Assad už nenabízí 10 000, ale 25 000 USD pro rodinu mučedníka…?

7. Červen, 2011 – 9:37
U vstupu do Libanonu... Foto: Břetislav Olšer

U vstupu do Libanonu... Foto: Břetislav Olšer

Na „okupovaných“ pseudopalestinských územích již léta „pomáhá“ řada špionů, převlečených za humanitární aktivisty téměř z celého světa. Pokud není Očadlíkovi známo, jak také, když v podstatě ani neví, kde se Izrael nachází, tak židovský stát je ve válečném stavu s Hamásem a všemi civilizovanými zeměmi je proto Hamás bezprecedentně uznaný, kromě ČSSD a Očadlíka, jako teroristická organizace.

A pokud je nějaký samozvaný humanista za těchto okolností na jedné straně války, musí počítat s rizikem, třeba i se ztrátou života či jiných útrap… Ostatně to může povrdit i naše propalestinská aktivistka Eva Nováková, jež byla Izraelci zatčena na západním břehu Jordánu v Ramalláhu… Jak to, že se tito „humanisté“ nezasadili, aby se Gilad ben Aviva – Šalita po několika strašných letech únosu nesetkal s Červeným křížem či alespoň se svojí matkou… http://ocadlik.blog.idnes.cz/c/194930/Humanitarni-aktiviste-zavrazdeni-a-zmrzaceni-izraelskymi-vojaky.html.

Nemá smysl vypisovat oběti ze strany Izraele, které se staly cílem teroristů. Před měsícem jich bylo v historii židovského státu už přes 23 tisíc. Padli při obraně svého státu; ne toho, co si nárokují lokální Arabové, jež si říkají Palestinci, protože de facto neexistují a nikdy jako stát ani neexistovali. Jde pouze o protektorátní název Římanů pro svoje území, které okupovali na počátku letopočtu. Filištínci jim byli dobří pro snahu zničit, ponížit a definitivně vymazat z mapy Izraelské království a Judeu, obývající dnešní území Izraele po dobu čtyř tisíciletí.

“Umělý stát Palestina neměl nikdy svého krále, vůdce, ani prezidenta, neměl svoji řeč ani kulturu. Napřed byl vazalem Římanů, potom Byzantijců, vojsk chalífa Umara II, dalších muslimů, Osmanů, evropských křižáků a nakonec Britů. Dvě izraelská království měla každé ve své historii na 40 panovníků a vládců i svůj jazyk hebrejštinu, Desatero, Starý zákon, bohatou kulturu i architekturu – dva Chrámy…” tvrdil mi hrdě David Weismann v Muzeu holocaustu Yat Vašem v Jeruzalémě, v pietní úctě vůči šesti milionům zavražděných Židů.

Vyjmenovávat oběti na straně humanistů? Proč ne; jsou to stejní vojáci jako každý jiný, kdo se plete do vojenských záležitostí. Co má povídat Izrael? Má nyní pět vojáků už desítky let v zajetí muslimů, řada z nich už byla těmito arcilotry umučena. Jsou to kromě Gilada ben Aviva – Šalita, stále nezvěstného, a Ehuda ben Malka (Goldwasser) a Eldada ben Tovu (Regev), kteří byli nedávno vráceni v rakvích, ještě Guy ben Rina (Hever), nezvěstný poblíž syrsko-izraelské hranice na Golanských výšinách od srpna 1997, Ron ben Batya (Arad), zajatý, později zabitý po sestřelení letounu v Libanonu v říjnu 1986, Cvi ben Finahl – Feldman, Jekutjel Jehuda Nachman ben Sarah a Zecharia Šlomo ben Miriam, všichni zajatí v bitvě u Sultán Jákub v Libanonu 11. června 1982… Mají někteří z tzv. humanistů vyšší idskou hodnotu než unesení a umučení Izraelci..? Určitě si to ti osmnáctiletíí kluci fskutečně zaslouží…?

Syrská televize oznámila, že při připraveném pokusu Arabů provokovat Izrael v den výročí izraelského vítězství z roku 1967 zahynulo 20 „palestinských“ syrských Arabů. Izraelské obranné síly však zveřejnili 18sekundové video, na němž jsou slyšet rozkazy izraelských velitelů jejich vojáků, aby zastavili palbu a umožnili Červeného kříži evakuovat zraněné na syrské straně.

Izraelská policie slzným plynem rozháněla drúzské obyvatele z vesnice Madždal Šams na izraelských Golanských výšinách poté, kdy zezadu zaútočili na vojáky kamením ve chvíli jejich úsilí zabránit Drúzům ze syrské strany hranice v přechodu do Izraele. Jak uvedl zpravodajský server IsraelNationalNews.com, izraelské obranné síly a výtržníci prý hráli už od rána hru na kočku a myš, kdy okolo tisícovky Arabů vyčkávalo na hřebenech u Kunejtry a Madždal Šams. Občas se jich několik desítek rozběhlo proti hraničnímu plotu a snažilo se jej překonat. Jak mile se dostali pod palbu, prchali zpět. Jel jsem v těchto místech přes Golanské výšiny a vím, o čem je řeč.

Syrský režim zaplatil chudým farmářům na severu země 1.000 dolarů za osobu, aby odjeli na hranici s Izraelem na Golanských výšinách a provokovali Izraelské obranné síly. Další 25.000 dolarů bylo přislíbeno jejich rodinám pro případ, že budou zabiti. Oznámila to opoziční Reformní strana Sýrie (Hizb al-Isláh al-Suríj). Vládní syrská média oznámila, že při včerejší střetech zahynulo 23 lidí, což tedy stálo Assada přes půl milionu dolarů. RPS STATEMENT CONCERNING THE ASSAD STOMPERS OF THE GOLAN HEIGHTS – prohlášení na webu Reformní strany Sýrie (anglicky).

„Je zjevné, že touto akcí chce syrský prezident Bašár Assad odvrátit pozornost světa od jeho vlastních masakrů a brutality, které v sobotu vedly ke smrti přibližně 70 lidí a dnes 30 lidí v Džísr Al-Šoghú,“ uvádí se na webu strany. Web dodává: „Pro Assada vítězství mírovou cestou znamená prohru ve válce proti vlastnímu lidu.“ Během osm týdnů trvajících nepokojů, které postupně eskalují od požadavku reforem až k požadavku odchodu Assada, bylo zabito více než 1.500 lidí a dalších 35.000 vládními silami zatčeno nebo zraněno… A navíc teroristé zvyšují ceny za oběti, které se samy odhodlaly zemřít. Dřív to bylo 10 tisíc USD, dnes už pětadvacet tisíc. Jako před lety v Tel Avivu…

…Mezi nic netušícími lidmi, spěchajícími do Dizengoffova nákupního střediska, byl i bojovník džihádu Muhammed Hashim, dvaadvacetiletý Palestinec, který se chystal sebevraždou “vstoupit do nebe”. Zaplatil arabskému řidiči tisíc dolarů za to, že ho ozbrojeného tajně vyvezl z Gazy do Tel Avivu. Chtěl vykonat hrůzný čin – výbušnou směs z patnácti kilogramů dynamitu, starých pozemních min a hřebíků, byl odhodlán odjistit na svém těle v davu nakupujících. Nakonec se rozhodl pro přeplněný přechod pro chodce.

Musel splnit svůj úkol, už ho všichni oslavují jako mučedníka. Jeho milovaný guru Šejch Ahmad Jasín, duchovní otec a vůdce militantní odnože Hamasu, mu slíbil deset tisíc dolarů, jakmile v televizi oznámí jeho mučednickou smrt. Hashinova desetičlenná rodina v Gaze už na ně netrpělivě čekala. Muhammed Hashim zabil na místě tragédie sebe a sedm lidí. Dalších šest ze stovky zraněných zemřelo později. Okna v okolních domech byla rozbita do vzdálenosti sedmdesáti metrů…

Jak potvrdil zpravodajský server IsraelNationalNews.com, většina vybavení a zboží na palubě „humanitárních“ lidí, zastavených nedávno izraelským námořnictvem na cestě do Pásma Gazy, byla již překontrolována se zjištěním, že je zcela bezcenné. Náklad byl z lodí vyložen v izraelském přístavu Ašdod a zkontrolován v souladu s pravidly izraelského embarga vůči Gaze, které je přípustným krokem ve vztahu mezi entitami, tedy Izraelem a Hamásem, jež jsou ve válečném stavu. Mnoho léčiv bylo prošlých anebo smíchaných, což ztěžuje jejich rozlišení. Navíc většina balení byla ve špatném stavu. Přitom Izrael navzdory blokádě umožňuje denně dovoz mnoha tun zboží a jídla do Pásma Gazy.

Na jedné z lodí flotily bylo minimálně 40 nájemních žoldáků, najatých pro vedení bojových akcí proti izraelské armádě CACHAL. Někteří z nich byli napojeni na teroristické uskupení Al-Kajdá. Jak uvádí izraelská agentrua Mignews, bylo na turecké vlajskové lodi nalezeno značné množství zbraní, určených pro vedení bojů, pro takzvanou guerillovou válku. Mezi šesti stovkami „dobrovolníků“ bylo 30 Jordánců, 16 Kuvajťanů a další aktivisté z Pákistánu, Indonésie, Azerbajdžánu, Malajsie, Alžírska, Maroka, Mauretánie, Ománu, Jemenu a Bahrajnu. Co ty všechny jmenované národnosti spojuje? Všechny vyznávají islám. Kromě dvou pracovnjíků ČT – pány Zavadila a Línka, jimž nešlo (doufejme) o islám, ale pouze a jen o „objektivitu“. Na veřejných tiskových konferencích v Turecku v uplynulých letech zástupci IHH agitovali pro Hamás a jeho strategii, včetně ozbrojeného boje proti Izraeli.

Podle The Jerusalem Post organizovala další provokativní plavbu do Gazy z Libanonu manželka člena islámské teroristické organizace Hisb´allah Samar Alhajová. Na lodi bylo přítomno asi 50 žen, údajně „více křesťanek než muslimek“, z Libanonu, USA, Francie, Británie, Japonska, Kuvajtu a Egypta. Každopádně byl předpoklad, že vůči ženám se bude chovat komando Izraelců shovívavěji, pokud ovšem nepůjde o sebevražedné atentátnice typu “černých vdov”…

Jak napsal blízkovýchodní komentátor Karel Orlík, plavbu spolufinancoval palestinský Arab Jasser Kašlak, obchodník ze Sýrie: „Nenechte se pomýlit umírněnými arabskými vůdci. Mír s námi není možný. Naše děti se do Palestiny vrátí. Izraelci nemají právo na existenci.“ To jsou Kašlakova slova pro TV Al-Manar, kterou provozuje v Libanonu teroristický Hisb´allah. Opravdu mírumilovný muslim na humanitární lodi do Gazy. Kolik ještě podobných lodí bude Izrael obtěžovat svými řízenými provokacemi?

V polovině letošního března zadrželo izraelské námořní komando loď „Victoria“, plující ze syrského přístavu Latakia údajně do Egypta. Izrael měl podezření, že plavidlo přepravuje íránské zbraně pro teroristy v Gaze. Kapitán lodi uposlechl izraelskou výzvu, vypnul motor a umožnil Izraelcům kontrolu lodi. Podezření se potvrdilo. Ve 40 kontejnerech, mezi pytlemi s čočkou a bavlnou, bylo nalezeno 220 minometních granátů kalibru 120mm, 2270 granátů kalibru 60mm, 6 protilodních střel C-704, 2 radarové systémy anglické výroby, 2 systémy na odpalování raket, 2 hydraulické jeřáby na stavbu radarového systému a téměř 67 000 nábojů ráže 7,62 do Kalašnikova.

Do rukou islámských teroristů z Hamásu se tak mohlo dostat 50 tun válečného materiálu. Podle Dohod z Oslo je Izrael nejen oprávněn, ale přímo povinen hlídat vnější hranice arabské samosprávy a zabránit pašování zbraní, které by mohly destabilizovat celý region.

Inu, humanitární služba za slušnou apanáž začíná vynášet. Pětadvacet tisíc dolarů za hlavu, tak si cení životy lidí prezident Assad…

Reklama:
 1. 8 reakce na “Assad už nenabízí 10 000, ale 25 000 USD pro rodinu mučedníka…?”

 2. No teda, tolik lží a polopravd v jednom článku, překonal jste se, pane Olšer. Mimochodem jak jste přišel na to, že nevím kde je Izrael? Taková ubohá snaha o dehonestaci hned z úvodu dává celému zbytku článku příchuť nenávistného pamfletu. Jinak nesouhlasím, že nemá smysl vypisovat seznam obětí palestinského teroru, to samozřejmě smysl má, stejně jako vypisovat seznam obětí izraelského teroru. Ale o tom jsem v článku nepsal, já jsem psal o humanitárních aktivistech a novinářích ze zahraničí, které izralští vojáci zamordovali. A v podobně demagogickém duchu se nese celý váš článek. Škoda, čekal bych od vás něco víc.

  od Michal Očadlík v Čer 8, 2011

 3. Milý Michale, nikdo vám nebrání napsat, se kterou cestovkou jste byl na svatých místech Svaté země. Jinak každý, ať humanista nebo novinář, co se dobrovolně zaplete z jakýchkoli důvodů do válečného stavu, musí počítat s nejhorším. Víte, kolik zahynulo novinářů v Koreji, Iráku, Afghánistánu či ve Vietnamu? A kdo to Američanům vyčítá…?

  od olser v Čer 8, 2011

 4. Milý Břetislave, myslím, že do toho vám skutečně nic není. Ale mohu vás ubezpečit, že kde je Izrael dobře vím. Tudíž vaše nepravdivá spekulace vašemu článku už v závěru ubližuje.
  Jistě, hovoříte o válečném stavu, jenže v těch válečných oblastech jsou civilisté, včetně malých dětí, kteří si nevybrali, že tam budou žít, že se tam narodí. Bylo by od vás důstojnější vyjádřit trochu solidarity, namísto ubohého vymlouvání se. Od vás bych čekal něco víc, než od diskutérů pod mým článkem.

  od Michal Očadlík v Čer 9, 2011

 5. Já fakt nevím, proč nenapíšete, jak každý druhý den hynou pod hlavněmi amerických vojáků civilisté, ženy, děti, starci, v Iráku, Libyi či Afgánistánu. Zdůvodnění je jasné; je přece válka a když se kácí les, létají třísky. Tedy také v Izraeli. Jste ještě móóc mladý, abyste viděl události tak jednoznačně a černobíle, jak je vidíte…

  od olser v Čer 9, 2011

 6. Denně šikanovat a ponižovat civilisty, to není válka. Také v době, kdy byli zabiti aktivisté tam žádná válka neprobíhala. Jistě, já časem možná získám širší rozhled, a poznám situaci z více úhlů. Ale ve vašem případě je váš jednostranný pohled ostudou, vy byste měl k nestranným závěrům už dávno dojít.

  od Michal Očadlík v Čer 10, 2011

 7. Na území, nazvaném Římany Palestina, je oficiální válka už od 29. listopadu 1947. Nesnažte se hledat zlo za každou cenu, pokuste se najít i trochu dobra v tom všem hnusu, jakým je válčení. Viz můj text o inzulinu a bojkotu izraelského zboží. Myslíte si, že Židé objevovali věci jen proto, aby působili lidem bolest…?

  od olser v Čer 10, 2011

 8. Rozhodně tam neprobíhá permanentní válka, poslední válka tam byla v roce 2009 v Gaze. Současná situace se nedá nazývat válečným stavem. K vašemu článku o inzulinu jsem se vyjádřil pod vaším článkem o inzulinu. Abych to shrnul, bojkot zboží z Izraele je něco jiného, než bojkot zboží, vymyšleného Židy. Zaměňovat jedno s druhým je ohromná demagogie.

  od Michal Očadlík v Čer 10, 2011

 9. Promiňte, ale už vám nebudu odpovídat, míra vaší demagogie a neznalosti je na mě příliš velkým náporem blbostí. Raději si myslete, že mi došla argumentace, jak to máte ve zvyku. Hlavně už mi dejte svatý pokoj. Ozvěte se někdy za dvacet roků, až dostanete rozum. A zajeďte si alespoň jednou do Izraele i do Pásma Gazy… Děkuji…

  od olser v Čer 10, 2011

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *