Další mejdan véčkařů, kdypak se objeví tajné nahrávky…?

30. Květen, 2011 – 9:50
Na sjezdu byl schválen i nový billboard véčkařské sekty... Foto: Břetislav Olšer

Na sjezdu byl schválen i nový billboard véčkařské sekty... Foto: Břetislav Olšer

Další bujarý večírek Věcí veřejných, oslavovalo se prý i během sjezdu narození miminka. Delegáti si dokonce zatančili si v družném řetězu a zazpívali: „Jede jede mašinka, kouří se jí z komínka, jede jede do dáli, veze samý vožralý…“ Každý z voličů je teď napnutý, kdy se v českých médiích objeví další tajné odposlechy plné „mudrosloví“ véčkařů. Náklady periodik opět stoupnou.

Sekta Věcí veřejných prostě jede. Sebevědomí ji neschází. Už si po veřejně tajnosnubných volbách Johna nadiktovala podmínky pro pokračování koalice. A nová hvězda vrcholů Karolina Peak, začínající se stejným rozmachem, jako její předchůdkyně Kristýna Kočí, prohlásila: …“Když jsem si promítala scénáře dalšího vývoje a uvědomila si, že jsme promarnili šanci s velkým efektem z vlády odejít, když jsme museli opustit ministerstvo vnitra…“ Jako jednovbaječná dvojčata; byla to přece právě Kočí, která ve svém finančně zajištěném období v televizi rezolutně nadiktovala, že buď bude John na vnitru, anebo jdou véčkaři od trojkoaličního válu… Od začáku hráli véčkeří na efekt.

Další rafinované vydírání, vlastně poker. Blafování, i když vědí, že by se VV nedostaly do Sněmovny, natož do vlády, dělají ramena. Že mají nejmíň čtyři esa v hrsti. Ministerská. Vědí, že jsou pověstným jazýčkem na vahách. Stmeluje je společná chtivost. Připomněly mi společenství Svědkové Jehovovi nebo Sektu Bahájů, co odevzdávají své sektě z každého platu pár procent a mají za to po celém světě chrámy, v Haifě v podzemí dokonce osm železobetonových pater pro své náčelníky. Svědci a Bahájové, jejichž zakladatelem je Bahá, ale nejsou v Knessetu, na rozdíl od ŠAS-strany Šomrej Tora Sefardim-Sefardských strážců Tóry, reprezentující ultraortodoxní Sefardy, financované z USA.

Bártova, ne Bahova, sekta se jasně obdobně profilovala; sám dal zcela “nezištně” straně 2,8 milionu, Jankovský 3 miliony a Babák 3,5 milionu, další peníze dodal Semerák, který však v politice nepůsobí. Prostě si tito koumesové proměnili stranu VV v banku se svými vklady s vysokým úrokem. Jakoby si předplatili nějaké periodikum nebo si koupili abonomá do divadla či na koncerty. Všichni se dušují; je to jen náhoda; noví ministři jsou údajně tak zkušení, že by získali své posty i bez oněch milionů. Za vším prý nehledej peníze, ale rozhodnutí Radka Johna… Držet se vlády jako klíšťata. Na oko zapomenout na pletichaření, silácké řeči a přestřelku véčkařských špiček.

John zkrátka Bártu potřebuje. Nejen proto, že funguje jako bankéř strany a záložna pro jeho spolustraníky. Tu půjčí pár set tisíc, tu založí půlkou melounu v obálce… A hlavně přednáší na Policejní akademii, založil a spoluvlastní největší bezpečnostní firmu v Česku ABL (Agentura bílého lva), vlastně už její akcie prodal svému bratrovi. Riziko střetu zájmů. Z výkonných pozic ve společnosti tedy „odešel“. Za to Jankovský se objevuje v obchodním rejstříku ve vedení několika firem zabývajících se realitní činností, například firmy EFEMHOS nebo CARLIN. Živí ho ale firma Phar Service, která vyrábí linky na lisování léků. A to už je blízko blizoučko k intoxikaci.

Psychózy, deliria tremens a halucinace jsou pak hlavními psychickými produkty alkoholismu. Je to vidět ve Sněmovně; jak jinak si vysvětlit degenerativní jednání dvou stovek jejích poslanců. Projev rozpolcené osobnosti a stihomam lze pozorovat u Škárky, co napřed řekl novinářce o statisících od Bárty, potom řekl, že to byl jen výmysl, jako pomsta za jeho tajné nahrávání, aby vzápětí odvolal odvolané a tvrdil, že inkriminované statisíce jsou pravdou. A jak nazvat duševní chorobu Kočí, jejíž slovník obsahoval výrazy jako “zmrdi” či “pičusové”. Viděl bych to na deset litrů těžkého francouzského vína…

Je to možná zvláštní, ale volební patové situace se neodehrávají pouze v Česku nebo Itálii, ale rovněž v Izraeli. A tak, jako je u nás na misce vah rozhodujícím jazýčkem Věci veřejné, v židovském státu je to ŠAS. Nedávno dopadly volby v Izraeli stejně jako u nás. Levice vyhrála, ale prezident dal vybírat vládu pravici. Benjamin Netanjahu při svém setkání se Šimonem Peresem tak už mohl oznámit zajištěnou podporu 50 poslanců – 27 z Likudu a 23 ze čtyř náboženských stran (11 ze Šas, 4 z Národní jednoty, 3 z Židovského domova a 5 z Jednotného judaismu Tóry).

Strana Kadima (Vpřed), která volby s 28 mandáty vyhrála, měla zajištěnou podporu jen svých poslanců. Strana práce (Avoda) a Energie (Merec), oznámily, že nepodporují předsedkyni Kadimy Cipi Livni kvůli tomu, že usiluje o podporu strany ruských Židů Jisrael Bejtejnu (Izrael náš domov, 15 křesel). Pat nebo mat…? Jako přes český kopírák. Že by měli kluci z VV též obřízku…?

Inu, kdoví, až dojede mašinka, co veze samý vožralý, jaký bude za slovník a tajné přísahy Bárty a jeho Girls na nových nahrávkách, a který další prezident bude jeho kámoš na zavolání…?

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *