Když Kalousek zatloukal, jak nevěrný manžel přistižený inflagranti?

27. Červen, 2011 – 20:05
Už jako dítě toužil být loupežníkem... Foto: Archiv autora

Už jako dítě toužil být loupežníkem... Foto: Archiv autora

„Odboráři, odboráři, vezli srač.y na trakaři. Po cestě však vedli boje, kdo se bude držet oje, Neboť ten, kdo tlačil vzadu, ten se neubránil smradu. Odboráři, odboráři, hádali se s hněvem v tváři tak, že ač cesty byly rovny, spadli s vozem do senkrovny. Odboráři chodí plačky, nemají v čem vozit…“

Jaroslav Serifert? Kdepak. Vítězslav Nezval? Ten na to neměl. Nebo snad Mácha nebo Wolker…? Marné hádání, je to z bídných poměrů vyrostlé básnické střevo, dnes omylem ministr financí Miroslav Kalousek. Jako rádoby vtipná hvězda si takto lámal hlavu během stávky odborářů. A najednou to vypadá, že do sraček se řítí sám. Tedy ne přímo on, ale na jeho trakači tento stát. Ministr financí Kalousek Lidovým novinám řekl, že v případě útlumu české ekonomiky kvůli bankrotu Řecka budou nutné další škrty, jejichž výši odhadl na 15 miliard korun.

Jakoby byl hluchý a slepý, možná přímo nesvéprávný, s pořádným Altzheimrem či snad dokonce s demencí. Chudák malá, už si zřejmě nepamatuje, jak všechny uklidňoval, že žádná krize u nás není, ani nebude, navzdory tisícům státem dotovaných bank a dalších firem po celém světě. Asi netušil, že hlavní původce nákazy zvané hospodářská krize jsou USA, které mají nyní státní dluh přes 18 bilionů USD, a jako by to nestačilo, za dva biliony prodaly státní dluhopisy Číně, která má k tomu největší devizovou zásobu na světě. Skoro dva biliony USD cash.

„A že musíme šetřit, je jisté. Pokud ale budeme pouze škrtat, znamená to přestat opravovat silnice, nezvedat platy učitelům podle koaliční smlouvy a to nelze připustit. Zvláště ve chvíli, kdy je ze strany TOP 09 ambice odsunout zdanění hazardu o rok a tím připravit státní kasu o 5 miliard korun. To je přitom přesně ta částka, kterou potřebujeme na opravu silnic,“ řekl iDNES.cz exministr dopravy Vít Bárta.

“Kdyby nebylo pana Kalouska, bývalého ekonomického náměstka ministerstva obrany, tak jsem pana Starku nepoznal a Dukla Praha by dnes pravděpodobně hrála ligu na Julisce…” prohlásil ing. Bohumír Ďurička, momentálně ve vězení pro vraždu pana Kočky ml.

Navzdory sebejistému ministrovu konstatování, že nám žádná krize nehrozí, desítky firem v Česku zbankrotovaly a propouštěly tisíce svých zaměstnanců s výmluvou, mnohdy alibistickou, že za to může hospodářská recese v USA. Prostě; já nic, já muzikant. Česká média o tom napsala mnoho zajímavého. Podobností v majetkových poměrech rodin dvou nynějších politických rivalů – Grossových a Kalouskových – přibývá.

Kalouskova žena Radka v časopisu Euro uvedla, že po svém mrtvém bratrovi Lubomíru Kašákovi zdědila luxusní byt na Veleslavíně. A na dům si Kalousek půjčil 860 tisíc od švagra Kašáka, když ještě žil. Jako bumerang se mu tak vrátila věta, kterou během politické krize vyřkl na adresu Stanislava Grosse: „Pro křesťanské demokraty je zásadní problém, že předseda vlády je svými příjmy ekonomicky napojen na příjmy z pochybného podnikání.“ Nyní by stačilo zaměnit v citaci jména. Kalousek má obdobný problém jako Gross. Šárce Grossové pomohla v podnikání Libuše Barková, která je obviněná z úvěrového podvodu. A Radka Kalousková získala byt po Lubomíru Kašákovi, kterého policie vyšetřovala kvůli podezření, že si jeho firma Idos v Příbrami kupovala veřejné zakázky.

Že Kašák nebyl z ničeho obviněn? To je fakt, ale ne proto, že by nic nezpronevěřil, ale protože byl zastřelen a policie, jak to v takových případech činí, vyšetřování odložila. Kdyby Kašáka nezastřelil jeho obchodní partner, obvinění by si podle všeho vyslechl. „V době, kdy zemřel, bylo připraveno obvinění pro porušování pravidel hospodářského styku. Bylo to již na papíře, ale nestihli jsme to doručit,“ uvádí žalobkyně Jana Jahodová, která měla případ na starosti.

Omlouvám se všem, komu jsem svojí lustrací Kalouska pokazil snídani. Kdyby nenadělal víc škody než užitku, vylustroval bych Paroubka, Ratha či Sobotu Bohuslava, kteří jsou v průserech, ve srovnání se současnou trojkoalicí, pouhými amatéry. Snad vám pak bude ranní rum chutnat lépe…

Inu, a tak si Česko žije, z ruky do huby, ale pan ministr financí se jen dohaduje, že mluvil o ekonomické krizi a ne finanční. Jakoby ekonomika nebyla o penězích. A pokud zkolabuje, tak jen kvůli nedostatku financí. Takže hledat nějaký rozdíl mezi krizí a krizí, je jako vozit na trakači srač.y…

PS: Říká Kalousek kamarádovi: „Když jsem byl malý, přál jsem si být loupežníkem“. Kamarád na to: „To máš štěstí, málokomu se jeho dětské sny vyplní…“:

Nové elektronické vydání knihy: “Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi” – (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=1135).

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *