Jo, být tak Breivik levičak, to by bylo vášnivých čtenářů…

29. Červenec, 2011 – 13:49
Je OSN odpovědné za krutost nových teroristických útoků...?   Foto: Břetislav Olšer

Je OSN odpovědné za krutost nových teroristických útoků...? Foto: Břetislav Olšer

Masový vrah je psychotický paranoik, který může být schizofrenikem i psychopatem, jehož osobnost je rozhodně asociální. Bezcitný fanatik, s naprostou lhostejnost k lidskému životu, vyžívající se v nelidských krutostech, které mu přinášejí uspokojení a radost. Krutost prostě zglobalizovala. Byla ve středověku, je i dnes, na počátku třetího tisíciletí. Jen je možná sofistikovanější. V duchu hesla: Smrt jedině mimořádně trýznivým způsobem.

V souvislosti s děsivým masakrem v Norsku se naskýtá otázka, jak to že tamní orgány činné v trestním řízení nezabránily tomuto masakru. Věděly o Breivikovi, co si psal na internetu, jak se chystal na vraždění, přesto nebyl sledován a mohl zrůdným sadismem vraždit. Selhala prevence zločinu? Není kouře bez ohně. Nebo jsou už Norové natolik pod vlivem islámu, že jim to jde jedním uchem tam a druhým ven…?

Copak se nedalo vysledovat, jak hromadí zbraně? Jeho způsob zabíjení byl mimořádně trýznivý a obludných rozměrů. Nejenže už předtím rozeslal svůj popis zabíjení, ale šokuje hlavně jeho způsob masakrování norských dětí. Proměnil se ve zvíře, které krvelačně pronásleduje své oběti. Napřed je střílel do nohou, a když nemohly utíkat, klidně jim rozstřílelo tváře. Za utíkajícími volal, že to mají marně, že mu stejně neutečou…

Připomněl mi historické bestie, také vraha z Březinky dr. Mengele. Chladnokrevně v železničních transportech pátral po dvojčatech. „Zwillinge, Zwillinge, Zwillinge, dvojčata, dvojčata, dvojčata,“ vykřikoval. Jak měl při své zrůdné falši ve zvyku, nasadil konejšivější tón: „Dejte pozor, madam, dítě vám nastydne. Madam, jste nemocná a unavená po dlouhé cestě; předejte dítě téhle paní a později ho najdete v jeslích.“ Ta sprostá a promyšlená lež měla za cíl bez potíží nahnat matky do plynu a krematorií, děti pak k jeho bestiálním pokusům.

Jednou mu esesmani přivedli dvě děti. Jedno z nich bylo hrbaté. O tři dny později je esesák přivezl zpátky v hrozném stavu. Byli pořezaní. Hrbáčka přišili zády k druhému dítěti a k sobě sešité měli i hřbety rukou. Byl cítit odporný zápach gangrény. Jejich rány byly špinavé a děti každou noc proplakaly. Než šly na pitevní stůl… Ze tří tisíc párů dvojčat, které se mu dostaly do rukou, přežila necelá stovka…

Lékaři v Osvětimi dělali také pokusy se sterilizací žen, s kastracemi mužů, zkoušeli na lidech jedy, nakazili je malárií a tyfem, cvičili si na vězních techniky operací nebo je natírali petrolejem a různými solemi. Ženám vyřezávali celé dělohy, u mužů vyvolávali hnisavý zánět měkkých tkání. Mengele dětem vkapával do očí různé chemikálie, aby měly árijsky modré oči, místo toho “zkušební vzorky” často osleply, jindy je dokonce sešíval k sobě, aby “dosáhl organické krevní výměny”…

Mnohé muslimky mají těžší formu obřízky, tedy odstranění všech citlivých částí pohlavního ústrojí včetně malých stydkých pysků. Do těch velkých jsou provedeny řezy, aby se části kůže mohly k sobě sešít hrubými vlákny, které bez jejich odstranění vylučují pohlavní styk, anebo je možný, ale jen při oboustranných bolestech. A lehčí způsob obřízky? Odoperování “pouze” části klitorisu. Středovýchodní způsob obřízky zahrnuje odstranění nebo rozdělení předkožky, která kryje klitoris. Mnohdy se zákrok provádí skleněným střepem nebo žhavým železem či uhlíkem.

Dívce, kterou 27. října 2008 ukamenovali za údajné cizoložství v somálském přístavním městě Kismayo, nebylo 23 let, jak původně informovala místní média, ale pouhých třináct. Desítky mužů ukamenovaly Aišu Ibrahim Duhulovou na stadionu před zraky několika tisíc diváků. Dívka byla obviněna z cizoložství poté, co řekla, že ji znásilnili tři muži. Její otec však AI potvrdil, že Aiše bylo pouhých 13 let. Rodina se snažila své dítě před smrtí bránit.

“…Zuřivá lůza zabalí odsouzence k ukamenování do bílého prostěradla, svážou mu ruce i nohy a strčí ho hluboké jámy, zasypou do poloviny těla, aby byl zbytek k dispozici jejich kamenům… Ty nesmí být ani malé, ani příliš velké. Aby smrt přicházela pomalu, bolestně, aby si chudák cizoložník vytrpěl své. Nejlíp ho trefit do hlavy, týla, nosu, do čela nebo očí…”

Masové vraždy mají různé důvody. Třeba etnického rázu. Napřed následují nelidská mučení. O pogromu v Jedwabnem napsal objektivně až Jan Tomasz Gross v knize: “Sousedé” a v pojednání “The Destruction of the Jewish Community in Jedwabne”, vydané Princeton University Press, 2001. Stačilo tak málo pro perzekuce tzv. „rasově méněcenného obyvatelstva”. Navíc Polákům bylo sděleno, že nebudou za násilnosti a krádeže na Židech potrestáni a 10. července 1941 se na výzvu polsky mluvícího Němce, starosty Karolaka a německé policie, shromáždilo několik desítek mužů z Jedwabneho a nahnalo místní Židy na náměstí.

Zhruba čtyřicítka Židů s rabínem v čele musela rozbourat za vynuceného ponižujícího zpěvu sovětských písní místní Leninův pomník. Pak bylo židovské obyvatelstvo včetně žen i malých dětí nahnáno do stodoly. Ta byla uzamčena, polita benzínem a zapálena. Zaživa tak bylo upáleno přes 340 lidí.

Každý třetí muž Rakouska ve věku od 17 do 45 let šel ochotně bojovat za Hitlera a Třetí říši. Proto chtěli skoncovat s duševně chorými dětmi a dětmi Jehovových svědků. Přišli na to, že na každého dětského mrzáka, říkali jim „zatěžující existence“ či „nežádoucí životy“, doplácejí denně skoro pět marek. S přispěním morfio-hydro-chloralu a totálního vyhladovění je usmrcovali a potom naložili přes osm tisíc těchto dětských mozků do formalinu, aby posloužily vědě a oni ušetřili tisíce.

Agenti CIA používali čtyři způsoby vyšetřovacích technik, které jsou považovány za mučení. Jde o “waterboarding,” vyvolávající ve vyslýchaném vězni pocit, že se topí, následuje dlouhodobé odepírání spánku, které někdy činilo až brutálních 180 hodin, nucení zaujímat bolestivé postoje a násilné svlékání do naha. Vězeň může být mimo jiné přivázán k desce s nohama nahoře a se zavázanou hlavou. Vyšetřovatelé mu mohou na hlavu lít vodu, s cílem vytvořit v něm pocit šíleného strachu, že se utopí. Je též dovoleno, aby vyslýchaný vězeň stál nahý ve vodě, v chladné, nikoliv však mrazivé cele. Může tak stát 40 hodin i déle, než zkrátka kápne božskou. Pohyb v cele mu omezují řetězy u jeho nohou, připevněné k podlaze.

Mezi vrahy podobné Breivikovi patřil i poručík Calley. Časně ráno 16. března 1968 vkročili američtí vojáci při běžné kontrolní hlídce do vesnice My Lai. To ještě nikdo netušil, že se stanou iniciátory barbarského masakru, při kterém přijde o život více než 500 civilistů. Též asi stovka starých lidí a dětí, včetně kojenců.  Jedním z důvodů tohoto krvavého řádění mělo být zabití seržanta US Army Georga Cocksa v okolí vesnice My Lai, ležící v Jižním Vietnamu v provincii Son My.

Vojáci pod velením poručíka Williama Calleyho, vstoupili do vesnice a začalo zabíjení. Mise “Search and Destroy” (vyhledej a znič) se prostě zvrhla. Několik starých mužů bylo probodnuto bajonetem, prosící ženy a děti byly zezadu zastřeleny do hlavy, jedna dívka byla znásilněna a potom zabita. Poručík Calley přikázal skupině vesničanů, aby šli do chatrče a potom je zběsilou palbou z kulometu všechny sám zabil…

Americký Kongres před časem zakázal nošení zbraní na školách po celých Spojených státech, ale Nejvyšší soud později toto nařízení zrušil poté, co jihokorejský mladík Čo Sung-hu vystřílel v učebnách na virginské polytechnice během devíti minut 170 ran a zabil dvaatřicet studentů a pedagogů…

Inu, většina popsaných hororů se odehrála během válek; znamená to snad, že i Breivikův zrůdný čin je předzvěstí další války civilizací…? Naví je jasné,l že pokud jde o ultrapravicového vraha, nickové raději mlčí. To levicového gaunera by okamžitě spláchli. Zkrátka mlčení je zjevný souhlas s trýzní obětí… Přesně takový alibismus byl příčinou Breivikova řádění. Navíc, kdyby byl levičák, to by bylo vášnivých čtenářů desetktár tolik…

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi” jako eKniha – (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=1135).

Reklama:
  1. 1 Trackback(s)

  2. Led 15, 2016: hampton bay

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *