Máte cukrovku? Neberte inzulín; objevil ho Žid Oskar Minkovski…

10. Červen, 2011 – 8:03
Další vítězství ducha nad hmotou; právě transplantovali židovskou ledvinu palestinské pacientce... Foto: Archiv autora

Další vítězství ducha nad hmotou; právě transplantovali židovskou ledvinu palestinské pacientce... Foto: Archiv autora

Každou chvíli chtějí některé naivní země bojkotovat nákup zboží, jež bylo objeveno, vynalezeno či vyrobeno Židy. Tímto komplexem méněcennosti trpí převážně vyznavači islámu. Přesto Izrael v roce 2009 prodal Palestincům své produkty v celkové hodnotě 15 miliard šekelů.

Ovšem podle izraelského serveru Ynet také v mnohých skotských okresech v oblasti Glasgow dochází k bojkotu izraelského zboží, nejnověji i knih. Jako za dob inkvizice či nacismu, kdy končily na zapálených hranicích. Ne státních… Zákazníci v jihozápadním Skotsku tak možná již brzy v obchodech neseženou anglické překlady knih izraelských autorů. K bojkotu se připojilo i významné město Dundee. Izraelský velvyslanec ve Velké Británii Ron Prosor poznamenal, že „místo, kde jsou bojkotovány knihy, nemá daleko k místu, kde jsou knihy páleny“. Nejpřekládanější izraelský autor Amos Oz, jehož knihy v anglickém překladu seprodávají po celé Británii, označil rozhodnutí skotských radnic za „opovrženíhodné“…

Ještě horší je však odmítání zboží každodenní potřeby. Podle izraelského listu Haaretz bojkotů izraelského zboží v poslední době přibývá. Organizují je zejména evropské organizace zaměřené tzv. na ochranu „lidských práv“ na protest proti izraelskému postupu vůči lokálním Arabům, co si říkají Palestinci.

Podle deníku Haaretz jsou v Evropě obchodní řetězce, které již nepřijímají izraelské zboží, vyrobené v kontroverzních židovských osadách na palestinském území. Palestinští úředníci zboží zabavují, pálí a činovníci mezitím diskutují o zákazu práce v izraelských osadách pro palestinské Araby. Haaretz uveřejnil v této souvislosti řadu zajímavých faktů o hospodářství izraelských osad a podílu palestinských pracovníků.

Podle izraelského listu Haarec bojkotů izraelského zboží v poslední době přibývá. Organizují jej zejména evropské organizace zaměřené na ochranu lidských práv na protest proti izraelskému postupu vůči Palestincům. Podle deníku jsou v Evropě obchodní řetězce, jež již nepřijímají izraelské zboží. Bojkot izraelského zboží vyrobeného v kontroverzních židovských osadách na palestinském území ale nedávno přijal i chilský parlament.

Cílem propagandistické kampaně je zlepšit vnímání židovského státu v evropských i jiných zemích, kde je k Izraeli veřejnost skeptičtější než třeba ve Spojených státech. Španělský expremiér kampaň představí dnes večer ve Washingtonu.

V projevu, který by měl v úterý večer přednést ve Washingtonu se Aznar chystá odsoudit snahu zpochybňovat legitimitu Izraele prostřednictvím bojkotů izraelského zboží.

„Zastavme toto šílenství, které činí Izrael zodpovědným za všechny problémy v regionu, ne-li i mimo něj. Bylo už dost krátkozrakosti, jež odmítá vidět Izrael jako základní kámen naší západní civilizace,“ stojí v jeho připraveném projevu.

V minulém roce, uvádí izraelská agentura Mignews, bylo vydáno pracovní povolení 22 tisícům Palestinců na práci v osadách. Podle odhadů jich dalších 10 tisíc pracuje v osadách na černo, bez povolení. Suma sumárum; podle přibližných odhadů, zhruba 10 procent práce schopného palestinského obyvatelstva pracuje v osadách, nebo v průmyslových zónách patřících k osadám.

Vezmeme-li v úvahu, že existuje minimálně 30 tisíc muslimských živitelů rodin, pro něž je práce v osadách jediným rodinným příjmem, dostáváme se k počtu nejméně 120 tisíc Palestinců, kteří budou doslova hladovět zásluhou bojkotu svých milovaných představitelů, což ovšem nebrání tragikomickým činům i ze strany politiků. Tzv. „umírněný“ a oblíbený západními médii Salman Fajád se minulý týden bavil tím, že pálil v Salafitu zabavené izraelské zboží a pořizoval si z tohoto paličství fotografie na památku.

Zatímco v nacistické době se objevovaly nápisy: „Nekupujte židovský krém!“, dnes se prodává každoročně 123 milionů modrobílého krému Nivea. A tento krém vynalezl Oskar Troplowitz. Narodil se v 1863 v polské židovské rodině, získal doktorát z filosofie a spolu s kožním lékařem Paulem Gersonem Unnou a Jicchakem Lifschützem vynalezl v roce 1911 univerzální krém Nivea. Mimo něj vykoumal také zubní pastu, leukoplast a ochranné líčidlo. Zatímco Lifschütz uvažoval o krému jen pro lékařské účely, Troplowitz s Unnou prosadili použití krému pro volný prodej.

Pak nastalo období 2. světové války. Podřadní kříženci měli zakázáno Árijce v sečtělosti dál přerůstat. Proto přišly norimberské zákony a Židé nesměli do veřejných lázní, do školy, kina a divadla, nikam mezi lidi čisté rasy. Scházet a bavit se mohli jen na hřbitovech, nesměli ani na vánoční trhy. Němci jim zabavili nejen zlato, ale i antisemitu Dostojevského, violu po pradědovi, rádio a gramofonové desky s Enrico Carusem…

Důvodem pro bojkot židovských krémů byla konkurence. Třeba koncentrák Osvětim zaměstnával desetitisíce židovských otroků v Interessen-Gemeinschaft Farbenindustrie AG s humanistickým názvem Zájmová skupina průmyslu barev, známá jako I.G. Farben, mj. výrobce jedovaté substance Cyklon B.

Následné mrtvoly z plynových komor byly pomocí elektrického výtahu přemístěny do krematoria, tam byly vhozeny na pohyblivý pás, na němž předjely před čtyři komanda. První sundávalo mrtvolám prsteny, druhé jim stříhalo vlasy, třetí vytrhávalo zlaté zuby a čtvrté je házelo do kremačních pecí. Zlaté zuby odstraněné z mrtvol byly roztavovány ve zvláštní peci v krematoriu č. 3. Ve vydařených dnech se podařílo takto “vyprodukovat” až čtrnáct kilogramů zlata, které byly posílány do říšských bank…

Čím měl Žid v ústech víc zlatých zubů, tím mohl déle žít. Za zlatý zub mohl židovský poločlověk dostat od kapa až čtyři příděly chleba, skoro půl kila. Za zlatý zub mohl mít člověk pár hadrů do bot, což bylo moc důležité, protože když se vám puchýř na patě zanítil a začal hnisat, byl to začátek konce. Nohy bylo třeba si moc opatrovat. Kdo nemohl chodit a při apelpazu kulhal, šel do plynu… Stovky tisíc pánských a dámských hodinek, plnicích per a krajonů ukradených obětem byly rozdány příslušníkům ozbrojených sil. Za pouhých 6 týdnů, od 1. prosince 1944 do 15. ledna, bylo rozdáno v Německu přes 222 tisíc pánských obleků i se spodním prádlem, na 193 tisíc kompletů dámského oblečení a téměř sto tisíc souprav dětského oblečení. Všechno toto oblečení bylo sebráno Židům před jejich vstupem do osvětimských plynových komor…
Chtějí muslimové bojkot izraelského zboží? Nejvyšší islámský duchovní Íránu Ali Chameneí nedávno vyzval muslimy k bojkotu všeho, co pochází z Izraele. Na výzvu reagoval izraelský lékárník Meyer M. Treinkman ironickým „doporučením“ všem muslimům:

„Muslimové s nemocným srdcem, neužívejte Digitalis, neboť ho objevil Žid Ludwig Traube. Bolí vás zuby? Neužívejte Novocaine, objevený Židem Alfredem Eihornem. Vzýváte Alláha a máte cukrovku? Pak neužívejte inzulín, protože ho objevil Žid Oskar Minkovski. Kdo z vás, muslimové, onemocněl sifilisem, přestaňte užívat Salvarsan, objevený Židem Dr. Paulem Ehrlichem. Ani se nepokoušejte testovat, zda sifilis máte, protože takový test připravil Žid Wasserman. Trpíte, ctitelé Koránu, křečovým onemocněním? Pak přestaňte užívat chloralhydrát, připravený Židem Oskarem Leibreichem.

Muslimské ženy, co milujete své krásné potomky. Dostalo vaše dítě záškrt? Zdržte se užívání Schickova preparátu, poněvadž Bella Schick byl Žid. A nechraňte své dítě před dětskou obrnou, protože vakcínu proti obrně objevil Žid Jonas Salk. Neměli byste se léčit na TBC, poněvadž streptomycin proti této smrtelné chorobě objevil Žid Zalman Waxman.

Muslimští lékaři, měli byste při své praxi vyřadit všechny objevy a zlepšovací postupy židovského dermatologa Judase Sehna Benedikta, židovského plícního odborníka Frankela a mnoho dalších světově proslulých židovských odborníků v lékařství. Vzpomněl jsem si na svoji pracovní návštěvu jeruzalémské nemocnice Hadassah. Zajímal jsem se o transplantace a dialýzu.

„Jestli léčíme Palestince, kteří se zranili při útoku na Židy?“ s údivem opakovala mou otázku Michaela Erlichová, asistentka šéfa tiskového oddělení tohoto největšího zdravotnického zařízení v Izraeli a na Blízkém východě. “Je to pro nás zcela samozřejmé, provádíme rovněž transplantace orgánů mezi Židy a Araby i obráceně. Loni jsme takových operací uskutečnili hned několik,” řekla možná pateticky ředitelka Public Relations Hadassah Barbara Sofer.

V Izraeli se transplantací využívá k netradičnímu gestu, prospěšnému blízkovýchodnímu mírovému soužití Židů s palestinskými muslimy. Jedním ze zachráněných pacientů byl také 50letý izraelský Arab Mahzana Valid, který trpěl nevyléčitelnou chorobou jater. Pokud by mu lékaři do půl roku netransplantovali zdravá játra, zemřel by. Dárcem byl 51letý Oded Volek ze židovské osady u Hebronu. Když se na své motorce vracel z práce domů, zasáhl ho do hlavy výstřel palestinského atentátníka. Po převozu do nemocnice ho ihned operovali, průstřel lebky a silné mozkové krvácení. Lékaři mohli konstatovat jen smrt mozku, tedy jediná konečná fáze skutečného úmrtí…

Má to logiku bojkotovat zboží cizích zemí? Samozřejmě, pokud nacisté nabízeli k prodeji mýdlo z kostí židovských obětí holocaustu. Pokud asijští výrobci nabízejí dětská trička, v jejichž barvách je olovo či jiné jedy. Pokud Palestinci ukradnou obsah několika desítek humanitárních izraelských náklaďáků a z nich pak potraviny či léky prodávají na černém trhu, ale pouze Hamásu…

Je spousta důvodů, proč záměrně nekupovat cizí zboží a být vlastenec jako Švýcaři, kteří upřednostňují jahody, sýry, čokolády či hodinky vlastní výroby. Ale pálit zrovna knihy jen proto, že nejsou Koránem, ale literaturou oceněnou Nobelovou cenou…?

Inu, komu není rady, tomu není pomoci…

Reklama:
  1. Jedna reakce na “Máte cukrovku? Neberte inzulín; objevil ho Žid Oskar Minkovski…”

  2. Je rozdíl mezi bojkotem zboží z Izraele, a bojkotem zboží, které vyrobili Židé. Zmíněný bojkot v Glasgow je právě prvním případem, stejně jako všechny ostatní, se kterými jsem se setkal.

    od Michal Očadlík v Čer 10, 2011

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *