LR Cosmetic Big Band oslaví 30. narozeniny

8. Listopad, 2011 – 17:02

V divadelním sále Domu kultury města Ostravy oslaví dne 14. 11. 2011 koncertem 30. výročí založení LR Cosmetic Big Bandu. A oslavy narozenin to budou vskutku velkolepé.

V bohatém repertoáru orchestru převažují skladby autorů swingové éry: G. Millera, B. Goodmana, G. Gershwina, D. Ellingtona, N. Heftiho, W. Hermana, J. Kerna, R. Anthonyho, B. Strayhoma a dalších. Skladby těchto ale i dalších autorů v podání orchestru pod taktovkou Vladimíra Ševčíka nebudou chybět samozřejmě v programu ani tentokrát. Posluchači se mohou těšit např. na Gershwinův Summertime v podání Gabriely Vermelho-Plíškové, dále na především díky Franku Sinatrovi zpopularizovanou píseň My Way, kterou zazpívá Martin Chodúr.

Domácí tvorbu zastoupí např. Lady Carneval z dílny dvojice K.Svoboda a L. Štajdl s Martinem Fryntou. Zazní ale mnoho dalších hudebních trvalek – My Funny Valentine, New York, New York, What a Wonderful World a další. Kromě již zmíněných zpěváků se k mikrofonu postaví Jana Píchová, Zbyněk Terner, Milan Michna, Melody Ladies, Bajger Sisters. Program zpestří stepařské číslo Mirka Spáčila s Ivou Šebelovou. Večerem bude provázet Jan Apltauer. Vstupenky na koncert, který začíná v 19 hodin, v ceně 200 korun lze zakoupit v pokladně DKMO nebo v pobočkách Ostravského informačního servisu.

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi” jako eKniha – (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=1135)

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *