Změny v Janáčkově filharmonii Ostrava

1. Prosinec, 2011 – 15:35

Dne 23. listopadu 2011 došlo ke změně ve vedení Janáčkovy filharmonie Ostrava. Řízením organizace byl pověřen prof. Jan Hališka (ředitel JFO v letech 1995 – 2004) poté, co byl odvolán dosavadní ředitel Mgr. art. Peter Krajniak.

Prvním krokem nového ředitele bylo obnovení činnosti dosavadního šéfdirigenta Theodora Kuchara, s nímž P. Krajniak ukončil jednostranně spolupráci. J. Hališka se s T. Kucharem dohodli na pokračování projektů, které byly sjednány v minulosti, obsazení postu šéfdirigenta bude otázkou pozdější doby. V nejbližší budoucnosti tedy Janáčkova filharmonie nabídne svým posluchačům kromě Vánočního koncertu 20. 12. abonentní koncert Velkého symfonického cyklu ve dnech 8. a 9. 12. v původní podobě, tedy s dirigentem Theodorem Kucharem a sólistou Radkem Baborákem (lesní roh) a následujícím programem – I. Stravinskij: Symfonie ve třech větách, J. Pauer: Koncert pro lesní roh a orchestr a R. Schumann: Symfonie č. 4 d moll op. 120.

Dále pak Novoroční koncert, který bude opět dirigovat T. Kuchar a na kterém zazní Dvořákova předehra Karneval, Sukova Fantasie pro housle v podání mladého koncertního mistra České filharmonie Josefa Špačka a 3. symfonie Camila Saint-Saënse „Varhanní“. V lednu budou mít posluchači možnost opět se setkat s bývalým šéfdirigentem JFO Christianem Armingem a mladou nadějnou houslistkou, rodačkou z Ostravy Martinou Bačovou na abonentním koncertě ve dnech 19. a 20. ledna 2012.

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi” jako eKniha – (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=1135)

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *