejisty, letadla, automobily, traktory nebo motocykly, co jsme byli schopni vytvořit i za totality, jež se Rakouska ani nedotkla…

Jak však potvrdila hornorakouská agentura pro obchod s realitami, inkriminovaný Temelín však v Rakousku ve skutečnosti nikoho nezajímá. Jen pár nakoupených protijaderných aktivistů-ekoteroristů. Důkaz je nasnadě; nebyl zaznamenán jediný pokus o vystěhování se z ohrožené pohraniční oblasti, co víc? Ceny nemovitostí v této oblasti neklesají, naopak rychle stoupají.

O tom, že Rakušany Temelín vůbec nezajímá, jelikož mají jiné „veledůležité“ priority, svědčí i kauza rakouské státní hymny. Bude se totiž asi měnit. Konkrétně text hymny, která má nově opěvovat nejen „vlast velkých synů“, ale v zájmu rovnoprávnosti bude přepsána v duchu „vlasti velkých dcer“. Tím by byl doplněn čtvrtý verš první sloky a nové znění původního textu rakouské spisovatelky s chorvatskými kořeny Pauly Preradovičové by mělo být: „Jsi vlastí velkých dcer a synů“. Myšleny jsou těmi „velkými“ dcerami i ženy, které v roce 1911 slavily v Rakousku-Uhersku ve Vídni svůj první komunistický 1. máj, svátek práce… Prý čestnými „velkými dcerami“ budou také Kuchtová s Jacques a další „překážečky“ na hraničních přechodech…

A zapomenout nelze ani na listopad 2008. Ten „hrozivý“ televizní obraz byl k vidění také v Česku. Tisíce Rakušanů utíkají zmateně do krytů, hasiči se snaží pomoci ozářeným a rozdávají všem jodové tablety. Hrůza třepe rakouským kurníkem, jen s tím rozdílem, že jde pouze o sci-fi dokument, který režíroval Andreas Prochaska, jenž se dosud živil především natáčením hororů. Komické; všichni fingovaně do kamer verou roha, ale své domy prodat nemíní. Ani omylem.

To jen rakouská veřejnoprávní televize ORF odvysílala jeho 90minutový film “První den”, který pojednával o fiktivní havárii v jihomoravské jaderné elektrárně Dukovany. Jakoby z oka vypadl americkému thrilleru “Den poté”… Snímek je součástí série pořadů ke 30. výročí referenda o jaderné energetice. Rakousko má i zákon, který neumožňuje vystavět jadernou elektrárnu. Tato země sice bere energii z jádra z okolních zemí, ve vzdálenosti 200 km od Rakouska se totiž nachází více než 30 reaktorů, zejména švýcarských a německých, ale u sebe atomové elektrárny nechce. Vy si riskujte, nám stačí zástrčka ve zdi. Zní jejich klasická demagogie.

Nad jadernou bezpečností světa má stálý dozor Mezinárodní agentura pro atomovou energii (MAAE) v rakouském Seibersdorfu nedaleko Vídně. A ejhle, z její laboratoře uniklo v minulých dnech určité množství radioaktivního plutonia. Jeho vzorek uskladněný v laboratoři MAAE explodoval, což vedlo k rozptýlení radioaktivního materiálu uvnitř budovy. Radioaktivitu ve vzduchu údajně bezpečně zachytily filtry laboratoře a nikdo prý nebyl ohrožen…

A opět stejný alibismus; veřejnost prý nebyla ohrožena a radioaktivita “nepřekročila bezpečnostní prostor střediska”, oznámilo rakouské ministerstvo životního prostředí. Přesně to ministerstvo, jež organizovalo blokády na rakousko-českých hranicích kvůli údajným rizikům JE Temelín…

Inu, ve všem je bordel, jenom v mléku je radioaktivita – nebo snad biomasa, Katuško…?

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi” jako eKniha – (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=1135)

Reklama:
  1. 1 Trackback(s)

  2. Led 15, 2016: hampton bay fans

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *