Kdo řekl tu lež, že fungování eurozóny je od začátku chybné…?

4. Prosinec, 2011 – 10:44
Tragická perspektiva Evropské unie...?  Foto: Břetislav Olšer

Tragická perspektiva Evropské unie...? Foto: Břetislav Olšer

Kdo si dovolil říct tak hříšnou větu? Určitě ten pražský “zrůdný gauner, terorista a sprostý vyděrač Klaus, co hraje s Evropou poker, ale karty má falešné a Parlament by měl napravit svoji chybu volby a měl by ho zbavit pravomoci…” jak o prezidentu ČR nedávno psaly skoro všechny české noviny.

Velký omyl. Autorem těchto rouhačských slov není zrůdný gauner z Prahy, ale někdejší předseda Evropské komise a jeden z tvůrců eura Jacques Delors. V rozhovoru pro britský deník Daily Telegraph prohlásil, že samotná idea jednotné měny není špatná, fungování eurozóny je však podle něj od začátku chybné. Podle serveru iDnes, Delors působil v čele EK mezi lety 1985 až 1995. Je jedním z klíčových architektů jednotné evropské měny.

V interview kritizoval způsob, jakým státy eurozóny projekt společné měny realizovaly. Podle něj může za současnou dluhovou krizi nedostatek centralizované koordinace hospodářské politiky jednotlivých zemí, jehož vinou někteří členové roztočili spirálu neudržitelného dluhu. Politici podle něj přehlíželi, že některé ekonomiky byly v základu slabé a státy eurozóny hospodařily nevyváženě… Milý pane Jacquesi Delorsi, nedopustil jste se náhodou trestného činu podvodu, když jste vědomě uvedl přes 501 milion obyvatel EU v bohapustý omyl? Věděl jste, ale nevaroval, i když v konečné fází, kdy se Evropa potácí na hraně mnoha bilionového bankrotu, máte tu odvahu se k tomuto idiotskému činu přiznat. Asi jste změnil svoji domácí adresu…

Takže dochází na moji hypotézu, že Evropská unie je pouze nevydařený klon RVHP a skoro nový způsob “letadla” nebo tzv. pyramidy. Také musíte vkládat povinný kapitál, z něhož se vám vrátí asi v průměru o pětinu víc. Ale odkud vezme pokladna evropské sedmadvacítky tolik, aby vyplatila víc, než kolik vybrala? Může samozřejmě sáhnout do svých rezerv, ale ani ty nejsou bezedné. Brát s úroků, nechat peníze pracovat na burzách… Jednou to dávání z ničeho ale musí přece skončit. Samozřejmě, že ty státy, které jsou z jistých důvodů na předních pozicích, si své peníze uhlídají, ale co ty ostatní…? Třeba Řecko, Itálie či Španělsko, Irsko…? Už víte, proč máme šílenou eurokrizi…?

Nepředpověděl ji prezident ČR Václav Klaus náhodou už před lety, kdy vystoupil v únoru 2009 v Parlamentu EU v Bruselu? Nikoho nepřekvapil, každý, kdo by čekal, že bude Evropskou unii chválit, se spletl. Jedině že by neznal Klausovou zásadovost. “Získali jsme trpkou zkušenost, kde není opozice, ztrácí se svoboda, politické alternativy proto existovat musí,“ řekl Klaus a EU označil za revoluční experiment a situaci v ní za demokratický deficit, což vede k potlačování trhu a podpoře centralizace. Jak si to mohl ten hulvát dovolit, ohrožovat jejich třistatisícové platy? Proto během projevu Václava Klause europoslanci demonstrativně odcházeli z jednacího sálu, jiní zůstali a bučeli či nepříliš zdvořile hlučeli.

Divíte se i dnes? Evropská unie je především velký moloch, v němž našli skvělou obživu 754 europoslanci (SRN – 99, Francie 74, Itálie a Velká Británie 73, Malta, Kypr a Estonsko mají dle prezezentované rovnosti po šesti zástupcích), jejichž platy jsou skoro dvojnásobkem příjmu českého premiéra. To už stojí za zuřivé obhajování Lisabonského elaborátu… Klaus se rovněž přel s bývalým ministrem zahraničí Cyrilem Svobodou, který mu vzkázal, že o EU nic neví, přel se též s bývalým premiérem Paroubkem, který mu chtěl zakázat cesty do zahraničí, pokud nebude držet proevropský kurs vlády….

A kde je dnes Klaus, a kde jsou Svoboda či Paroubek…? Zkrachovaní politici, jimž nevadilo, jak se na Pražském hradě chovali k prezidentu ČR europoslanci strany zelených? “Vaše názory na ni (Lisabonskou smlouvu) mě nezajímají, chci vědět, co uděláte, až ji schválí česká sněmovna a Senát. Budete respektovat demokratickou vůli zástupců lidu? Budete to muset podepsat,” řekl šéf frakce evropských zelených a bývalý anarchista Daniel Cohn-Bendit ultimativně a drze. Korunu všemu dala členka vedení parlamentu Irena Belohorská ze slovenské HZDS, když řekla: “Setkání bylo bouřlivější, nejen otevřené. Prezident nás informoval o svých postojích k Lisabonské smlouvě. Asi není moc zvyklý na toleranci úplně opačných názorů, než jaké má on, protože je už dlouho v pozici prezidenta…”

(Václav Klaus se v listopadu 2008 na oficiální návštěvě Irska označil za disidenta Evropské unie. Setkal se též s Declanem Ganleym, kterého rovněž označil za disidenta EU. Popřál úspěch jeho hnutí Libertas. „Ratifikace této smlouvy měla skončit ihned po irském referendu,“ mínil český prezident. „Lisabonská smlouva byla jednoznačně a demokraticky zamítnuta a je třeba to respektovat,“ uvedl v Irsku dále Klaus.)

“Jak se můžete scházet s člověkem, o němž není jasné, kdo ho platí? Ve vaší funkci se s ním nemáte co scházet. Je to muž, jehož finance pocházejí z problematických zdrojů a chce je nyní použít na financování své volební kampaně do EP,” reagovali „euroteroristé“ na Klausovo setkání s Declanem Ganleym. „Nevidím žádný důvod, abych se s ním nemohl setkat, snad ještě do té míry máme v Evropě demokracii. Vím, že můj předchůdce Václav Havel se také rád setkával s disidenty v různých zemích. Takže já se teď setkávám s disidentem EU a já se mezi ně počítám,“ prohlásil Klaus.

Když poté Václav Klaus připomenul Danielu Cohn-Benditovi, že Hrad nejsou pařížské barikády a řekl: “Já bych se vás nedovolil ptát, z čeho jsou financovány aktivity zelených. Pokud vám jde o racionální diskusi v té půlhodině, kterou na jednání máme, dejte, pane předsedo, prosím, slovo dalšímu…“ Předseda Evropského parlamentu (EP) a šéf delegace Hans-Gert Pöttering však Klausovi nevyhověl. “Ne, my máme času dost. Můj kolega bude pokračovat, protože každý z poslanců se vás bude ptát, na co bude chtít,” řekl. Na to reagoval Klaus: “To je neuvěřitelné, něco takového jsem ještě nezažil.” Cohn-Bendit přidrzle reagoval: “Protože jste tady ještě neměl mě…”

Už jsem čekal, že delegace “euroteroristů” obsadí Hrad, vyvěsí na něm svá hesla, přikuje se železnými pouty k hradní bráně, začne držet hladovku a odmítne odejít dřív, než prezident podepíše Lisabonskou smlouvu. Situace jako přes kopírák, když byl na Hradě v tolik tragických chvílích pro český národ šéf německých nacistů a komandoval tehdejšího prezidenta Háchu. Poté vyhlásil protektorát Böhmen und Mähren…

Že by se Česko v EU mělo stát rovněž vazalem Bruselu…? Nebo že by si EU změnilo zkratku na DHAK? Drž hubu a krok…? Škoda, že někdo z Hradu nezavolal URNU, aby její “kukláči” vyprášili zeleným kožich plný euroblech. Také by se hodili deratizátoři. Tolik smradu a infekce asi ještě po žádné hradní návštěvě za posledních devatenáct roků nezůstalo…

“Naším současným cílem je nenechat se rozpustit v Unii. Nechci evropský pas. Já nemám důvod tančit a zpívat v ulicích. Náš vstup do EU představuje složitý problém, který s sebou přinese výhody i nevýhody. Radikálně změní naši budoucnost a nebude to jenom v dobrém,” prohlásil Václav Klaus v rozhovoru pro francouzský deník Le Figaro. Když pak vstup do Unie skutečně nastal, nemohl zvolit symboličtější gesto, než jaké udělal, když vystoupal na mytickou horu Blaník. Ta je od pradávna spojena s pověstí o dřímajících rytířích, kteří Česku vyrazí na pomoc, až bude zemi nejhůře.

Zde prezident “oslavil” vstup naší země do unijních struktur a přesně o půlnoci si po proslovu přenášeném televizí Nova připil tradičním českým pivem, byť v rukách Jihoafričanů. “…Chci vyzvat všechny z vás ke svornosti, varovat před nepřiměřeným očekáváním, po němž může následovat deziluze.” A deziluze je tady ve vší své parádě. EU se topí v katastrofálních dluzích, že se jich vyděsila i Čína, s největšími zásobami zahraniční měny ve výši 3 200 miliard, většinou v dolarech, třetinu tvoří eura. Přes původní přísliby zřejmě Říše středu EU nepodpoří.

Politický pragmatik, který v současném světě válek, podvodů a násilí výrazně ční nad lidskou bezpáteřností. Může takový člověk škodit a Česku obzvláště, i když je ve funkci prezidenta? Takto se vyjádřil Václav Havel o české “Klaus-trofobii“, tedy panické hrůze z toho, co špatného pan profesor o Česku řekne, a že by neměl v zahraničí prezentovat své vlastní názory bez ohledu na postoj vlády. Škodí tím prý obrazu České republiky.

Inu, čas oponou trhnul a odpověď na otázku, kdo a čím škodí obrazu Česka, je zcela evidentní, že česká trojkoaliční vládo, dávno bez mandátu svých voličů…

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi” jako eKniha – (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=1135)

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *