Česká média nezapírají antisionismus. Vynáší to…?

18. Říjen, 2011 – 17:20
Marocký muslim veze osla plného vaty pro česká média...   Foto: Břetislav Olšer

Marocký muslim veze osla plného vaty pro česká média... Foto: Břetislav Olšer

Pět a půl roku svět sledoval boj o život devatenáctiletého izraelského vojáka Gilada Šalita. Teď byl konečně propuštěn, vlastně vyměněn – jeden za 1027 teroristů, lokálních Arabů, co si říkají Palestinci. Pět a půl roku žil v osamění, s nikým skoro nemluvil, s nikým se nemohl potkat…

Dopis od své matky dostal až po dvou letech, lékaři prohlíželi muslimské vrahy v izraelských věznicích, žádný doktor Červeného kříže však nesměl prohlédnout Šalita. Česká média však věnují hlavní pozornost odsouzeným za mnohonásobné vraždy, podíly na nich, těžká ublížení na zdraví a další zločiny. Pod tímto srdceryvným článkem se podepsal Petr Štefan, redaktor webu iDnes. Čteme tak o radosti rodin propouštěných zločinců, kvůli nimž zahynuly desítky lidí, zůstaly desítky sirotků, stovky fyzicky a psychicky trvale poškozených nevinných lidí.

Max Blaustein z Eretz.cz si hořce pustil fantazii na špacír, když se zamýšlí, zda příště nebude otištěna na iDnes „reportáž z těžkého života bývalého palestinského vězně, který kvůli izraelské blokádě nemůže sehnat dostatek trhavin, nebo rozhovor s takovým bývalým vězněm, který lyricky popíše své pocity z pohledu na těla povražděných Židů po výbuchu jeho bomby v pizzerii, restauraci, tržnici nebo autobuse…“

Není to ale pouze iDnes, nýbrž i Lidové noviny či Česká televize, které si dovolují kritizovat Izrael. „Proč pomáhat Izraelcům“. Takový je název článku, který vyšel 10. května 2008 v příloze deníku Lidové noviny. Jeho autorem byl novinář a „historik“ Petr Zídek. Píše na téma, co by bylo, kdyby Češi před dvaašedesáti roky nevyzbrojili Izrael…?:

“Militantní sionisté by opustili Palestinu a ostatní Židé by v poklidu žili ve státě s islámskou většinou tak jako celá staletí předtím. Nedošlo by k dalším třem velkým válkám, statisíce Palestinců by nepřišly o domov a neživořily po generace v uprchlických táborech. Terorismus by zůstal okrajovým jevem a arabské země by určitě nehledaly tak intenzivně podporu v Moskvě. Na Blízkém východě by nevznikl neuralgický bod mezinárodní politiky.“

Slohová práce školáka, mírně řečeno parafráze na tato slova: “Kdyby neměli Rusové tanky, stíhačky, zbraně od Spojenců a hlavně od USA, vzdali by se Němcům a my bychom dnes nevzpomínali na půl století komunistické totality, druhá světová válka by trvala jen pár měsíců, nebyl by Stalin ani Berija, desítky milionů mrtvých, ani gulagy, Varšavská smlouva, studená válka, ani Berlínská zeď. Mluvili bychom sice německy, ale komunismus by byl poražen už půl století před rokem 1989…”

Izraelská armáda zasáhla v pondělí 31. Května 2010 proti konvoji tří nákladních a tří osobních lodí, které vypluly od břehů Kypru a na nichž propalestinští aktivisté vezli 10 000 tun “humanitárních potřeb” do Pásma Gazy. Při útoku na tuto “mezinárodní flotilu” zahynulo devět lidí. A samozřejmě, že česká média hned začala hromadně moralizovat. Českou televizi nevyjímaje. Mezi šesti stovkami „dobrovolníků“ bylo 30 Jordánců, 16 Kuvajťanů a další aktivisté z Pákistánu, Indonésie, Azerbajdžánu, Malajsie, Alžírska, Maroka, Mauretánie, Ománu, Jemenu a Bahrajnu. Co ty všechny jmenované národnosti spojuje? Všechny vyznávají islám. Nepochybuji o tom, že tito účastníci chápali svou účast jako džihád proti Izraeli.

Paradoxně většina vybavení a zboží na palubě „humanitárních“ lidí, zastavených izraelským námořnictvem na cestě do Gazy, byla již překontrolována se zjištěním, že je zcela bezcenné. Náklad byl z lodí vyložen v izraelském přístavu Ašdod a zkontrolován v souladu s pravidly izraelského embarga vůči Gaze, které je přípustným krokem ve vztahu mezi entitami, tedy Izraelem a Hamásem, jež jsou ve válečném stavu. Mnoho léčiv je prošlých anebo smíchaných, což ztěžuje jejich rozlišení. Navíc většina vybavení je ve špatném stavu. Přitom Izrael navzdory blokádě umožňuje denně dovoz mnoha tun zboží a jídla do Pásma Gazy.

Na jedné z lodí flotily bylo minimálně 40 nájemních žoldáků, najatých pro vedení bojových akcí proti izraelské armádě CACHAL. Někteří z nich jsou napojeni na teroristické uskupení Al-Kajdá. Jak uvádí izraelská agentura Mignews, bylo na turecké vlajkové lodi nalezeno značné množství zbraní, určených pro vedení bojů, pro takzvanou urbanistickou guerillovou válku. Byl jsem v Gaze, vím, oč jde. Znám z mých mnoha cest po Blízkém východu také Izrael, Jordánsko, Libanon, Golanské výšiny v Sýrii. Především jsem ale viděl v Jeruzalémě oběti sebevražedných atentátů, takže pokud si některý z vážených nicků myslí, že nemám o čem mluvit, tak se zatraceně mýlí.

Je Česká televize tak nevzdělaná, že neví, že poslala svůj štáb na území ve stavu válečném, jenž vznikl úsilím vlády hnutí Hamás, a zdalipak Česká televize své zaměstnance před tím, než souhlasila s cestou, řádně pojistila a na jakou sumu? A když už jsme u toho pojišťování, zdalipak Česká televize řekla své pojišťovně, že ty dva pojišťuje pro cestu na válečné území…? A o jakou pojišťovnu asi jde…?

S těžkým srdcem, ale přesto jsem chápal Českou televizi, že ani po více než čtyřiceti letech zdůrazňování imperialistické zvrhlosti zločinných Židů státu Izrael, si ještě nezvykla, že teroristé jsou už na jiném břehu. Ostatně, pan exgenerální ředitel ČT Jiří Janeček to měl asi v krvi; byl přece skoro deset let v KSČ, absolvoval VUML a patřil mezi komunistickou elitu v okrese Tábor, kde byl vedoucím redaktorem týdeníku Palcát, vydávaného OV KSČ. Nic z toho však ve své kandidatuře na post generálního ředitele ČT neuvedl. Zapřel to, jako Petr Krista…

Izraelský velvyslanec v Německu Joram Ben-Zeev upozornil na skutečnost, že mezi aktivisty na trajektu Marmara byli členové nedávno vzniklé německé ultralevicové strany Die Linke (Levice). Jejím členům se zdáli Sociální demokraté málo levicoví a proto založili stranu novou. Mají 75 000 členů a jsou dnes třetí nejsilnější stranou v Německu. „Tato Hamásem řízena akce mírovému procesu nepomůže“, řekl Zeev a ptá se, „kde byli levicoví politici z Die Linke, když teroristé Hamásu ostřelovali Izrael?“

Na veřejných konferencích v Turecku v uplynulých letech zástupci IHH agitovali pro Hamás a jeho strategii, včetně ozbrojeného boje proti Izraeli a Palestinské samosprávě. Na internetu snadno najdete záběry ze setkání šéfa IHH Bülenta Yildirima s pohlaváry Hamásu, jako je Izmail Haníje a Chálid Mašál. Dánský „Ústav pro mezinárodní studia“[ v Kodani uvádí, že „IHH v minulosti poskytovala finanční a materiální podporu mezinárodní síti džihádu“.

Prostřednictvím „Union of Good“ má IHH samozřejmě rozsáhlé mezinárodní styky s dalšími islamistickými organizacemi. Výnosem sociálnědemokratického ministra obrany Ehuda Baraka bylo v roce 2008 v Izraeli 36 organizací náležejících k „Union of Good“ zakázáno. Jako „číslo 36“ byla na seznamu ilegálních seskupení v Izraeli také IHH. Už během operace „Obranný štít“ na jaře 2002 padly do rukou izraelské armády dokumenty, ze kterých vyplývalo, že „Union of Good“ poskytoval prostřednictvím takzvaných „palestinských humanitárních organizací“ finanční odškodnění rodinám „mučedníků“, v západním slovníku obvykle nazývaných sebevražednými atentátníky…

Zaujal mě nedávno též starší článek z deníku Haló noviny, vydávaného Komunistickou stranou Čech a Moravy. Nečtu tento plátek, ale pouze studuji webové stránky Eretz.cz, kde text přetiskli. Dovolím si šokující část z něho citovat:

…”Už dávno to není jen nesmiřitelný odpor islámského světa vůči státu, který si přivlastnil historickou Palestinu a připravil tak místní arabské obyvatele o jejich vlast. Nejen proto ho také islámský svět pociťuje jako vřed na svém těle (vůdce íránské islámské revoluce ajatolláh Chomejní ho již před čtvrtstoletím dokonce označoval za rakovinový nádor, který se bude dále šířit)…”

Haló noviny pokračují….

…”Jakkoliv to dnes může znít paradoxně, právě z hlediska zájmů americké židovské lobby, je trvalá existence židovského státu na Blízkém východě spíše kontraproduktivní. Izrael se tak dříve či později stane přítěží i pro tuto nejvlivnější mocenskou skupinu v USA. Nedojde pak nakonec skutečně na slova íránského prezidenta Ahmadínežáda…?” 30. srpna 2006. Petr KURSSA, Haló noviny.

Inu, co dodat? Jaký pán, takový kmán, aneb Kdo chce kam, pomozme mu tam. Hodně zdraví, Gilade Šalite, ještě že nežiješ v Česku…

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi” jako eKniha – (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=1135)

Reklama:
  1. 4 reakce na “Česká média nezapírají antisionismus. Vynáší to…?”

  2. Nojo, jak někdo neleze Izraeli do zadku, tak je hned zle. Chucpe, Olšere.

    od Michal v Říj 27, 2011

  1. 3 Trackback(s)

  2. Led 15, 2016: hampton bay ceiling fan
  3. Úno 10, 2016: Břetislav Olšer – blog, Olser.cz » Blog Archive » Jak to bylo, pane Shahrame Abdullahu Zadehu, když jste sliboval svobodu pro Tonču a Hanču
  4. Kvě 31, 2016: Je to půl roku, co se vrátily české dívky Hanča a Tonča ze zajetí v Pákistánu, resp. Afghánistánu. Že bylo zaplaceno výkupné, je skoro jasné, jen jde o sumu – jestli to bylo 20 milionů USD či milion, je jedno; zase žijí v Česku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *