Dlouhodobě si zapisuji urážlivé výroky na moji adresu od nicků, ale též politicků na adresu svých protivníků, ale co je nejhorší, podrazácky se k sobě dnes chovají i ti, co jsou na jedné lodi a mají svět i nás chránit před hladem, žízní a smrtí. Lži a podvody, jimž se říká pokřivená diplomacie, jsou každodenním chlebem většiny politiků, alfou a omegou jejich nestydatého života, jehož smyslem je zlaté tele mamonu a kariéry přes mrtvoly.

Stojí za to, ba co dím, je to nezbytné, takové výroky jednou za čas zveřejnit. Ať víme, koho to volíme do Sněmovny, Senátu, ale i do Europarlamentu, koho jsme si zvolili a s kým tančíme zoufalý „tanec svatého Víta“… Jak se může stát slavným člověk, který je jinak zcela bezvýznamný a pro politiku neštěstím? Napřed rozpoutá český chaos zvaný poslanci a vládní koalice, pak nejraději před kamerami vysloví nějakou do nebe volající blbost.b Špatná reklama, také reklama. 

Topolánek jednou napsal jednomu novináři chronicky známý nacistický kec: Es kommt der Tag, jindy zase vyslal do světa zvěst, že „přijde noc dlouhých nožů“ i Osvětimské lži… a pak se formou SMS, jakoby se styděl jednat z očí do očí, omlouval premiéru Janu Fischerovi a ministru dopravy Gustavu Slamečkovi za mírně dementní slova: “Křesťanství je pro mě názor. Prvotní křesťanství bylo bez církve, církev se chopila díky různým liturgickým… díky oblbování mas, díky brainwashingu – totálnímu vymývání mozků, jímž se zmocnili těch lidí a jejich mozků… Gustav Slamečka, když jde do tuhého, tak jako gay uhne. Fischer, ten je Žid, není gay a uhne ještě dřív. To souvisí s jeho charakterem…“

A jiná perla: “Srdce mi to nebere,“ řekl “splachovací” Langer, jemuž nebylo hloupé přijít do pořadu ČT Otázky Václava Moravce a ještě v něm vznášet bláboly na adresu prezidenta Klause. Údajně nechápe, proč Klaus pomlouvá ty, kdo ho dvakrát zvolili prezidentem. “Nevím, jestli je to stářím, ztrátou paměti, izolací, anebo Freudovským komplexem, kdy nejvíce ubližujete těm, kteří se vás zastávali,“ dodal Langer na adresu Václava Klause, bez jehož strany ODS by byl jen řadovým právníkem někde na Hané.

“Jste opravdu sprosťák a vy to sám o sobě víte,” rozčílil se na Ratha Topolánek při jednání Parlamentu ČR. “Použiji ještě dnes jednu citaci Dana Landy: ´Vždyť i to největší hovado má svůj strop´. Vy ho nemáte…” Jeden vulgarismus je prý podle něj lepší než hektolitry lží, které na něj opozice dští. Už jako hejtman Rath na nedávné schůzi dolní komory v souvislosti s privatizací krajských nemocnic zaspekuloval o tom, že Bendl posloužil svým spolustraníkům jako „užitečný idiot“. Konkrétně řekl: „Já se mohu ptát, pane Bendle, prostřednictvím předsedající, dali vám z toho něco? Nebo jste tady posloužil svým stranickým soudruhům jako svého druhu užitečný idiot, kdy jste jim předal majetky za desítky milionů korun…?“

A opět chronický a světově nejuznávanější fackovací panák David Rath laškoval s Kalouskem: „Jak na vás koukám, tak pravděpodobně nejste v úplně střízlivém stavu, pane ministře. Obvykle se to u vás pozná ze stupňující se agrese a vulgarity. Takže já bych vás velmi žádal, abyste přestal pít, škodí to vašemu zdraví a vašemu mediálnímu obrazu,“ prohlásil tentokrát na Kalouskovu adresu. Čekám jen, kdy se Kalousek ujme provedení činu, jímž uražený Macek počastoval Ratha pořádným záhlavcem při televizním vysíláním.

„Byl bych docela rád, kdybyste si vytáhla moji účast na zasedáních ministrů financí a vzkázala těm europoslancům, jejich jména si nepamatuji, protože jsou příliš bezvýznamní idioti, že jezdím na všechna důležitá zasedání, pokud náhodou není něco důležitějšího,“ sdělil tentokrát „jednička“ vztyčeného prostředníčku Kalousek redaktorce Lidových novin (LN). „Europoslanci Strejček a Fajmon jsou opravdu zlobou nadaní idioti, kteří o tom nic nevědí.“

A k naší smůle ušel několika dalších fackám už svými kecy nudící provokatér Rath. Kalouskova limuzína jela kolem podloubí na Malostranském náměstí. Až se zjevl dvacetiletý muž a začal nevybíravě a sprostě Kalouskovi nadávat. Skoro jako Rath. Říkal mu zloději, hajzle a byl velmi vulgární. Kalousek po několika metrech z auta vystoupil, šel k mladíkovi a napomínal ho. Když ale muž pokračoval v urážkách, tak mu ministr dal ránu. Mladík ale pokračoval. Kalousek se otočil a dal mu ještě jeden řádný políček. A bylo to… Velkou nespokojenosti mezi odboráři pražského dopravního podniku vyvolala pozvánka na vánoční firemní večírek v roce 2009, která obsahovala krátký komiks, jenž urazil propuštěné pracovníky…Část pozvánky na vánoční večírek společnosti BNV Consulting.

Jinde nezůstalo jen u řečí. Poslanec VV Babák se vytahoval na stálé hosty v jedné pražské hospoda. Pak napadl u baru hosta a začal se s ním prát. Když se je snažili dát od sebe, tak chtěl náfuka utéci. Upadl hlavou na stůl a vyrazil si zuby. Poté, co přijela sanitka a policie, tak se rozplakal… Hrdina a velký frajer. Také na poli kultury umělci prokazují, že nejsou pranic kulturní, zvláště když žádnými umělci nejsou. V roce 2000 odmítl Černý převzít cenu Jindřicha Chalupeckého v Národní galerii do doby, dokud z jejího vedení Milan Knížák neodejde. Ten ho nechal po sporu o instalaci jeho díla vyvést a ocenění Černému následně předal pravdoláskový prezident Václav Havel na chodníku před Veletržním palácem.

Na otázku, proč Knížák nechal Černého vyvést, „umělec“, co podvodně z plasteliny uplácal podivný paskvil pro EU, odpověděl: „Protože je to čurák… Nafoukanej, kriploidní čurák… To je úplně jednoduchý, ne? To přece víme všichni…“ Černý se o Knížákovi vulgárně vyjadřoval v dokumentu ČT. Knížák po něm žádá odškodnění ve výši 150.000 korun a po televizi půl milionu. Stejně tak se „plácálista“ pustil také do prezidenta Václava Klause. Ministři kultury EU chtěli na jaře 2009 vědět, kdo je autorem „ostudně proslavené“ provokativní plastiky Entropa. Nechali proto na svou pražskou konferenci pozvat jejího tvůrce – výtvarníka Davida Černého, a ten je nezklamal. V hlasitém komentáři před mnoha přihlížejícími znectil prezidenta Václava Klause.”Co jsou moje bulharské záchody ve srovnání s tím hajzlem, co máme na Hradě,” řekl před svědky Černý.

A je tady další laškování. „Na panu knížeti se již začíná projevovat stařecká senilita. Jeho zednářské, pravdoláskařské a oportunistické tendence jsou pro naši zemi cestou do pekel. Kdyby se již radši odebral odpočívat na svůj zámek a vzal si s sebou jako lokaje Kalouska, udělal by občanům této země velikou laskavost,“ stojí v publikovaném vzkazu na Facebooku, o kterém Bátora tvrdí, že jde o podvod. Předseda TOP 09 křesťanské demokraty rozhořčil lidovým výrazem, který zmíněný Schwarzenberg použil v listopadovém rozhovoru pro deník Právo, kde je označil za „černoprdelníky“. „Nespokojenost se stavem české politiky je značná. Zaznamenávám při každé diskusi, že způsob, jak se u nás politika dělá, se většině lidí hnusí, nehledě na to, jestli ji dělá modrý pták, socan či černoprdelník,“ řekl. Předseda TOP 09 se opřel i do sociálních demokratů, které označil za „prodejné děvy“ a „jakési kmotry“.

Místopředseda vlády Karel Schwarzenberg řekl též o Ladislavu Bátorovi, že by měl být odvolán, ale nikdo si na to prý netroufá. A že se na své místo hodí jako „pazdeří k jisté části těla…“, čímž myslel zadnici, proč neříct, jak se věci opravdu mají – „prdel“ Ladislav Bátora na to odpověděl replikou na facebooku: „Chudáček starej… To se mu to bezostyšně prská, když ví, že ho přinejmenším ze tří důvodů nemohu vyzvat na souboj…“ A byla z toho urážka pana knížete, co může cokoli, ale chraň Bůh, aby si někdo troufl do její milosti. Kdo ale začal…?

Na to zaexceloval Kalousek, který nazval Bátoru „fašounem“. Prý to slovo nebylo podle něj urážkou, nýbrž pouze konstatováním. A pan knížepán si troufá i na okolní státy. Rakušany nazval „magory“ a na otázku, zda na vstup do eurozóny kdysi měla tak důležitá země jako Itálie, Schwarzenberg řekl:“Itálie vypadala tehdá ještě líp. Je pravda, že vláda Berlusconiho má vinu, že nezaváděla reformy. Berlusconi bohužel – zacpěte si uši, obrací se ke své podřízené, tu dobu prošoustal, místo aby ji využil na reformy“

Rovněž Pražský hrad má své žalobce. Vicekancléř prezidenta Václava Klause Petr Hájek chce žaloval ministra Karla Schwarzenberga kvůli urážce, že je „poskok“. Urazil tím prý i samotného prezidenta. A není sám, ani jeho hradní pán nebyl ušetřen invektiv, tentokrát novinářů. Už kvůli LS a EU se strhla nejen u nás nenávistná protiklausovská hysterie. Stačí si přečíst titulky článků a blogů: “Zrůdný gauner, terorista a sprostý vyděrač Klaus, Klaus hraje s Evropou poker, karty má ale falešné, Evropské bahno pohlcuje Klause, Soudruh Klaus v Moskvě, Velezrádce Klaus, nebo nebeská kráva Gajdůšková, Já píšu Vám, graždanin Klaus, Václav Klaus a KGB, Parlament by měl napravit svoji chybu volby a měl by Klause zbavit pravomoci. Na Klause jedině impeachment.…” A Klaus? Urazil prý poctivě pracující Řeky.

„Neviním Řeky. Každá země by mohla sama volit, zda bude žít na půl plynu, čtvrt plynu, nebo na plný plyn svých možností. Sama by mohla říct: my budeme víc hodin sedět ve stínu pod cypřiši a popíjet si ouzo, anebo víc pracovat. Jestliže se Řecko rozhodne, že bude více hodin věnovat ouzu nebo cypřišům, tak je to naprosto v pořádku. Nicméně nemůže vstoupit do měnové unie s Německem,“ řekl Klaus v rozhovoru pro deník Právo a Papandreu zuřil. Kvůli řeckému bankrotu nebo vyřčeném pravdě…?

„Když se říká, že dnešní textilní dělnice má více šatů a lepší šaty než měla královna před sto lety, je to sice bonmot, ale něco na tom je. Opita svými úspěchy tato společnost zapomněla, že na něčem byly založeny a ve své permisivnosti a krátkozrakosti vesele likviduje jeden z těchto stavebních kamínků za druhým a pak se diví, že to přestává fungovat,“ uvedl Klaus.

Teď už ale konec citátů z našich novin. A jdeme definitivně do zahraničí, napřed za tresty, jež by se mohly praktikovat i v naší Sněmovně. Německý motoristický časopis AutoBild sestavil sazebník pro cholerické řidiče. (Proto jsem nikdy neměl auto ani řidičák) Pro prchlivé Čechy na cestách ho přeložila Asociace českých cestovních kanceláří. V případě, že budete vyfoceni, jak radaru ukazujete prostředníček, což je mimochodem nejhorší prohřešek sankcionovaný čtyřmi tisíci eur, budete pykat za pohrdání úřady. Zklamaní budou i mazaní řidiči, kteří by si chtěli před německým policistou ulevit v češtině. Pokud totiž výrok v cizí řeči policista posoudí jako slovní útok, můžete se pouze modlit, aby ho neposoudil jako příliš drahý.

Pokud například strážci zákona u našich západních sousedů řeknete „Polib mi…,“ měli byste mít v záloze 300 eur. Za stejnou slovní úlevu to pak vyjde, když budete hlídku přirovnávat ke stádu dobytka. Podezřívat policejního důstojníka z toho, že má úpal nebo že řidiče šikanuje, už si mohou dovolit pouze movitější Němci. Vyjde totiž na tisíc eur, stejně jako přirovnání policejní sboru ke spolku kašparů. Nejvyšší pokutu (2500) eur si zatím vysloužil řidič, který policistu pohanil označením stará svině.

Všichni už víme z válek ve Vietnamu, Iráku či Libyi, že šéfové světa jsou děvky proradné. Premiér Itálie vede svojí proradnou zradou Kaddáfího. Pod heslem: „Berlusconi se s pravdou nekamarádí“ a „Berlusconi je analfabet demokracie“, jsou na 300 stranách publikace obsaženy výroky, které pronesli představitelé opozice. Knížka nazvaná „Berlusconi, nenávidím tě“. Mezi nejzajímavější výroky patří vyjádření šéfa opozice Romana Prodiho: „Myslím, že Silvio představuje velký krok zpět pro demokracii“, a soudce Antonia Di Pietra, který se proslavil v protikorupční operaci nazývané mani pulite (čisté ruce): „Berlusconi je jako AIDS: když ho potkáš, vyhneš se mu.“

A máme tady dalšího Jidáše. Sarkozyho. Francouzský prezident se v soukromém rozhovoru minulý čtvrtek v Cannes o Papandreovi vyjadřoval jako o „pomatenci“, jehož návrh na referendum ani nemá cenu kritizovat, protože Papandreu je „deprimovaný“. Podle francouzského časopisu Le Canard Enchain však Sarkozy volil mnohem ostřejší slova. „Už se nezastaví před ničím, je to naprostý blázen,“ rozohnil se a postěžoval si, že Papandreu Francouzům „zkazil summit G20″. Prý Francouzi a další Evropané jednou přestanou Řekům pomáhat. Řeknou si: My si pouštíme žilou kvůli těmto nulám, které nechtějí provádět reformy,“ řekl francouzský prezident a dodal: „Ta země žije v anarchii.“

A další faleš marného seladona; Sarkozy též označil izraelského premiéra Benjamina Netanjahua za lháře. „Nemůžu ho už ani vidět, je to lhář,“ prohlásil Sarkozy. „Ty ho máš plné zuby, ale já s ním musím jednat den co den,“ řekl na to lakonicky Obama, další farizej, co to hraje na islámskou i židovskou notu. A naši bezcharakterní redaktoři české televize prohlásili, že novináři byli údajně soudní, když o těch urážkách mlčeli…

Inu, mám z těch machinací už žaludeční neurózu, tak nechám své další záznamy na příště, aby se rovněž vám neudělalo nevolno. Pokud už nezvracíte… Lži a podvody jsou zkrátka každodenním chlebem zkorumpovaných politiků…

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi” jako eKniha – (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=1135)