Žádný trest smrti, ale devítiocasá kočka a veřejný pranýř

24. Září, 2008 – 21:10

Pro začátek si nalíjme čistého vína; kdo je víc veřejně činný? Politik, herec, herečka nebo sportovec…?Je evidentní, že poslední jmenované profese jsou placeny z našich kapes dobrovolně.

Pokud chceme jít do divadla, jdeme a zaplatíme vstupné, když zůstaneme doma, nic ze své kapsy vydávat nemusíme.

To samé platí o vstupném na stadiony. Horší je to však s politiky, de facto našimi zaměstnanci, placenými z našich daní. Těch je třeba si všímat víc, abychom věděli, co s našimi financemi vyvádějí.

Zvolili jsme si je přece, aby za nás po dobu svého mandátu spravovali tento stát. Takže je přirozené, že jsou bedlivěji sledováni, než kdokoliv jiný. I třeba když spí nebo si čtou noviny v Parlamentu či když jdou s milenkou na večeři a my chceme vědět, jak jim chutnalo za naše peníze…

Chtěl bych teď psát o studu, který bez jejího zavinění postihl herečku Jiřinu Bohdalovou, jež si po celoroční vyčerpávající sezóně chtěla zaslouženě odpočinout.

Místo toho ji nějaký hnusný paparazzi špehoval i v tom jejím nejintimnějším soukromí a odporný výsledek svého hyenismu pak prodal za jidášských třicet stříbrných.

Jaký to může být asi člověk, který vyfotí téměř osmdesátiletou ženu, jak nahá ve vedru věší na svém balkoně prádlo? Jestli má tento zvrhlík dost na dovolenou na turecké riviéře, nač mu jsou ještě peníze za tuto sprostotu a nestoudnost?

Jak vůbec může někdo tolik poklesnout, tyto snímky koupit a zveřejnit je? Ani ten nejhnusnější bulvár by se takového šmírování nedopustil. Jen záchodový škvár se tak mohl snížit a definitivně se znemožnit u všech slušných lidí.

Na kolik si asi přišel zvýšeným nákladem…?

Vážená česká herečka Jiřina Bohdalová utrpěla bolestivý zásah do svého soukromí. Po skandálním zacházení s jejím jménem během soudního přelíčení kvůli její údajné spolupráci s StB přišla další nečekaná rána pod pás.

Bude se ještě moci ukázat na veřejnosti, v divadle či televizi? Jak se vypořádá s tímto zákeřným ponížením? Není to počátek konce její skvělé herecké dráhy? Zasloužila si po tom všem takový nevděk a pohanu…?

A co s tím, který toto vše způsobil? Přesto, že veřejně známé a činné osobnosti musejí počítat, že jejich soukromí se stává soukromím veřejným. Ale copak nejsou nějaké meze slušnosti? Kdy polezou paparazzi za celebritami až na WC, aby je zachytili při vykonávání tělesné potřeby…?

Jak říkali staří dobří piráti; jediný pořádný trest je „pustit kočku z pytle“. Bylo to eufemistické pojmenování tzv. devítiocasé kočky, tedy důtek nebo biče s několika řemínky, určenými k tělesným trestům, kdy odsouzenec procházel uličkou hanby a byl bit, co vykonavatelům síly stačily, dokud nepadl bolestí.

Nebo „líbat zbrojmistrovu dceru“ , jak pojmenovali námořníci další lahůdce pro zmije charakteru paparazziovských hyen, což znamenalo být zbičován přehnutý přes lodní dělo.

Herečka Jiřina Bohdalová se koncem týdne zhroutila a byla převezena do nemocnice. Důvodem jejího kolapsu bylo zřejmě zveřejnění ikriminovaných choulostivých fotografií!

Seřadil bych celou tu redakční sebranku na veřejném pranýři, hezky vysvlečené do naha, přivázané ke sloupům, aby si na ně každý mohl plivnout a dát jim, co proto, aniž by se mohli bránit. Jako paní Bohdalová…

Tak se spravedlivě trestá zločinec. Jiný trest, než bolest, utrpení a ponížení není dosti účinný pro podobné novinářské parchanty, kteří umí kvůli penězům pouze zákeřně ubližovat a kazit dobré jméno ostatních z branže…

Na středověké mučení středověké manýry…

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *