A ejhle, máme nového chameleona, aneb Korouhvičky na financích…?

25. Říjen, 2011 – 20:31
Hezky vás nakrmím, daňoví poplatníčci mí, než bude hůř...  Foto: Břetislav Olšer

Hezky vás nakrmím, daňoví poplatníčci mí, než bude hůř... Foto: Břetislav Olšer

Máme v Česku spoustu proroků a šamanů, kdo by čekal, že se tito mudrlanti ocitnou také ve vládě a na ministerstvu financí? Jak napsal i Dnes, ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) dnes, 25. října 2011, avizoval, že od říjnové prognózy, kterou ministerstvo zveřejní v pondělí, očekává pro českou ekonomiku nepříjemná čísla.

A listopadová prognóza prý bude ještě horší. Návrh rozpočtu kvůli tomu vláda měnit nebude, jelikož není jasné, jak se situace s dluhovou krizí v Evropě vyvine. Údajně bude hůř a ještě hůř… Ale, ale, čas oponou trhl a náš věštec bere zpátečku. Správně, jak praví klasik; jen blbec nemění svůj názor. Jestli je pan finančník roku Kalousek blbec nebo jen prohnaný filuta, to si domyslete sami. Snad mě nevyfackuje. Stačí si jen přečíst, co řekl skoro před třemi roky…

Na webových stránkách KDU-ČSL se koncem roku 2008 uskutečnilo chatování s ministrem financí ČR Miroslavem Kalouskem, který mj. na otázku čtenáře Otakara Nováka: Pane ministře, jak bude česká vláda reagovat na světovou finanční krizi, odpověděl:

“Tak, že teď půjdu usilovně pracovat, a proto se omlouvám všem, kterým už na otázky neodpovím, protože jsem pod časovým tlakem. V každém případě opakuji, že není třeba se bát. Neexistuje žádný objektivní důvod domnívat se, že se česká ekonomika dostane do krize. Dojde jen ke zpomalení růstu, to znamená, že budeme stále bohatnout, jenom už nebudeme bohatnout tak rychle. Žádná mimořádná opatření teď nejsou zapotřebí, proto také žádná neuplatníme. Situaci, spolu s ČNB, velmi pozorně monitorujeme, a pokud by teoreticky bylo potřeba, tak zasáhneme. Jsme ale přesvědčeni, že to potřeba nebude…”

Pak ještě při jiné příležitosti dodal, že “jsme oáza v moři krize”, a že je přesvědčen, že v Česku ekonomická krize není a že nehodlá měnit rozpočet ani případně pomáhat některé z českých firem.

Pro Hospodářské noviny dokonce v té době prohlásil, že hovořit o krizi v Česku je nesmysl, protože tu žádná není a ani žádná nehrozí. Zlé jazyky ovšem škodolibě tvrdí, že pan Kalousek stejně tak viděl jako bezpečné i padáky, které kdysi nakoupil, ještě když byl náměstkem na ministerstvu obrany ČR, a parašutisté na to doplatili svou smrtí….

Proč tedy, když naše banky jsou geniální, tedy ty, které nezbankrotovaly, žije polovina národa v chudobě, domácnosti dluží před bilion korun a mnozí důchodci nemají na chleba…? Copak se nestydí ti, kdož si cpou do kapes korupční miliony za Promopro, Opencardy, Grippeny, CASY, Pandury a jiné špinavé kšefty…?

„Přestože euro přežije nynější dluhovou krizi v eurozóně, bude nás stát strašně moc, nejenom v přesunech peněz ze severu na jih Evropy, ale daleko víc v tom, že Evropa prožije desetiletí naprosté stagnace,“ řekl dnes prezident Václav Klaus.

Inu, jakoby tu někdo mluvil o voze a jiný o koze, pardon – o krizi, tak nezbývá jen čekat, na co brzy doplatí čeští daňoví poplatníci, až začne být hůř a ještě hůř…?

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi” jako eKniha – (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=1135)

Reklama:
  1. 1 Trackback(s)

  2. Led 15, 2016: hampton bay fans

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *