Deset roků konspirací nevrátí životy téměř třem tisícům obětí…

10. Září, 2011 – 12:15
Tak jako na každé Vánoce vytahuji stromeček a zdobím ho baňkami, budu zveřejňovat při výročí 11. září tuto fotku Dvojčat...  Foto: Břetislav Olšer

Tak jako na každé Vánoce vytahuji stromeček a zdobím ho baňkami, budu zveřejňovat při výročí 11. září tuto fotku Dvojčat... Foto: Břetislav Olšer

Je to už deset roků. Co se stalo v New Yorku 11. září 2001, to už bylo popsáno tisíckrát. Mement však není nikdy dost. World Trade Center bylo 110 pater, 526 metrů výšky, i s anténou na severní budově, 200 tisíc tun oceli, téměř 22 tisíc kilometrů kabelů, tedy polovina obvodu zemského rovníku. Do první věže WTC letadlo narazilo v 8.46 h místního času, do druhé pak o 17 minut později.

Tou dobou ale bylo ve WTC ještě relativně málo lidí; celkem 14 154. Při útoku jich tu zahynulo celkem 2749, z toho 147 pasažérů a členů obou posádek letů. Kdyby si teroristé vybrali pozdější čas, zabili by přinejmenším 50 000 lidí. Proč teroristé tolik spěchali…? V nejrozsáhlejším výzkumu veřejného mínění 46 procent dotázaných tvrdilo, že za tímto hrůzným činem stojí Al-Kajdá, dalších osmnáct procent dávalo vinu USA a sedm procent vinilo z tragédie Izrael. Nejvíc se na této statistice zřejmě podepsal vztah prezidenta G. W. Bushe k saudskoarabské rodině bin Ládinů. Byznys je byznys…

Je to přesně deset roků spekulací a polopravd. Pořád mě mrazí, když si vzpomenu na své osobní „setkání“ s Dvojčaty. Jedna z konspirací se zabývá záhadným zřícením třetí budovy na Manhattanu známé jako Budova 7 (Tower Seven). Jak je možné, že se zřítila až sedm hodin po pádu věží? Proč, když do ní žádné letadlo nenarazilo? Oficiální vysvětlení zní, že to bylo kvůli požárům, skeptici zastávají názor, že budova byla úmyslně zdemolována. Stala se ukázkou demolice řízené trhavinami. Pád věží odshora dolů je z technického hlediska neproveditelný. Každá budova před stržením se musí „podtrhnout“ u základů nějakou výbušninou.

V Budově 7 ke všemu sídlila CIA se svým oddělením obrany a krizového managementu. Byly zde navíc uskladněny dokumenty energetického gigantu Enronu, zrovna vyšetřovánanému kvůli rozsáhlým finančním machinacím a účetním podvodům. Kvůli rozsáhlým účetním podvodům společnost zbankrotovala. Vzala práci desetitisícům nevinných lidí, připravila je o životní úspory a přivodila krach penzijních fondů. Celkový objem ztrát dosáhl více než 30 miliard dolarů.

Dokumenty o tom všem pochopitelně zmizely, ne však skutečnost, že prezident Bush se přátelil s rodinou výkonného ředitele Enronu Kennetha Laye. Proto byly též tisíce tun oceli, které z budovy zbyly, odvezeny k okamžitému roztavení, aniž by byla možnost je důkladně prozkoumat, co vedlo k jejich zhroucení. Největší kuriozitou byl ale fakt, že dva měsíce před 11. zářím si majitel „dvojčat“ Larry Silverstein nechal obě budovy pojistit na 6 miliard dolarů.

Starosta Shanksville (u Pensylvánie) tvrdí, že každý byl zmaten hlášením o spadlém letadle, ale tam žádné nebylo. Našli jsme jen dvě turbíny nedaleko, ale ne v předpokládaném směru, pomačkané nějak divně, a ještě mnohem větší než ostatní části. Údajně tam nebylo nic ze skutečného letadla. Můžeme prý objevit nějaké části 8-12 kusů nedaleko farmy Neville, ale jsou zvláštně znečištěné, jako od dlouhého skladování ve stodole. Vzadu za stájí byla nalezená část hliníkového, venkovního pláště letadla…

Rovněž personální záležitosti nesedí. Americké úřady se zmínily o 19 arabských teroristech, rozdělených do čtyř skupin (třikrát po pěti, jednou o čtyřech mužích). Seznamy posádek a cestujících všech čtyř letů neobsahovaly ani jedno jediné arabské jméno! Pak přijde prácička super kádrováka, který už 48 hodin po atentátech dal k dispozici kompletní seznam 18 z 19 jmen arabských atentátníků? Je zbytečné spekulovat, co a jak se stalo a jestli vůbec. Tisíce lidem to život nevrátí, i když jsou jasné důkazy, které svědčí proti vládě USA. Za vším hledej nedávno zastřeleného nejhledanějšího teroristu Usámu bin Ládina. V době invaze sovětských vojsk do Afghánistánu byl Usáma agentem CIA, zabydlujícím se v komplexu jeskyní Tora Bora, na jehož stavbě se podíleli také Spojené státy.

Abu Muhammad Osama bin Muhammad Bin Laden, jak zní celé jméno a příjmení Usámy bin Ládina, se narodil jako sedmnácté dítě z 55 potomků saúdskoarabského stavebního podnikatele Muhammada bin Ládina. Není ovšem uváděno, s kolika ženami tuto úrodu 26 synů, 29 dcer zplodil. Prý už v roce 1994 se početná rodina bin Ládinů “černé ovce” Usámy zřekla, aby se o jejich rodině nehovořilo jako o teroristickém klanu.

Teď slovo do rvačky; opravdu s ním přerušili příbuzní veškeré styky, krev není voda, nebo šlo jen o fintu? V roce 1994 ještě manhattanská dvojčata stála jako ulitá z železobetonu. A pak někdo práskl Nadaci pro mezinárodní dobročinnou činnost, že se údajně paktuje s islámskými teroristy. CIA obsadila v březnu 2002 v Sarajevu osm kanceláří této organizace. Při razii našli policisté zbraně i výbušniny, videokazety a letáky, které vyzývaly muslimy ke svaté válce. Byla to jen kamufláž s nastrčenými dokumenty, aby se potvrdila islámská stopa…?

Včetně počítače se složkou s nápisem Historie Usámy. Bylo hned zřejmé, že několik tisíc nalezených stran obsahuje celý příběh Al-Kajdy, včetně dopisů, protokolů z tajných setkání, fotografií i poznámek. Rukopis se hodil na Usáma bin Ládina. Na pomoc mu přišly saúdskoarabské elity i jeho rodina. To dokazuje seznam finančních sponzorů al Kajdy. K podpoře se podpisem zavázali i dva bývalí ministři Saúdské Arábie, šest bankéřů a dvanáct prominentních obchodníků, mezi kterými byli i Usámovi bratři. Jak se dělají důkazy…

Usáma bin Ládin vystudoval hospodářství na Královské univerzitě v Jiddahu. Bylo mu pětadvacet, když začal studovat svaté knihy po obsazení Afghánistánu sovětskou armádou v roce 1979, do níž se jako agent USA ochotně zapojil. Měl postavenu nedobytnou pevnost Toro Boro, nakonec ji dobyli ti, kdož ji stavěli, a hlavní podíl na tom, že Sověti museli brzy zbalit svých pět švestek, tedy spíš kalašnikovů. Nevděk však světem vládne. Spojené státy poté Usámu honily po světě, jak štvanou zvěř.

Přesto byl prvním hříšníkem Usámův nejstarší bratr Mahrus, jenž byl ve vězení kvůli spojení s teroristy, kteří v listopadu 1979 obsadili Svaté město Mekku. Podle amerických agentů byl přímo do teroristických aktivit zapleten i další člen rodiny, a sice Mohammed Schamal Chalifa, který si vzal Usámovu sestru. Usamův otec pocházel z chudých poměrů. Narodil se v Jemenu v obci Ribat. V roce 1930 se vydal jako pologramotný na sever do Saúdské Arábie, do tehdy ještě malého města Jiddah a živil se jako nosič bohatých poutníků, kteří šli do Mekky.

V roce 1938 změnila život Saúdské Arábie těžba ropy. Z kočujících nomádů se stali zámožní občané státu s vlastním bohatým králem a zároveň silným vlivem duchovních, kteří vycházeli z wahhabismu. Otec Usámy Muhammad se dal do podnikání ve stavebnictví, protože věděl, že vzmáhající se království bude potřebovat silnice, tratě a letiště. A protože vládnoucí král Bin Abd al-Asis byl invalida, stavěl pro jeho vozíček rampy, kde se dalo, a postavil mu i dálnici, aby jeho luxusní bouráky mohly jezdit do vzdálených míst, kde měl své paláce.

Stal se ministrem veřejných prací a jeho firma hlavním budovatelem nové infrastruktury v zemi. V roce 1968 zemřel při letecké havárii. Usámovi bylo tehdy asi dvanáct roků a začal ve firmě pracovat jako šofér buldozeru. Šéfem firmy byl od roku 1972 Usámův nejstarší bratr Salem, který vystudoval ve Velké Británii, kde se rovněž oženil. Tento muž vždy patřil k obdivovatelům Spojených států a prezidentu Reaganovi pomohl v boji proti revoluci v Nikaragui. Do této akce prý investoval 34 milionu dolarů…

Snad dobře spí i naši podnikatelé. Zástupci české mezinárodní splečnosti Czech Mining Technology – CZMT a. s. totiž podepsali 22. srpna 2008 v Praze kontrakt se saudskoarabským podnikatelem šejkem Bandarem Tárikem bin Ládinem z firmy Middle East Development. Jde o slušnou sumičku 17 miliard korun (700 miliónů eur). Šejk Bandar Tárik bin Ládin je přece pouze nevlastní bratr světoznámého teroristy Usámy bin Ládina. Objektem zájmu stavbařů mají být státy Džibutsko a Jemen. Inu, byznys je byznys, kdyby i na chleba nebylo… Přes 50 českých firem by mělo mít nemalé zisky z nově podepsané smlouvy. Šejk Bandar Tárik bin Ládin prý není žádný škrob a na nějaký ten milion nehledí…

Konec konspirací. Dejme slovo faktům. Nezpochybnitelným. Dojemné byly totiž autentické záběry, jak Kennedyho letiště opouští 13. září 2001 bin Ládinova rodina v počtu 26 osob, kdy už jsou zničena Twin Towers. Ve svém soukromém letadle a za pozorné asistence příslušníků tajných služeb CIA odletěli všichni v pohodě, formálně vyslechnuti FBI, do Saúdské Arábie. Přestože jiné vzdušné soukromé dopravní prostředky bez výjimky měly až do odvolání zákaz jakéhokoli startu či přistání, natož pak letu nad Spojenými státy.

Inu, atentáty z 11. září 2001 budou i do další desítky roků zahaleny tajemstvím, vyvolávajícím množství konspiračních teorií. Co však je nezpochybnitelné, je vřelý vztah rodiny Bushů a bin Ládinů…

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi” jako eKniha – (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=1135).

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *