Začalo to pravicovými šou s vajíčky, skončilo desítkami mrtvých…

26. Červenec, 2011 – 13:18
Demonstrace izraelského levicového hnutí Mír hned - Shalom Aschav... Foto: Břetislav Olšer

Demonstrace izraelského levicového hnutí Mír hned - Shalom Aschav... Foto: Břetislav Olšer

Nechci si hrát na proroka, ale před rokem jsem napsal bez ohlasu blog s řečnickou otázkou: Vajíčka, šutry, zápalné láhve, údery pěstí, kdy se začne střílet? To když se v předvolební kampani snažila naše zlatá mládež zvyšovat slepicím snůšku vajec.

Napětí, podporované vládou, které se hromadilo v „pravicové“ mládeži, dostalo před několika dny otřesnou podobu. Extrémní konzervativní Nor postřílet na 80 mládežníků z řad sociálních demokratů. Našel se gauner Anders Behring Breivik, vzorný synek z diplomatické rodiny, co si vylil zlost na nevinných dětech levicového zaměření.

Den před masakrem se v socialistickém mládežnickém táboře na ostrově Utoya u Osla za přítomnosti norského ministerstva zahraničí Jonáše Gahr Store věnovali tématu uznání “Palestinského státu” a bojkotu Izraele. Podle údajů izraelských novin Jedijot Achronot a norských novin, zvedali účastníci tábora do výše plakát s nápisem: “Bojkotujte Izrael”, ve chvíli, kdy Store dorazil.

Teď si představme, čistě hypoteticky, že na Střeleckém ostrově v Praze má na 1. máje svůj mítink komunistická mládež, přijde tam nějaký český Breivik a osmdesát z nich postřílí. Jsou to přece obhájci multikulturní společnosti a muslimů. Jak by reagovali komunistobijci? Co by na to řekl bývalý komunista Štětina, Mejstřík či absolvent vojenského gymnázia Topolánek? Ti všichni horují pro zrušení KSČM.

Řekli by asi, že tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. Operovali by voláním komunistů po třídním boji. Chtěli tedy boj, tak ho mají. Koledovali si o to. To máte za to. Pravili by čeští pravicoví politici a operovali by Gottwaldem, co měl také krev na svých rukách. A ještě gulagy, hladomor, doktorka Horáková…

A vůbec by jim nedocházelo, že propásli jedinečnou šanci v roce 1989, aby komunisty zahnali od válu, když jim cvakalo u prdelky. Ovšem soudruzi Václav Havel a Marián Čalfa měli jiné úmysly…

Anebo naopak, opět je hypoteticky; kdyby nějaký mladík ze zrušeného Svazu komunistické mládeže chladnokrevně postřílel dav desítek skinheadů či neonacistů, kteří by s povolením pochodu v kapse rázovali ulicemi, pod ochranou české policie, a vykřikovali by rasistická hesla: Nic než národ nebo Tato země není pro barevný či Bílá síla… Okamžitě by byla KSČM zrušena, protože by to byl hrůzný čin exstrémního a psychopatického komunisty. Ostatně první signály už jsme u nás měli.

Začali to všemocní studenti “nevinnou” vajíčkovou válkou, kdy se z plezíru trefovali do představitelů ČSSD. Pak dostal kamenem tehdejší předseda ODS Topolánek, pár měsíců poté někdo hodil po socialistech zavařovací sklenicí, plnou „utopenců“. A vše, zatím, završil dvoumetrový pořízek, který bez varování „čestně chlapsky“ udeřil zbaběle zezadu nic netušícího místopředsedu ČSSD Bohuslava Sobotku pěstí do zátylku. Napadený politik musel být s otřesem mozku odvezen do nemocnice. A je jedno, kam patřil útočník…

Upoutal rovněž transparent, stálo na něm: „Jmenuji se Paroubek a brzy budu prvním zastřeleným prezidentem ČR!“ Velmi vtipné a trefné. Jako v případě nevinných výkřiků na adresu Romů, že budou stejně zlikvidováni a skončí jako Židé v plynu. Jak lze přejít snadno z „nevinných“ verbálních výhružek k tragickým činům, to už víme…

Inu, jak jsem předpokládal, nickovité potrefené husy se ozvaly. A to jsem chtěl jen na pozadí děsivého činu norské ultrapravice postihnout ve své představě, co by dělali čeští ultralevičáci, a co bude říkat policie o svém reformním hesle: Pomáhat a chránit, když dojde k breivikovské vraždě některého z politiků…?

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi” jako eKniha – (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=1135).

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *