Krutá daň multikulturalismu – téměř stovka mrtvých Norů

22. Červenec, 2011 – 21:56
Parádní stavba mešity v Casablance, těšíte se na její českou verzi...?   Foto: Břetislav Olšer

Parádní stavba mešity v Casablance, těšíte se na její českou verzi...? Foto: Břetislav Olšer

Norský, švédský i dánský multikulturalismus začíná být rizikový. Ozývají se hlasy, že by se v těchto zemích měly stavět mešity a školy pro muslimy. Kvůli rasové toleranci musejí být imigranti z východu nazývání v Norsku a Švédsku výhradně „nezápadními přistěhovalci”. Proto se skoro nikdo nediví, že dnes v centru norské metropole Osla explodovala bomba.  

Exploze u vládní čtvrti poničila několik vládních budov včetně sídla norského premiéra. Norská policie potvrdila sedm obětí. Počet zraněných vzrostl na 150. Krátce po výbuchu v Oslu byl podniknut útok na ostrově Utoya, asi 800 kilometrů severně od Osla na setkání sociálnědemokratické mládeže.

Podle televize Sky News se v něm střílelo a bylo zabito přes 80 osob. V táboře mělo být 560 lidí, na ostrově se konalo velké setkání při příležitosti mítinku labouristů. Premiér Jens Stoltenberg, který byl zřejmě hlavním cílem, zůstal nezraněn. Policie však měla na mysli i pravicové radikály z řad „místního terorismu“. Předpoklad se potvrdil. Střelcem byl 32letý Nor Anders Behring Breivik. Co ho vedlo v zemi, která uděluje Nobelovu cenu míru, k takovému masakru? Kde je podhoubí tohoto zločinu..? Zřejmě v příliš liberálním multikulturalismus, s nímž už nesouhlasí ani německá kancléřka Merkelová.

Nejvíc děsí švédské i norské ženy, jichž je ročně znásilněno imigranty několik stovek, mezi nimi jsou stále častěji i dívky mladší patnácti let. Úřady proto říkají, že když je Norsko multikulturní zemí, musí se tomu obyvatelé přizpůsobit a rodilé Švédky a Norky proto budou asi muset nosit hidžáb, aby své snědé spoluobčany neprovokovaly. Každý muslim může totiž podle špatně interpretovaného islámského práva šaría beztrestně znásilnit hříšnou ženu, která chodí na veřejnosti bez arabského šátku.

Zpráva norské policie za rok 2007 ukazuje značný nárůst znásilnění Somálci, obecně tzv. skupinovým znásilněním. V parku Sofienberg v Oslu bylo nedávno napadeno a obtěžováno gangem somálských mužů asi deset norských žen. Minulý rok bylo v norské metropoli oznámeno rekordních 161 znásilnění a 35 pokusů o znásilnění. Více než dvě třetiny znásilňovačů nebyli etničtí Norové. Ohledy na „nové seveřany” jsou zřejmě přehnané. Podle statistik se ve Skandinávii výrazně zvýšila kriminalita.

Zatímco v USA je spácháno kolem čtyř tisíc trestných činů na sto tisíc obyvatel, v Norsku, Švédsku a Dánsku je to více než dvakrát tolik. Norská policie oznámila, že exploze, která nastala o půl čtvrté, byla způsobena bombou. Už dříve se objevila spekulace, že bomba byla uložena v autě před sídlem bulvárního listu VG, které se nachází u vládní čtvrti. Podle norské policie bylo základem bomby hnojivo dusičnan amonný. Tato látka se dá běžně sehnat u čilých zemědělců. A Nor Anders Behring Breivik byl zemědělec, co nakoupil spoustu tohoto „hnojiva“…

Kdo tedy stojí za touto promyšlenou tragédií? Po explozi auta v centru Osla, musely být vládní budovy evakuovány. Podle svědků se objevil v ulicích dým a na zemi jsou střepy z rozbitých oken. Nejvíce je poškozeno ministerstvo ropného průmyslu, které hoříelo Ropa už asi mnohým smrdí. Zatím není jasné, kdo za útokem stojí. Nejpravděpodobnější je Al–Káida. Vyloučit ale nelze ani odvetu za zveřejnění karikatur Proroka Mohameda v dánském listu Jylland Posten. Kvůli tomu se už uskutečnilo několik atentátů. A důvod, proč bylo terčem právě Norsko? Země je členem NATO, má své vojáky v Afghánistánu i v Libyi. Před několika dny byl vyhoštěn z Norska radikální duchovní mulla Krikar, narozený v Iráku, kde založil kurdskou skupinu Ansar Islámí. Jeho vyhrůžky Norsku byly zaznamenány…

Severské země si na problémy zadělaly příliš otevřeným multikulturalismem. Na stockholmském předměstí Rinkeby se v noci 10. června 2010 odehrála také bitva – násilné nepokoje, které rozpoutali islámští imigranti zřejmě za to, že je Švédsko přijalo a poskytlo jim pomoc v nouzi. Schválně ti netalentovaní zapálili místní školu pro nadané studenty a studentky, k tomu hodili pár Molotovových koktejlů na několik aut a motorek i autobus, aby vlákali do pasti místní policisty a hasiče. Mládež z přistěhovaleckých rodin na ně poté házela dlažební kostky. To vše údajně proto, že je nepustili na soukromý večírek.

Rinkeby ležící na západě Stockholmu a je typickou přistěhovaleckou čtvrtí, kde žijí výlučně ekonomičtí přistěhovalci, z 90 procent z muslimských zemí, kteří vytrhávali z vozovek dlažební kostky, aby je použili jako munici. Policie proto posílila přítomnost ve čtvrti o více než dvacet hlídek se služebními psy. Následně kvůli prevenci vytrhala sama i zbývající kostkovou dlažbu.

Švédové to mají s islamisty v poslední době poněkud složité. Švédský karikaturista Lars Vilks, který před třemi lety nakreslil proroka Mohameda se psím tělem, se stal 12. května 2010 podle deníku The Daily Telegraph terčem fyzického útoku. Během jeho přednášky na univerzitě v Uppsale ho napadl a lehce zranil jeden muž. „Ten muž seděl v první řadě a náhle se ke mně vrhl. Udeřil mě do hlavy a já jsem přišel o brýle,” řekl Vilks v šoku. Je cílem fanatických muslimů od roku 2007, kdy byly jeho karikatury Mohameda se psím tělem poprvé zveřejněny v deníku Nerikes Allehanda. V polovině března irská policie zadržela několik lidí, kteří ho chtěli zavraždit.

V roce 2007 vypsala teroristická skupina napojená na Al-Káidu odměnu 100 tisíc dolarů za Vilksovu smrt. Dalších 50 tisíc dolarů nabídla jako bonus, když mu vrah podřízne hrdlo. A 50 tisíc dolarů je též odměna za vraždu Ulfa Johanssona, šéfredaktora deníku Nerikes Allehanda. Pořád aktuální. Nedávno jsem bydlel v norské rodině nedaleko hlavního města. Obdivoval jsem své hostitele, že adoptovali dva indonéské sirotky. Udivilo mě, jak se životu těchto dvou bezprizorných děvčátek striktně podřídili; a aby zachovali jejich muslimskou identitu, začali s nimi praktikovat islám. Bylo to dojemné, ale na druhé straně varující.

Rovněž ve Švédském Malmö žije už přes dvacet procent muslimů a skoro 70 procent severských kriminálníků se rekrutuje právě z řad “nezápadních imigrantů”, resp. „nových seveřanů“… Premiér Olof  Palme byl zastřelen 28. února 1986 na chodníku ulice Svaevägen v centru Stockholmu, když se kolem půlnoci vracel s manželkou Lisbet bez ochranky z kina z filmu “Bratři Karamazovové”…

“Zemřel skutečný demokrat. Při návštěvě Prahy v roce 1948 se mladý Olof Palme seznámil se studentkou Jelenou Rennerovou, se kterou vstoupil v prosinci 1949 do zjevně fingovaného manželství, aby jí umožnil odcestovat do zahraničí. O pár let později se vdala za lékaře…” řekla mi novodobá česká emigrantka Barbara, když mě provázela po stopách vynálezce Nobela a premiéra Olofa Palmeho. Prošel jsem si v pietě stejnou trasu, od kina až o pár stovek metrů dál k místu na chodníku uprostřed ulice Svaevägen, kde premiér padl. Pak ještě do úzké uličky kousek dál, kterou vrah uprchl a zmizel beze stopy. Nevyšlo ani pátrání ve směru švédské neonacistické buňky VAM (Bílý Árijský Odpor), ani k jihoafrické vládě apartheidu v JAR. Jedna z hypotéz mluví o vůdci kurdských povstalců Abdullahu Öcalanovi.

Některé bujné konspirační fantazie ukazují na izraelskou tajnou službu Mossad, americkou CIA, bývalý Sovětský svaz, chilský režim generála Pinocheta a mezinárodní syndikáty obchodníků se zbraněmi. Nakonec jím měl být narkoman Christer Pettersson, kterého sice vdova po premiérovi identifikovala, ale stejně byl pro nedostatek důkazů propuštěn. Zbraň, kterou byl Palme zastřelen, se nikdy nenašla, i když byl vyloven z jezera nedaleko Stockholmu revolver značky Smith & Wesson, ale jeho stav už nebyl schopný vydat potřebné DNA…

Koho asi Olof Palme tak rozčílil, že ho zastřelil? V roce 1969 se stal ministerským předsedou a hned lezl na nervy všem militantům. Angažoval se hlavně ve věci odzbrojení, zabránění šíření atomových zbraní a pomoc rozvojovým zemím mu získala sympatie i za hranicemi země. Jako první západní politik navštívil Kubu a Fidela Castra. Ostře vystoupil a odsoudil americkou účast ve Vietnamu. Zúčastnil se protestního pochodu ve Stockholmu, po boku severovietnamského velvyslance v Moskvě. Palme však stejným způsobem odsuzoval i komunistický kolonialismus, např. invazi vojsk Varšavské smlouvy v Československu… Už víte, kdo ho zabil…?

Výbuch 19. dubna 1995 po deváté hodině ranní místního času smetl. Ohlušující detonace byla patrná až do vzdálenosti 50 kilometrů. Výbuch půltunové bomby v automobilu zaparkovaném před federální budovou utrhl celou severní zeď devítipatrové stavby, zničil několik pater a celé okolí zasypal střepy skla. Zahynulo 168 lidí a dalších 600 bylo zraněno. Základem bomby v automobilu bylo také hnojivo zvané dusičnan amonný. A Nor Anders Behring Breivik ho nakoupil spousty…

Inu, kde jsou ty doby, kdy nám severské země byly příkladem sociálního státu s bezpečím a mírem…? Kdo by čekal, že v jedné části vždy laskavého Osla bude vraždit islám a kousek dál rozzuřený norský pravicový radikál…?

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi” jako eKniha – (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=1135).

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *