Reformy či hrabání pod sebe? Zkuste odehnat svini od plného koryta

26. Červen, 2011 – 17:48
Budeš loajální a j ti koupím nový hrb... Foto: Břetislav Olšer

Budeš loajální a j ti koupím nový hrb... Foto: Břetislav Olšer

Pokračující česká vládní schizofrenie je příčinou, proč si strany trojkoalice jdou po krku, podávají na sebe trestní oznámení, tajně se odposlouchávají, podplácejí a už vůbec jim nevadí, že 80 procent českých občanů je už nechce ve vládě. Mandát nemandát. Nechť je tento blog výstrahou před všemi pokryteckými darmožrouty…

Vrcholem je, že protikorupční policie už požádala Sněmovnu o vydání Víta Bárty k trestnímu stíhání. Je podezřelý z uplácení, kolegům z Věcí veřejných rozdal přes půl milionu korun. Žádost se vztahuje též na bývalého poslance VV Jaroslava Škárku, podivného to tvora. Ten si Bártovy obálky nechával, vrátil až tu poslední. Přesto na něho práskl, že prý mu nabízel úplatek za loajálnost.

Jakou vládu si zasloužíme, takovou ji máme. Jsme národ oficiálně prohlášený za největší zloděje, chlastometry, drogový ráj, co mají nejblbější mládež nejen v EU, která roste jen na narkotikách a po hospodách. A bojí se maturitních testů, Jak se právě ukázalo právem, skoro třetina jich u zkoušky dospělosti krachla. Taková je pravda o české vzdělanosti.

Všichni věděli po volbách, že ABL je soukromá bezpečnostní agentura, která si promyšleně naplánovala, jak se dostane do vlády, aby měla lukrativní zakázky pod dohledem, ale protože tato instituce dobře platila Věci veřejné, které byly potenciálním partnerem do koalice, proto všichni mlčeli. Dnes premiér Nečas zakazuje jednání s VV, protože jsou to špiclové, ale na druhé straně narychlo, když jim teče do bot, vytvoří trafiku místopředsedy vlády pro Radka Johna, jen aby se VV neurazily a neodešly z vlády, jež by tak mohla padnout při hlasování o nedůvěře.

Pravá česká schizofrenie. A což teprve naše báječná expředsedkyně poslaneckého klubu Věcí veřejných Kristýna Kočí, co už dokočírovala, a jež se vyjadřuje jako povalečka krčmy čtvrté cenové skupiny?

“Bárta je bez peněz. On šel do tý politiky, ale on ty prachy pro ABL ještě nevydělal, takže ten je mrtvej. Bez ABL nemůže držet ten svůj politickej vliv a on jako politik už je odvařene… akorát, že ta ODS mu to nedovolí. Já vám to řeknu jinak. … to je tvoje vina, … tys s tímhle zmrdem si to tady celou dobu hrál, on ovládá vnitro. To je tvoje vina, to je tvojí slabostí. Ty jdi do prdele. My tě odpálíme. Udělá se nová čistá správná ODS… Jestli to prostě nezvládne, tak oni ho odstřelej. Vezme to někdo jinej, já nevím kdo…“ mluvila Kočí schválně do tajné nahrávky a dělala, že o tom neví.

„…Kamil se taky posral. No, oni se všichni v nějakou chvíli posrali, protože se prostě jako… … Kamil se asi hrozně bál toho, že když odstoupí jenom Bárta, tak to bude ještě horší, protože jim bude řídit ty ministerstva a bude je tam řídit a kasírovat. To on teďka dělá, ale nedělá to ve 100 procentec… Ten je jedinej jako nebezpečnej. (prezident Klaus – pozn. autora) Akorát, že řekněme, že my a už se to blíží, on se taky posere při tom nárůstu těch informací. V tý společnosti se to posouvá, takže on si toho moc nedovolí, navíc podle všeho se chystá za mne postavit Havel. … Už pro tu náladu v té společnosti. … Já chci, a na tom si budujeme ten image, chci bejt ten čistej. … Kdybys to viděl, ten… pořad na ČT, byla jsem klidná. Ti naši pičusové, jak jsou tam jednotní, oni potřebujou čas. Mít čas, aby si to přečetli v těch novinách. A hlavně – já bych potřebovala, aby začali tlačit spíš ty místní lidi. … Hele, já, jak jsem úplně teď v klidu, tak nemám problém chodit všude, všem všechno povyprávět, furt dokola, a ty lidi mi věřej…“

A měla pravdu. Vlastně sama odhalila, že naší zemí je Ovčákov, s autonomní oblastí zvanou Kocourkov. „Oni furt počítají s tím, že se chtějí udržet u koryt. Ale paradoxně, u koryta jedinej, kdo se chce udržet, je Petr Nečas, kterej tímhle přichází o podporu. Tohleto ho donutit… udělat ten včerejší radikální krok ho donutil udělat prostě Petr a regiony. Ty mu řekly: Jestli to neuděláš, my to necháme poslat do těch regionů a ty tě popravěj. Tys jim to vnitro dal, ty jsi ten, kdo za to může. A on se pochlapil a udělal to takhle,“ tvrdí Kočí na nahrávce.

Jaký pán, takový krám. On náš JUDr. Vít Bárta totiž také není žádný svatoušek. Sám vymyslel mazanou zaklínací formulaci, jak pojmenovat čistokrevnou lež. Abychom se brzy nestaly svědky další otočky o 360 stupňů, jak je to u Věcí veřejných už veřejná obyčej. Umí bezostyšně lhát i v přímém přenosu. “ABL nikdy nepřijala politickou objednávku na diskreditaci politiků.“ Přísahal na tiskovce. Přitom však vyšlo najevo, že skoro osm desítek informací o politicích, tedy jejich rodná čísla, informace o jejich občankách, partnerech, řidičácích, rodičích a další ryze důvěrné věci, chráněné osobní údaje, šlohla ABL z tajných úniků policie.

Takže, pozor, vážené ovce Ovčákova. Dá se takovému politickému obrtlíku vůbec věřit? Abyste brzy neslyšeli onu zázračnou formulku, na níž má šedá eminence VV, pan ministr Bárta, copyright a vylže se ze všeho. Místo toho, aby řekl: lhal jsem, promiňte, řekne: „Omlouvám se, že jsem neúmyslně uvedl informace, které se ukázaly jako mylné!“

Jak hodnotit fungování Nečasovy vlády v podstatě bez mandátu voličů? Poradí nám v tom programové prohlášení koalice, v němž se psalo červeným písmem? „Nezvýšíme daně, ani odvody na sociální pojištění…“ A než se daňoví poplatníci rozkoukali, byla tady povodňová daň, zdanění stavebního spoření, vyšší daň z nemovitostí a hlavně zvýšení DPH na 20 procent. Pak se přece jen naši vládní vykukové zalekli, trochu zmatkovali, aby přes 20 a 14 procent skončili nakonec u jednotných 17,5 procenta.

Vzpomínáte, jak před volbami ODS bouřila: „V žádném případě nepřipravuje zavedení poplatků ve zdravotnictví“ dušoval se 21. 5. 2006 Nečas. Ach, ta hlava. Zapomněl. Tolik má přece práce. Přišel leden 2008 a ODS zavedla regulační poplatky ve zdravotnictví. Napřed Kalousek sebevědomě tvrdil: „V každém případě opakuji, že není třeba se bát. Neexistuje žádný objektivní důvod domnívat se, že se česká ekonomika dostane do krize. Dojde jen ke zpomalení růstu, to znamená, že budeme stále bohatnout, jenom už nebudeme bohatnout tak rychle. Žádná mimořádná opatření teď nejsou zapotřebí, proto také žádná neuplatníme…“

A dnes Nečas vyhrožuje poplašnou zprávou, že ¨katastrofální zadluženost ČR nás žene na úroveň Řecka. Jak to tedy je s Kalouskovou složenkou na už více než 130 tisíc na osobu? Při srovnání skutečné míry zadluženosti v evropském kontextu jsme na tom kupodivu dobře: Náš dluh čriní 35,6 % HDP, Slovensko je na tom o desetinku hůř – 35,7 %, Španělsko už se potí s 53,2 %, stejně jako Velká Británie s 68,1 %, a Portugalsko se 76,8 %, Francie së 77,6 % Německo se 73,2 %, Belgie s 96,7 % a konečně černá ovce Řecko se 115,1 %, které mkdyž zbankrotuje, budeme podle Kalouska muset škrtat minimálně dalších 15 miliard. Ke všemu odmítl zdanit hazard, čímž nás připrravil minimálně o pět miliard…

Podívejte se, jak narůstalo zadlužení za vlády pravice a kdo za to může. Kdo by měl dostat složenku na bilion a půl. Čísla hovoří za vše, nejlíp podle zdroje iDNES: „V roce 2008 přišo zavedení rovné daně – výpadek příjmů státního rozpočtu 20 mld. Následovaol snížení daně z příjmu právnických osob z 24% na 21% – výpadek 24 mld, byl zaveden strop odvodů zdravotního a sociálního pojištění – výpadek 17 mld. Neméně zajímavý byl i fiskální rok 2009, kdy došlo ke snížení daně z příjmu právnických osob z 21% na 20% – výpadek 8 mld.

Stejně tak došlo ke snížení sociálního pojištění zaměstnancům z 8% na 6,5% – výpadek 27 mld. a snížení sociálního pojištění zaměstnavatelům z 26% na 25% – výpadek 18 mld. K tomu zvýšení slev na sociálním pojištění – výpadek dalších 18 mld. A konečně rok 2010 a s ním snížení sociálního pojištění a zvýšení paušálních odpočtů pro živnostníky, tedy výpadek 22 mld. korun. A rok 2011…? Boží dopuštění…“

A tak bychom mohli ještě připomínat, jak se hroutí důchodový systém, přičemž se umíme alespoň chlubit cizím totalitním peřím, tedy tvrzením, že máme nejlepší prorodinnou politiku v Evropě a dva nefunkční důchodové pilíře…

Inu, kouzelné slůvko reformy, za kterými se skrývají a jimiž se výhružně ohánějí jako lacinou vábničkou vládní vyžírky, kterým však jde prdlajs o nějaké reformní kroky, ale o zoufalé udržení se u lukrativních vládních džobů. No, zkuste odehnat svini od plného koryta…

Nové elektronické vydání knihy: “Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi” – (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=1135).

Reklama:
 1. 2 reakce na “Reformy či hrabání pod sebe? Zkuste odehnat svini od plného koryta”

 2. Ovce bečí že málo pastvy je
  Plat 8 000-16 000 Kč
  Vlk vyje, že malého zisku dosahuje
  Plat 16 001-99 999 Kč
  Svině se sviní o koryto bojuje
  Plat 100 000-1 000 000 000 000 Kč
  O tom to u nás bohužel je!
  Šéf ČD Cargo 525 000 Kč
  Vyšlo najevo, že tehdejší ředitel ČD Cargo Josef Bazala bere ještě o trochu víc. Když byl vyhozen, pobral přes 2 miliony odstupného.
  Šéf ČEZ 500 000 Kč
  Martin Roman neřekl přesnou sumu, ale vyjádřil se, že jeho plat je zhruba takový jako šéfa ČD. Jeho hlavní příjem je ale z prodeje akcií firmy, které měl možnost za levně nakoupit. Na těch, co prodal už vydělal 655 milionů korun.
  Šéf Českých drah 500 000 Kč
  Šéf ČD Petr Žaluda bere půl milionu měsíčně a má nárok i na další požitky jako je pojištění za 100 tisíc měsíčně, nejprve mlžil. Pak ale musel přiznat, že je to pravda. Předtím pracoval v pojišťovně a měl prý milion měsíčně.
  Šéf ČSA 500 000 Kč
  Bývalý šéf ČSA Radomír Lašák přivedl firmu téměř ke krachu a přitom bral půl milionu měsíčně. Když ho vyhodili, dostal 4 miliony na cestu. Tomu, aby si on a jeho nejbližší nerozdělovali bonus 120 milionů, nakonec zabránila historická ztráta ČSA 3,75 miliardy.
  Šéf ČEPRO 300 000 Kč
  Ředitel ČEPRO Jiří Borkovec po tlaku na zveřejnění platů šéfů státních podniků před dvěma lety přiznal, že bere tři sta tisíc. Firma se věnuje hlavně skladování a přepravě pohonných hmot a provozuje síť benzinek EuroOil.
  Šéf České pošty 250 000 Kč
  Svůj plat pod tlakem zveřejnil bývalý šéf pošty Petr Sedláček. Jeho měsíční příjem byl kolem čtvrt milionu měsíčně.
  Šéf Českých lesů 250 000 Kč
  Svatopluk Sýkora, šéf podniku zmítaného aférami, který mnozí mají za »zlatý důl« kvůli neprůhlednému zadávání zakázek, přiznal, že bere 250 tisíc měsíčně. O prémiích se nezmínil, jeho předchůdce řekl, že mohou plat zdvojnásobit.
  Šéf České televize 231 000 Kč
  Jiří Janeček, který ohlásil svůj odchod, měl nejen měsíční plat přes dvě stě tisíc měsíčně, ale na odměnách si za rok přišel na dalších sedm set tisíc. Když mu je rada zkrátila, stejně našel kličku, jak si je vyplácet dál.

  od GVKB v Led 30, 2012

 1. 1 Trackback(s)

 2. Úno 11, 2016: temple run game

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *