Až budou v Česku školy pouze s arabsky a romsky mluvícími žáky…?

18. Září, 2011 – 9:04
Jo, tenkrát na Picadilly... Foto: Břetislav Olšer

Jo, tenkrát na Picadilly... Foto: Břetislav Olšer

Když jsem projížděl Berlínem, myslel jsem hlavně na to, jak si sehnat jako suvenýr kousek betonu z dávno zbourané Berlínské zdi. Také jsem napínal uši, abych si potvrdil, že Berlín je skutečně po Ankaře druhé největší turecké město.

Bylo to tak; arabskými šátky a nikáby se to na chodnících jen hemžilo, němčina nikde. Jakoby se ty davy styděly mluvit řečí Goetha i Hitlera. Důvod však byl zcela prostý; v multikulturním SRN je dnes už skoro půl tuctu milionů tureckých, resp. muslimských přistěhovalců. A migrace pokračuje. Už nejen z Turecka. Nové děti, paradoxně s německým občanstvím dle místa narození, i když neumí ani slovo německy. Jak vypadají školská zařízení, kam tyto děti chodí? Podle deníku Bild jsou v Německu už základní školy, v nichž se mluví pouze turecky nebo arabsky.

Bild uvádí další šokující fakta. Základní škola Jense Nydahla v Kreuzbergu má 313 žáků, z toho pouze tři jsou německy mluvící. Mají krušný úděl; spolužáci z muslimské komunity, jim říkají posměšně „jedlíci vepřového masa“. Větší bere – školní jídelna už nenabízí vepřové. Zbytek dětí pochází z rodin imigrantů, jejichž rodiče žijí ze státní podpory. A myslel jsem přitom na Šluknovsko, kdybyby se tam mělo mluvit jenom romsky… Je to k nevíře, ale nespokojeni jsou rodiče na obou stranách. Německy mluvící děti jsou šikanovány a ostatní handicapovány, jelikož propasou šanci, jak od svých německých spolužáků pochytit co nejvíc německých slov.

Třetí nevětší muslimskou zemí v EU je Německo, které si muslimy doslova hýčká. Na 120 tisíc muslimů z pětimilionové islámské komunity v SRN tak bude mít největší mešitu v v německém Kolíně nad Rýnem. Už brzy nebudou turisté obdivovat jen kolínskou katedrálu, ale i minarety, které v Ehrenfeldu postaví Turecko-islámské unie (Ditib). Projekt bude stát kolem 20 miliónů eur a zaplatí ho příspěvky 800 sdružení patřících k Ditib. Rozhodnutí podpořili němečtí sociální demokraté, zelení, liberálové a levice. Kolínský starosta Fritz Schramm projekt obhajoval tvrzením, že velkoměsto jako Kolín potřebuje centrální mešitu: “Nehodí se, aby se muslimové modlili v halách starých fabrik a na zadních dvorech“…

Ano, němečtí muslimové si mešitu zaslouží. Navzdory svým černým ovcím, které „jen“ chránily rodinnou čest. Čtyřiadvacetiletý Ahmed Obeidi je afghánského původu a byl vychován v duchu orthodoxního islámu. Když se jeho šestnáctiletá sestra Morsal chtěla oblékat jako Němky do bederních džínů, tak zuřil. Nakonec ji zabil. V islámu se tomu říká “vražda ze cti”. Napadl ji kuchyňským nožem a zasadil 23 ran. Mířil hlavně na hlavu. Svého činu prý lituje. Hrozí mu doživotí. Na svou odlišnost doplatila v roce 2005 životem Hatun Sürücü pocházející z turecko-kurdské rodiny. V Berlíně ji zabili její tři bratři, protože se zamilovala do bezvěrce.

Německá kancléřka Angela Merkelová už z toho ztrácí nervy a ostře se vyjádřila v rozhovoru o islámu a imigraci. “Multikulturalismus absolutně selhal,” řekla a dodala, že se všichni přistěhovalci musí naučit plynně německy. Nepřeje si žádný multikulturalismu, který neuznává existenci dominantní kultury. Je jasné, že bez schopnosti mluvit německy nemůže integrace v Německu fungovat bez potíží. Začínají se totiž ještě víc komplikovat vztahy především s příslušníky islámských komunit.

“Multikulturalismus je zdvořilé ustupování roztahovačnému hostu, který vás postupně vytěsňuje z vašeho příbytku,” řekl zavražděný nizozemský režisér Theo van Gogh a měl zatraceně pravdu. A co mi před patnácti roky řekl Josef Škvorecký na kanadský multikulturalismus? Kdo čte pravidelně mé blogy, těchto pár řádků přeskočte… “Je to velmi nebezpečná věc, která by neměla být podporovaná! Severní Amerika je proto tak veliká a silná, že v ní splynuly národnosti celého světa, které spojuje jeden jazyk – angličtina. Je to ale něco jiného, než co dnes chtějí menšiny – aby každá etnická skupina měla svoji školu pouze s vyučovacím jazykem jejich dávné domoviny.”

Zaskočilo mě to. Mají snad lidé, kteří se do Kanady přistěhovali, zapomenout na svoji rodnou kulturu? “V Kanadě nikdo nikomu nebere jeho národnost, ani kulturu, ale protože jste se dobrovolně přesunuli do této země, musíte se přizpůsobit jejím pravidlům,” řekl Josef Škvorecký důrazně. “Pokud někdo chce být Kanaďanem, musí se prostě stát jeho novou mateřštinou angličtina. A když chtějí rodiče, aby se jejich děti učinily rodnému jazyku, mohou tak činit po škole třeba tak, jak to dělají české děti, jež mají vyučování češtiny v sídlišti Masaryktown.”

A to byl rok 1997, který byl počátkem tzv. romského exodu do země javorového listu. Něco málo o tom vím; byl jsem u toho. Brzy poté bylo v Torontu na tisíc Romů, kteří nejenže neuměli ani slovo anglicky, ale chabě hovořili také česky. Chce to prý ze strany Česka trpělivost…

“Češi mají zkrátka od Romů nezdravý odstup. Říkáte u vás o Romech, že jsou nevzdělaní, ale když takové romské děcko přijde do první třídy základní školy a ostatní děti se na něj dívají přes prsty, jelikož doma od svých rodičů pořád slyší, co jsou ti Cikáni za pakáž, pak se nedivme, že se romským dětem do školy nechce a nemají zájem se učit….” Znovu se odmlčí; v Kanadě se musejí některé formulace zvažovat. “Otevírání romských škol je nesmysl, začátek nebezpečné separace. Musíte se prostě naučit tento problém řešit a dělat vše proto, aby u vás vznikla romská buržoazie a inteligence,” usmál se mému údivu. “Tak to udělali v USA s černochy a přineslo to už první pozitivní výsledky…“

Svět se islamizuje. Nepokoje jsou na každém rohu. Zkrátka válka civilizací – té gramotné a negramotné… Ovšem může být někdo civilizovaný, když neumí číst ani psát? A když už je gramotný, pořád to ještě nezaručuje, že bude civilizovaně uvažovat. Mnohé z nás už ani nepřekvapila zpráva londýnského Centra pro sociální soudržnost, která ukázala, že britští muslimští studenti se příliš neliší od svých blízkovýchodních fundamentalistických vrstevníků. Zpráva, nazvaná „Islám na univerzitě: Průzkum britského studentského názoru”, ukázala, že přibližně třetina z půl druhé tisícovky dotazovaných studentů souhlasila s názorem, že člověk může zabít ve jménu náboženství. Studie rovněž zjistila, že téměř polovina studentů podporuje zavedení islámského práva šaríja v Británii, stejně jako globální chalífát – koncept světové islámské vlády.

Po atentátech z 11. září 2001 byly jen ve Velké Británii zablokovány účty více než 250 charitativních organizací, soustředěných u islámských fundací, u nichž hrozilo, že získané peníze investují do terorismu. Bylo odhaleno, že charitativní dary od fondu stanice BBC Children In Need ve výši mnoha tisíc liber, dostali k dispozici nejen na svou propagandu bomboví atentátníci, kteří zaútočili v červenci 2005 v londýnském metru. Teroristé se odpálili v soupravách metra a na horní palubě dvoupatrového autobusu, přičemž zabili 52 lidí. Fond daroval během roku 1998 dvacet tisíc liber škole Leeds Community v Beestonu.

Ta pak financovala islámské bratrstvo. V něm pracovali dva z atentátníků, jenž působili také v jednom ze školních klubů. Škola dostávala peníze i z dalších veřejných zdrojů. Vyráběla za ně propagandistická videa a financovala výcvikové pobyty islámských radikálů v severním Walesu.

Inu, jakmile stát dopustí, aby se v jeho školách hovořilo arabským, tedy jiným, než oficiálně uznávaným státním jazykem, je to začátek konce „křesťanské“ Evropy…?

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi” jako eKniha – (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=1135)

Reklama:
  1. 1 Trackback(s)

  2. Led 15, 2016: hampton bay fans

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *