NATO: Zničilas v Libyi, co se dalo, aneb Svoloč u moci…

20. Říjen, 2011 – 19:30
Ne, nejsem dvojníkem Kaddáfího, ale socialisty Barossa... Foto: Břetislav Olšer

Ne, nejsem dvojníkem Kaddáfího, ale socialisty Barossa... Foto: Břetislav Olšer

V mé valašské vesnici to bylo stejné jako v Libyi; byli u nás sedláci, hospodáři, řemeslníci, pan farář a obecní chudí, co nic neměli, ani tedy nepatřili k žádné výše jmenované skupině občanů – byli to komunisté.

Po Únoru 1948 získali pučem na desítky roků absolutní moc. Z majetných se stali kulaci a z bezzemků předsedové, tajemníci a tajní, pan farář měl farnost na Mírově. A taková je nyní situace v Libyi. Napřed si NATO vymohlo na OSN tzv. bezletovou zónu, aby mohlo začít ničit vše, co tam vybudoval Kaddáfí. Zbraně dostala místní svoloč, která pozvolna bořila celou zemi a nakonec dnes zabila plukovníka Kaddáfího. Přesně dle zásad fašismu a nacismu…

Farizejství Obamy, Camerona, Sarkozyho, Barossa či Berlusconiho, co Kaddáfího objímali, jak zrádní Jidášové, aby ho pak bez mrknutí oka zradili a začali bombardovat. Úlisní zbabělci a bezpáteřná idividua… Proč? V Libyi se přece nachází 3,3 procent prokázaných světových zásob ropy a ve státní pokladně na 140 tun zlata. Lež a nic než sprostá fraška, s milionem mrtvých.

Přerod sponzora terorismu Kaddáfího zpečetila americká ministryně zahraničí Condoleezza Riceová svoji návštěvou Libye. Prostě takové obrácení Ferdyše Pištory po muslimsku. Riceová tak potvrdila, že Kaddáfí se napravil, navzdory stovkám mrtvých v letadle nad Lockerbie, a byl Washingtonem vydáván za příklad pro ostatní – jmenovitě Írán a Severní Koreu. Libyjci a USA spolu nemluvili přes padesát let, poslední americký šéf diplomacie byl v Tripolisu v roce 1953.

V době, kdy Kaddáfí ve své “džamahírii” přebíral vládu, patřila Libye k nejchudším zemím světa; dnes má nejnižší podíl obyvatel žijících v chudobě z celé Afriky. Během jeho vlády stoupla gramotnost z 10 na 88 procent. Veřejný dluh byl druhý nejnižší na světě. V roce 2002 stál u zrodu Africké unie, jejíž snahou je postupná integrace afrických zemí. Na summitu v Addis Abebě v únoru 2009, kde byl zvolen jejím předsedou, se vyjádřil pro projekt Spojených států afrických. – což se samozřejmě zemím těžícím z africké chudoby moc nelíbí.

A proto mohl být s posvěcením OSN 19. března 2011 slavnostně otevřen libyjský veletrh zbraní páté generace. A vystavovatelé se činili. Bylo nutné se předvést; co nejvíc zničit a zabít. Zájemci o obchod vše pečlivě sledovali a dělali si černé puntíky. Byl to masakr; Libye čelila masivnímu útoku koaličních sil. K francouzským letounům se přidaly britské a americké síly. USA současně převzaly velení.

Lanařící skauti vše na bojištích bedlivě sledovali. Sestavu svého letectvo chtějí v nejbližší budoucnosti posílit Brazílie, Japonsko, Omán, Katar, Saúdská Arábie a Švýcarsko. Největší tendr na nákup vypsala Indie, která hodlá koupit 126 bojových letounů. Do soutěže se kromě strojů Rafale a Typhoon hlásí také americký Boeing se svým strojem F/A-18E/F Super Hornet, Lockheed Martin se strojem F-16 Fighting Falcon a své předváděčky v barvách NATO se dočkal i švédský koncern Saab AB se stíhačkou Gripen… Napodobí Obama slova Bushe mladšího: “Přinesli jsme libyjskému lidu svobodu a demokracii…” Hovno, resp. ó nikolivěk, jak říkal náš pan řídící… Další vítězství ropy, zbraní a zlata nad duchem…

Inu, zničili jste, co jste mohli, falešní lumpové. Zadavte se ukradenou ropou… Boží mlýny melou pomalu, ale jistě… Na každou svini už se vaří voda…

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi” jako eKniha – (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=1135)

Reklama:
 1. 23 reakce na “NATO: Zničilas v Libyi, co se dalo, aneb Svoloč u moci…”

 2. Tak, konečně už i v Libii zvítězila láska i s pravdou dohromady. Jako u nás.

  od vok v Říj 21, 2011

 3. PS: prosím v mém předchozím komentáři opravit hrubku ve slově „Libii-Libyi“ Děkuji. Vok.

  od vok v Říj 21, 2011

 4. Tak zle u nás ještě nejsme, představit si, jak lynčují Nečase je dosti zrůdné…

  od olser v Říj 24, 2011

 5. Také mne strašně irituje, že jsem (chca nechca) součástí té zrůdné hry „spojenců“ : Srbsko, Irák, Líbye a nejhorší na tom je, že nevím, co s tím mohu dělat. Tak se jen v duchu omlouvám všem těm, co trpěli pro to, že jim někdo vnucoval svobodu. Ostatně, co je to vlastně ta svoboda? Pro mne je to vnitřní stav vědomí. Pokud mi fyzicky nikdo neubližuje, neuváže mne, nezavře, tak vše ostatní je svoboda. To ostatní je nadstandard a my jsme vzali svobodu tolika lidem, abychom jiným dali nadstandard. Jak jsem si to mohli dovolit? Cítím se vinna a tak se všem těm lidem v Srbsku, Iráku, Afghanistánu a Líbyi tímto hluboce a ze srdce omlouvám.

  od none v Lis 21, 2011

 6. Děkuji. Svoboda je v každém z nás, ať jsme za mřížemi nebo v pekle. Je to naše privilegium, které má trvalou povahu. O naši vnitřní svobodu nás nepřípraví nic, možná smrt a to kdoví jestli…

  od olser v Lis 21, 2011

 7. Kaddafi byl nejbohatší člověk světa, cca 3x vic, než lidi v oficiálních žebříčcích, takže je jasné, komu ležel v žaludku… A vzhledem k tomu, že lidi v oficiálních žebříčcích řídí planetu, tak vše ostatní byla jen zástěrka, nějací mrtví nehráli roli. Jenže Kaddáfí byl jediný, kdo platil na africké kmeny, takže nebyly v Evropě ty davy imigrantů. A v momentě, kdy Sarkozy zavelel z důvodu poklesu preferencí zvedněte stíhačky, můj bratr už není můj bratr, Kaddafi pustil jen za víken 500 tis imigrantů do Evropy. Převážně Francie a Itálie a to paradoxně bude stát Sarkoziho židli a nás miliony afričanů tady.

  od arakain v Lis 26, 2011

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *