Korán o výpalném: Život a majetek není chráněn bez daně za ochranu

2. Červen, 2011 – 10:00
Na Španělských schodech, tam to žije i bez výpalného...  Foto: Břetislav Olšer

Na Španělských schodech, tam to žije i bez výpalného... Foto: Břetislav Olšer

Pokud se Muslimské bratrstvo dostane v Egyptě k moci, zavede islámské právo šaría. Uvedl to vysoký představitel hnutí Sobhi Saleh s tím, že šaría bude chránit jak muslimy tak nemuslimy. „Pojmy jako občanský nebo sekulární stát jsou klamné,“ uvedl Saleh, jenž myslí pouze na pojem stát teokratický – chalifát.

V rámci práva šaría však podle webu IsraelNationalNews.com existuje islámský stát, který neumožňuje nemuslimům podílet se plně na vládě a i jinak je nepovažuje za plnoprávné občany. Podle šaříji jsou životy a majetek nemuslimů v islámské státě chráněné jen pokud je placena džizja (daň za ochranu, česky mafiánské výpalné). Brotherhood leader: We shall apply Islamic sharia – Brotherhood leader: Next govt to be Islamist – články na webu Al-Masrí Al-Júm.

„Podporujeme v Egyptu komplex univerzálních práv,“ prohlásil Barack Hussein Obama. „Mezi ně patří svoboda projevu, svoboda mírumilovného shromažďování, svoboda náboženská, rovnost mužů a žen před vládnou zákona a právo vybrat si své vůdce – ať už žijete v Bagdádu nebo Damašku, v Sanaa nebo Teheránu.“

Muslimské bratrstvo, které bylo od roku 1954 až donedávna zakázané, je jednou z nejmocnějších politických sil současného Egypta a je dobře připravené na vítězství v nadcházejících volbách. Bratrstvo nedávno urovnalo spory se soupeřící salafistickou skupinu Džamá Al-Islamíja, aby mohlo vytvořit alianci islámských stran. Ačkoliv Džamá Islamíja nyní tvrdí, že odsuzuje násilí, byla v 90. letech v Egyptě zodpovědná za řadu teroristických hrůz, včetně klanu al-Džihád a zavraždění prezidenta Anvára Sádata v roce 1981 za jeho uznání Izraele a heslo: „Žádné náboženství v politice, žádná politika v náboženství“. K dalšímu masakru došlo v Luxoru v roce 1997, při němž zemřelo 62 lidí.

S populistickou charitou začalo Muslimské bratrstvo v roce 1928, kdy ho Hasan al-Banná založil. Už tenkrát vycházelo jako italská mafie po muslimsku mj. z hlavní povinnosti muslimů zakládat mešity, madrasy (islámské školy), nemocnice, klubovny pro mládež, vývařovny pro chudé, jako mafie na Sicílii, v Palermu a Neapoli, kde cosa nostra dbala o zaměstnanost a živobytí poslušných Italů. Italská „Cosa nostra“ – „Naše věc“ je zatím považována za největší a nejsilnější mafiánskou organizaci v Evropě, než přijde na starý kontinent muslimská šarija se svým „výkupným“…

„Přijetí džizji zakládá svatost jejich životů a majetku a poté ani islámský stát ani muslimská veřejnost nemá žádné právo narušovat jejich majetek, čest nebo svobodu,“ napsal šejch Sajíd Abul Aala Maúdudi, islámský myslitel minulého století. Koránský text na toto upozorňuje, když říka: …“dokud nedají poplatek přímo vlastní rukou, jsouce poníženi“… (Korán 9:29).

Další mafiánsko-muslimský symbol – krevní msta. Na Sicílii se vyvražďují celé konkurenční klany, islám trestá smrtí mj. ženy, které se vzdají islámské víry. Pákistánské rolnice z Ittan Wálí společně pracovaly na poli s Asií Norínovou, pětačtyřicetiletou matkou pěti dětí, a ve vedru dostaly žízeň. Paní Asia jim nabídla vodu, ale nikdo si nevzal. Byla totiž křesťanka a voda podaná křesťankou je nečistá – tak se muslimové ke křesťanské menšině chovají. Paní Norínová se neudržela a za tuto urážku odpověděla urážkou Proroka. A za to ji čeká smrt ukamenováním. Je to stejné, jako kdyby muslimka nosila místo nikábu těsné džínsy, bermudy nebo pokud by měla sex s cizím mužem, Čest rodu musí být vykoupena její smrtí. Nejčastěji ukamenováním malými kameny, aby co nejdéle trpěla.

Muzzammil Hassan se s ženou a čtyřmi dětmi přistěhoval z Pakistánu v roce 1979 do Buffala. Založil Bridges TV, aby odbourával předsudky a rozdíly mezi muslimy a nemuslimy v USA po atentátech z 11. září. Podle práva šária, ženám je ale dovolen rozvod pouze se svolením manžela. Zřeknutí se islámu, nevěra, krádež nebo konzumace alkoholu a rozvod bez souhlasu manžela se můžou trestat uříznutím údu nebo hlavy, což Hassan provedl přímo v televizním studiu… Tento výčet hororových vražd ve jménu šaríe by mohl být nekonečný. Inu, mírumilovné náboženství zvané islám…

Při „egyptské revoluci á lá Chomejního Írán“ uprchlo v minulých dnech z věznic Egypta na šest tisíc zločinců. Nejméně dvěma z osmi uprchlých vězňů z palestinského radikálního hnutí Hamás, kteří byli ve věznici Abú Zábal, se v neděli podařilo tunely pod egyptskou hranicí dostat zpět do Pásma Gazy. Ostatní jsou podle představitelů Hamásu na cestě do Gazy. Mezi uprchlými je i Hasan Vša, který byl uvězněn před třemi roky poté, kdy jej egyptské bezpečnostní síly zadržely na Sinajském poloostrově a obvinily z plánování teroristického útoku proti Izraeli. Vša je člen Armády islámu, což je Al Kajdou inspirovaná gazanská teroristická skupina, jejímž cílem je zavedení šaríji v Pásmu Gaza. Teroristovi se podařilo uprchnout z káhirské věznice. Al Džazíře řekl, že „vězni se vzbouřili a začali vyrážet okna a dveře a prchat z cel.“

Teroristu pak jiný člen Armády islámu dovedl do města Rafáh, na hranici s Pásmem Gazy, a následně do Pásma ho provedl podzemním pašeráckým tunelem. Do Gazy se vrátil rovněž člen palestinského Hamásu Ajmán Nofal, který během nepokojů v Káhiře utekl z egyptského vězení. Úřady ho zavřeli v roce 2008 za to, že údajně chystal vraždu pěti členů znepřáteleného hnutí Fatah. Do Gazy se opět dostal ilegálním podzemním tunelem.

Na severu Egypta nedávno explodoval plynovod, který zásobuje Izrael a Jordánsko. Opět s přispěním pašovacího tunelu. Podle zpravodajské skupiny SITE, která monitoruje weby al-Káidy a dalších islamistických teroristických skupin, se na internetu objevily výzvy, aby islamisté na plynovod zaútočili. “Bratři, beduíni ze Sinaje, hrdinové islámu, zaútočte železnou pěstí, protože teď máte příležitost zastavit dodávky Izraelcům…”

Vůdcem Muslimského bratrstva je nyní Mohammed Baddie. V Egyptě bylo Bratrstvo doposud ilegální, ale členové jsou populisticky aktivní podle italské mafie hlavně v sociální oblasti, kde leckdy zastupují chybějící složky vlády. Podporují teroristické operace v Izraeli a Iráku, nabádají věřící k rozšíření islámského vlivu i za cenu „použití meče“. Mají důležitý vliv nejen v politických sférách, kde vytvářejí různé tajné smlouvy s opozičními stranami, ale i v médiích. V roce 2005 získali kandidáti Bratrstva přes dvacet procent z celkového počtu křesel v parlamentu, což oživilo diskuzi o tom, zda by Bratrstvo mělo nadále zůstat zakázáno…

Kuvajtský list Al-Qabas uveřejnil článek, v němž se píše, že Izraeli se ve válce “Lité olovo” podařilo v Pásmu Gazy zlikvidovat zhruba polovinu ze 750 tunelů. A takový tunel, to není jen obyčejná díra v zemi. Musí se napřed vybagrovat do hloubky deset i více metrů, pak udělat dřevěné obložení na “šalunk”, aby se dalo betonovat a kopat dál, někdy i desítky kilometrů. Těžká práce a hlavně pěkně drahá. Jeden tunel stojí přes 60 tisíc USD. A k vybudování takové pašerácké chodbičky je zapotřebí alespoň dvacet dělníků, kopáčů, zedníků a betonářů, ale rovněž pašeráků. Dělník dostává plat 300 dolarů měsíčně, pašerák mnohonásobně víc.

Průměrný zisk už z fungujícího tunelu činil měsíčně více než 50 tisíc USD. Pro majitele i “obchodníky”. A zájem o “dodávky” zboží byl veliký. Skoro všechno, co se prodávalo na tržištích Gazy se do Pásma dostávalo právě přes tunely, částečně po moři, “rybářskými” čluny. Nebo potraviny a léky humanitární pomoci OSN ze 14 náklaďáků, ukradených po přejezdu hranice s Izraelem jordánským přepravcům, aby se zásobili hamásovci a ne zrádní fatáhovci… Co ovšem bude, když vše půjde posílat legálně – demokraticky, bez pašeráckých tunelů…?

Co bude s městem Rafah, které bývalo nejchudším městem Pásma Gazy, se postupně stává městem milionářů? Gazou už prý přece zdomácnělo přísloví: „Chceš-li být milionářem – kopej tunel!“ A nejen kopání všechny strasti zahání, ale také být přímo majitelem tunelu, je jako vyhrát jackpot. V tuto chvíli je už ale přes tisíc lidí, kteří se milionáři nikdy nestanou. V ráji prý ale mají jako mučedníci mnohem víc potěšení. Právě tolik lokálních Arabů totiž našlo ve zrádných tunelech svou smrt.

Konec s ničením tunelů. Egyptské úřady, pod mocí ještě Husní Mubaraka, sdělily, že plánují zničit řadu domů ve městě Rafiáh, kterým prochází hranice mezi Egyptem a Pásmem Gazy. Příliš však váhaly a proto USA na to konto zastavily injekci pro Egypt ve výši 150 milionů USD. Prezident USA Barack Hussein Obama nyní vše změnil v rámci své snahy „demokratizovat Blízký východ a jeho jarní revoluci“ a prosazovat v regionu „americké hodnoty“ slíbil Káhiře jednu miliardu dolarů a zároveň odpuštění egyptské dluhu ve stejné výši.

Inu; vylej nalej po americku… nebo spíš po obamovsku, který v den výročí útoků z 11. září na místě bývalých „dvojčat“ Obchodního centra prohlásil, že USA považují muslimy za přátele své země a že Američané nebyli a nikdy nebudou ve válce s islámem.…

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *