Kocourkov s čistým Kocourkem aneb Stát přece neokradl, jen manžeku?

9. Listopad, 2011 – 19:25
Zkuste mě odehnat od koryta, když se jen olizuji... Foto: Břetislav Olšer

Zkuste mě odehnat od koryta, když se jen olizuji... Foto: Břetislav Olšer

Tak nám po Grosovi, Zgarbovi, Palasovi Drobilovi, Kopřivovi, Vondrovi, Bémovi, Bártovi, Škarkovi, Kočí… ten počet filutů by se dal psát donekonečna. Unavující činnost. Zůstaňme u toho posledního, v českém Kocourkově u ministra Kocourka, co záhadně zbohatl o 16 milionů a nechce o tom srozumitelně hovořit.

Týká se to jeho soukromí a do toho nikomu nic není. Ale je to. Ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek alibisticky tvrdí, že nevysvětlené matčiny miliony jsou jeho a rodiny. Jedná se údajně o peníze z podnikání, pojistky za automobilovou nehodu a rodinných úspor, které musel „odklonit“ kvůli rozvodu s jeho tehdejší manželkou. Chtěl se prostě vyhnout dělení svých peněz během rozvodového řízení. Stručně řečeno; nechtěl, aby problémy související s mými vlastními prostředky, byly ohroženy problémy jeho bývalou manželkou…

Asi tolik vykoktal na tiskovce, kde většinu plků za něho odvedl jeho tiskový mluvčí. Takže nic od ničeho pošlo. Vlastně ne od ničeho, ale od záhadně nabytých milionů. Jak to tedy bylo pohádko, odkud kam zabloudilo Kocourkovo 16milionové kuřátko? Tvrdil, že je zatajil před manželkou před rozvodem. Co to znamená? Pokud někdo z manželů něco nabyl během manželstvím to znamená i plonkovních 16 melounů, musí se vše dělit mezi oba partnery.

„Veškeré prostředky jsou moje, rodinné nebo historické. Svěřil jsem je do správy Key Investments jen proto, abych je odklonil od případných problémů s mou složitou situací v roce 2008,“ řekl Kocourek s tím, že má čisté svědomí. Rezignovat v žádném případě nemíní, i když podváděl svou bývalou manželku. Zkrátka veřejně potvrdil, že se jednalo o peníze, o které se nechtěl při rozvodu dělit s manželkou, protože patřily jemu a jeho rodině.

Co na to ta dobrá žena? Kdypak se ozve pro svých osm milionů? Podle iDnes, Kocourkova matka Jindřiška dostala na účet v březnu 2008, tedy v době, kdy její syn působil jako šéf dozorčí rady společnosti ČEZ, cenné papíry, které po třech měsících prodala za 16 milionů korun. Na transakci se podílela finanční společnost Key Investments, jež získávala od ČEZ milionové zakázky.

Není všem jasné, jak paní Jindřiška zaplatila za dluhopisy, které dostala od neprůhledné firmy Eton Ventures registrované v Novém Mexiku. Je jasné; rodina je dle Kocourka základem státu, který však v žádném případě neokradl, pouze „chtvou“ manželku, což je podle něj moucha…

Inu, každopádně zde jde o jasný podvod, když ne na státu, tak na manželce, a to už vůbe není sranda, byť jde o Kocourkov s Kocourkem… Mňau…

PS: Vysvětlení na dotaz nicka „mimi“: V roce 2005 měl jihlavský strýc Vik svému synovci, tehdejšímu premiérovi Grossovi, půjčit 1,2 milionu korun. Tehdy sdělovací prostředky svým vzorným hyenismem zjistily, že Stanislav Gross si prý nemohl vydělat na luxusní byt na pražském Barrandově za 4,2 milionu korun, zakoupený v roce 1999 z úspor a hypotéky.

Provázely to informace o tom, jak zneužil svého vládního postavení, aby si vzal úplatek Naštěstí to ustál, vykašlal se na média a koupil si po několika letech běžně spekulativního podnikání luxusní letní sídlo na Floridě. Za byt na pobřeží Atlantiku v rezidenčním komplexu zvaném Hidden Bay dal v přepočtu necelých třináct milionů korun. Hidden Bay leží v rezidenční čtvrti Aventura, která je hned po Miami Beach druhou nejžádanější lokalitou na Floridě. Letní byt tak zřejmě zaplatil expremiér Gross z osmdesáti milionů korun, jež pocházejí z prodeje akcií firmy Moravia Energo. Po svém odchodu z čela vlády totiž strávil Gross dva roky studiem a v advokátní kanceláři Eduarda Bruny.

Kolik činí koncipientský plat? Určitě to není 200 tisíc měsíčně, což byla jeho premiérská gáže. Najednou ale bleskově zbohatl? Bleskově? To si snad myslí jen média, která na dva roky ztratila o obyčejného koncipienta zájem, čehož Gross využil a vášnivě spekuloval s akciemi. A konečně dozrál čas, aby koupil od svého známého akcie prosperující firmy Moravia Energo za dvacet milionů korun a záhy je prodal za sto. Prý dějiny kapitalismu nabízejí málo příběhů tak bezbolestného zbohatnutí.

A to bylo rázem opět sousto pro lovce lebek. Odkud vzal “chudý” koncipient počáteční dvacetimilionový kapitál? ptala se ihned na impulz médií protikorupční policie. A prověřován byl též Tomáš Chrenek, majoritní vlastník Moravie Energo, kterému vláda, v níž byl Gross ministrem vnitra, “přihrála” dvě miliardy korun. Koberec je moc dlouhý, aby se pod něj vše řádně zametlo…

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi” jako eKniha – (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=1135)

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *