Na Šluknovsku provokuje falešný ministrant a cizích Romú přibývá…

19. Září, 2011 – 10:11
Pozor na mě... Foto: Břetislav Olšer

Pozor na mě... Foto: Břetislav Olšer

Šluknovsko je v rasistických problémech přičiněním podvodníků. Příliš štědře je totiž nastavená sociální politika a nedůsledně naplňováné heslo „bez práce nejsou koláče“. Nepochopím, jak se můžou slušní občané Varnsdorfu, bezmocně požadující pomoc, nechat vyprovokovat trestně stíhaným hochštaplerem Lukášem Kohoutem a naonacistou v roli ministranta.

Patří k těm lenochům, na které se vztahuje návrh zákona, podle něhož budou z evidence úřadu práce ale budou vyřazeni lidé, kteří odmítnou bez vážných důvodů veřejnou službu v rozsahu až 20 hodin týdně a jsou v evidenci úřadu práce déle než dva měsíce. Ústava neříká: „Jedni občané jsou povinni živit druhé…” Proto se zapojím i já na ochranu ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka (TOP 09), resp. jím vyřčeného návrhu. Tedy, pokud přijde o práci a nenajde novou do dvou měsíců, musí si navléknout reflexní vestu a vydat se do ulic, polí a luk na veřejnou šichtu.

Demonstrující extrémisté ve Varnsdorfu v čele s Kohoutem se snažili přesvědčit policii, že mají právo pokračovat dál, protože jde o náboženské shromáždění, které nemá ohlašovací povinnost. Členům antikonfliktního týmu dokonce představili ministranta, který je měl vést. Ukázalo se, že jde zřejmě o agilního člena neonacistické scény Jiřího Engelharta. Nešťastní starousedlíci jistě neskandují: „Cikáni do plynu“, ani nejsou ozbrojeni noži. Potíž na Šluknovsku je též s tím, že sem přibývají mj. navrátilci z Kanady, původně z Ostravska. Byl jsem v Torontu u tzv. romského exodu. Vím o něm své.

Čeští Romové, žádající v Kanadě o status uprchlíka pobírali zhruba sedm kanadských dolarů na den a osobu jako přilepšení, přičemž jim zdejší radnice platila ubytování a celodenní stravu. Pětičlenná romská rodina tak měla bez práce denně skoro 35 dolarů. Co za ně? Dohromady čtyři kila vepřového masa, dvě kila kuřecích párků, čtyři litry stolního oleje, bochník chleba, deset housek, třicet buchtiček a kostka margarinu. Plus uvítacích 650 dolarů, přilepšená na Vánoce atd…

Dnes je tam situace úplně jiná. Kanada se jim znelíbila. Právníkovi musel stát zbytečně platit 4000 dolarů za klienta. Sociálka je pořád honila do školy a na angličtinu, peněz neměli moc, nájemné je tam drahé, a u doktora ani na úřadech se svojí lámanou češtinou ne a ne domluvit. A tak alespoň nakoupili na půjčku notebooky, podepsali všem mobilním operátorům smlouvy na tři roky, aby dostali zadarmo ty nejdražší „ajfouny“, pak ještě rychle rozprodat svým podnikavějším soukmenovcům svoje kanadské uprchlické doklady totožnosti a zase zadarmo zpátky do ČR; za letenky zpět nemusejí platit….

A jelikož svůj náhlý odjezd zpět nikomu nenahlásili, natož na sociálce, pak si ještě pár měsíců vybírají kanadské sociální dávky, které jim dochází na jejich kanadské bankovní účty pomocí mezinárodní sítě bankomatů. A nechali po sobě nezaplacené nájemné, elektřinu a elektroniku… Už jich takto vzalo dráhu zpět asi dvě třetiny těch, co přijeli po zrušení víz v říjnu 2007. To abychom jim v Česku dali rychle nové byty, ať nás nenařknou z diskriminace a rasismu…

V čem spočívá řešení nepokojů? Hlavně rozetnout gordický uzel; obě strany – protestující extremisté i bránící se nepřizpůsobiví Romové – obě páchají trestnou činnost. Co bylo dřív? Vejce nebo slepice? Alexandr Veliký jednou stál před vozem uvázaným lýčím se složitým uzlem a věřil pověsti o uzlu a vládě nad světem. Dlouho se nezdržoval hledáním skrytých konců – vytasil meč a uzel přesekl… Kdo se stane vládcem Šluknovska…? Jediná rada, jak přeseknout zdejší uzel: Zažalovat „mačetáře“ z pokusu o vraždu a zavřít je minimálně na 22 roků jako v případě paličů z Vítkova. Mačeta nebo zápalná láhev musí být ohodnoceny jako rovnocenná vražedné zbraně.

Dále; kdo nezačne pracovat, byť jen veřejné práce, bude bez sociální podpory, stejně jako ten, kdo neposílá své děti do školy. A chce to zavést Registr přestupků, resp. dodržovat § 47 zákona o přestupcích proti veřejnému pořádku. Přestupku se dopustí ten, kdo poruší noční klid, znečistí veřejné prostranství, veřejně přístupný objekt nebo veřejně prospěšné zařízení anebo zanedbá povinnost úklidu veřejného prostranství, kdo organizuje nepovolené demonstrace… Tak dostane pouta i Kohout a pak bude na Šluknovsku klid. Pokud ne, může za to šlendrián české policejní a justiční mafie. Pokud Rom či gadža nebudou ochotni nastoupit veřejnou službu, nedostanou nic. Ani podporu v nezaměstnanosti, ani podporu v hmotné nouzi. To je na jejich volbě.

Nový způsob říká jasně: máš dvě možnosti. Buď požádáš spoluobčany – dańové poplatníky o podporu a přistoupíš na podmínku, že jim za to budeš muset něco odvést, nebo se o sebe musíš postarat sám. Výjimky jsou jen pro nemocné. Proč sociálně vyloučení nechápou banalitu, že bez práce nejsou koláče? Co s tím? Místo premiéra Nečase bych pozval na Šluknovsko hlavního odpůrce rozhazovačné sociální politiky. Nač Nečase, když je zde americký filozof Matt Ridley a jeho zásady: „Lidský instinkt a vývoj spolupráce“. Poznal jsem je v Ontáriu. Připomíná v nich, že lidské tělo se skládá asi z osmdesáti tisíc genů, z nichž sice každý sobecky sleduje jen svůj vlastní cíl, ale v zájmu funkčnosti celého našeho těla musí toto své sobectví omezit a naučit se spolupracovat.

A jelikož člověčí jedinci, jimž tyto geny přináležejí, tvoří společnost, platí podle Ridleye tento princip “genové součinnosti” také pro tuto společnost. Stručně řečeno: Lidské jednotce, stejně jako společnosti, nezbývá nic jiného, než přemoci svůj instinkt a pragmaticky se chovat mile ke svým spoluobčanům, nebo se alespoň pokusit je snášet a naučit se hrát účelovou hru, v níž je ale vždycky něco za něco. Ať jde o lidskou jednotku třeba romskou, gadžovskou, či-li obecně nepřizpůsobivou.

“Pokud nebude mezi členy společnosti dohoda, co se za co vyměňuje, společenský systém se rozpadne, protože doplatí na to, že dává svým občanům neúměrně vysoké sociální výhody a amorálně slibuje, že je možné dostat něco za nic,” lze citovat slova geniálního “genového” filozofa. Stručně shrnuto a podtrženo; jestliže jedna strana může dávat víc, než druhá, resp. jedna všechno a druhá nic, a jestliže někdo bude pracovat a jiní budou obrazně řečeno jen ležet a žít z cizí práce, to je prostě amorální a tedy spadá mezi trestnou činnost, do kompetence orgánů činných v trestním řízení.

Starosta Nového Boru Jaromír Dvořák poslal premiéru Nečasovi otevřený dopis, v němž mj. píše: …“Nelze přece ignorovat, že významná část romské mládeže považuje práci za trest, protože si už zvykla žít ze sociálních dávek a z drobných krádeží. Bohužel je přitom stále častější okrádání starších lidí a dětí. Zcela bez rasového podtextu je zřejmé, že většina z těchto delikventů nemá zájem o vzdělávání ani o získání jakékoliv kvalifikace… Soužití s majoritou narušují hlukem, vytvářením černých skládek a nepovolených staveb. Jejich rodiče často neplatí nájemné a jiné poplatky. Chování svých potomků všelijak omlouvají, vymlouvají se na rasistické chování „gádžů“, stěžují si na nejrůznějších institucích. Stále více se setkáváme s jakýmsi rasismem „naruby“, útoky jsou doprovázeny slovy o likvidaci „bílých“ apod…“

Inu, Šluknovsko je v krizi, s nemalým přičiněním dvou vyčůránků – Kohouta a Kumara, jehož šestidenní přítomnost ve Varnsdorfu nesplnila roli všemocného guru, co by pro své indické předky udělal ochotně první poslední za ročních 25 milionů pro jím založené sdružení Vzájemného soužití…

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi” jako eKniha – (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=1135)

Reklama:
 1. 3 reakce na “Na Šluknovsku provokuje falešný ministrant a cizích Romú přibývá…”

 2. Tzv. cikánský problém je NEŘEŠITELNÝ. Už jen ona slova: cikání-problém-řešení mě dohání k zuřivosti. Neřešitelný, protože cikáni se vyznačují v průměru výrazně nižším IQ (výjimky prosím za prominutí) a jinými hodnotovými prioritami, s našimi neslučitelnými. Také tento „problém“ nevyřeší ani idiot Kocáb, ani pseudohumanističtí hlupáci!
  Jistým řešením by byla pouze tvrdá ruka a pracovní tábory, což ovšem nelze aplikovat v současné společnosti. Ovšem, dříve či později k tomu dojde.
  Jinak, že se podvodník pasoval na vůdce demonstrantů, to je síla! Lidi ve Varnsdorfu, vyhoďte ho, vždyť je to fraška!

  od vok v Zář 19, 2011

 3. Jsme sice národ vyčůránků, ale zároveň též dav směšných naivů…

  od olser v Zář 22, 2011

 1. 1 Trackback(s)

 2. Led 15, 2016: hampton bay ceiling fans

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *