Kam čert nemůže, tam nasadí ženskou, aneb Zvrácená politická msta?

19. Květen, 2011 – 8:03
Cherchez ka femme, aneb Těž Louvre má své půvaby... Foto: Břetislav Olšer

Cherchez ka femme, aneb Těž Louvre má své půvaby... Foto: Břetislav Olšer

„Ženy nevědí, co chtějí a nedají pokoj, dokud to nedostanou…“ Oscar Wilde musel mít své zkušenosti s křehkým pohlavím. A zřejmě nejen dobré. Denně ve světe tisíce žen podávají žaloby na muže pro jejich údajné sexuální obtěžování či znásilnění. Při hlubším průzkumu zjistíme, že jde většinou o velmi bohaté a mocné obviněné.

Též z Česka známe promiskuitní modelky, co střídají bohaté hokejisty, fotbalisty a podnikavce, z nichž nejeden už čelil i žalobě ze znásilnění… Důvod zmíněných trestních oznámení je tím pádem nabíledni. Proč by si milionáři, kteří mohou mít všechny ženy, na které si jen pomyslí, vynucovali sex násilím? Jsou známé případy, patřící do oblasti politického boje, během něhož mají ženy možnost přijít k nemalým penězům, o nichž se jim jinak může jen zdát. Pokojská, prostitutka, sekretářka, stážistka, aktivistka, novinářka… většinou jde o ženy, jejichž šance na milionová konta jsou značně mizivá. Účel zkrátka světí prostředek…

Soud v londýnské Woolwichi rozhodl o vydání zakladatele serveru WikiLeaks do Švédska. Julian Assange ve skandinávské zemi čelí obvinění ze sexuálních trestných činů. Jedna žena tvrdila, že ho nechala, ať se vysvleče, ale když se chystal mít s ní styk bez kondomu, opakovaně se ho snažila zastavit. Nakonec souhlasil s ochranou. Žena má ale podezření, že to byla jenom přetvářka, protože se kondom po chvíli roztrhl. Druhá žalobkyně měla s Assangem styk během téhož víkendu.

Když ale prý trvala na ochraně, Assange ztratil zájem a usnul. Druhý den ráno se probudila a zjistila, že s ní bez ochrany souloží. Nutno dodat, že ženy byly důvěrné kamarádky a souložily s Assangem dobrovolně během jednoho víkendu. Žalobci ve Švédsku Assange ovšem poněkud zvráceně viní, že měl během svého pobytu v zemi loni v srpnu nechráněný sex se dvěma ženami bez jejich souhlasu, což se kvalifikuje jako znásilnění…

Banality. Proč je kolem nich tolik mediálního zájmu? Assange odmítá veškerá obvinění z porušení zákona a tvrdí, že je to „špinavá hra“ americké CIA. Zakladatel WikiLeaks je totiž u americké vlády v nemilosti nejen kvůli zveřejnění depeší, ale i dokumentů z irácké a afghánské války. Viceprezident USA Joe Biden přiznal, že Washington hledá způsob, jak Assange obvinit a soudit v Americe.

Americká policie je na podobné přečiny vysazená, proto též zadržela a později obvinila šéfa Mezinárodního měnového fondu. Dominique Strauss-Kahn podle ní sexuálně napadl pokojskou v newyorském hotelu a nutil ji k orálnímu sexu. Finančník trvá na své nevině, jelikož v inkriminovaném čase vůbec na svém pokoji nebyl, nýbrž obědval se svojí dcerou v restauraci. Pravděpodobného francouzského prezidentského kandidáta Dominiquea Strausse-Kahna zadržela policie na newyorském mezinárodním letišti Johna F. Kennedyho, odkud měl letadlem společnosti Air France odletět do Paříže.

Šéfa MMF ze sexuálního napadení obvinila dvaatřicetiletá pokojská z hotelu Sofitel na newyorském Times Square, kde se incident údajně odehrál. Šéfa MMF už policie začala stíhat za pokus o znásilnění, omezování osobní svobody a sexuálně motivovaný trestný čin. Nechrání ho diplomatická imunita, takže by měl stanout před newyorským soudem.

Pokojská úřadům řekla, že do hotelového pokoje vešla v sobotu asi hodinu po poledni místního času. Strauss-Kahn prý vyšel nahý z ložnice, strhl ji na zem a pokusil se ji donutit k orálnímu sexu. Pokud bude dvaašedesátiletý Strauss-Kahn ze vznesených sexuálních obvinění usvědčen, hrozí mu podle amerických zákonů až 20 let vězení. Pro omezování osobní svobody platí sazba tří až pěti let vězení. Už nyní se ale analytici shodují, že šance Strausse-Kahna na prezidentský post pohasly, z čehož by mohl těžit jeho pravděpodobný soupeř Nicolas Sarkozy.

Francouzi mají jasno. Jde o politickou léčku. Prezidentské volby sice budou až za dva roky, ale teď by v nich zvítězil po mnoha letech socialista – bývalý ministr financí a nyní šéf Mezinárodního měnového fondu Dominique Strauss-Kahn. A popularita Nicolase Sarkozyho je na rekordně nízkých 31 procentech. Opozice by na Strauss-Kahnovi ráda něco našla také pro jeho židovský původ. Jenže kritika flirtů na Francouze nezabírá. A zvláště ve věku dvaašedesáti roků…

Italský premiér Silvio Berlusconi musí zase vysvětlovat, proč zasahoval v případu zatčené mladistvé prostitutky, 17leté Maročanky. Ta měla být po jeho přímluvě puštěna z vazby, kam se dostala za trestný čin krádeže. Navíc se na veřejnost dostala informace, že Silvio Berlusconi organizoval loni na jaře ve své rezidenci u Milána večírky, na které za 5000 eur za noc docházely také prostitutky.

Kritika z řad politické konkurence na sebe nenechala dlouho čekat. Předseda levicové Demokratické strany Pier Luigi Bersani řekl, že „Berlusconi nemůže zůstat ve svém úřadu ani o minutu déle.“ Přidal se k němu však také Berlusconiho stranický kolega a zároveň předseda italského parlamentu Gianfranco Fini: „Pokud se informace o intervenci v případu zatčené prostitutky potvrdí, musí Berlusconi odstoupit.“ Berlusconiho chování tvrdě kritizovaly i katolické listy Famiglia Cristiana a Avvenire, které mu vytkly „nedostatek sebekontroly“.

Nic není nemožné, řekli si paparazzi a vzali si na mušku svých objektivů Berlusconiho vilu i nahé hosty, které největší španělský kastilský deník El País otiskl na pěti snímcích. Fotograf Antonello Zappadu při honu na politické persony sice nastřádal na 400 fotografií, z nichž ale většinu v rámci svobody slova a obrazu nechal italský premiér policií zabavit. Český premiér Topolánek, hlavní model na jedné z fotek, odletěl na Sardínii do Berlusconiho vily v květnu loňského roku.

Spolu s ním tam tehdy cestovala jeho přítelkyně a místopředsedkyně sněmovny za ODS Lucie Talmanová, jejich syn Nicolas (co se v mládí naučíš…) a asi desetičlenná skupina známých. Mezi nimi nechyběl Topolánkův přítel lobbista Marek Dalík a tehdejší ministr dopravy Aleš Řebíček. V Itálii se mohl bulvár potrhat. Všechny titulky psaly: Topolánek a “topolone”. V italštině “topo” znamená myš, “topolona” je velká sexy myš. To vše pro fotku, na níž je Mirek za Adama, s penisem zřejmě vyztuženým silikonem a zručným ovládáním PC.

Aby těch sexuálních afér nebylo málo, švýcarská policie v Curychu zatkla slavného filmového režiséra Romana Polanského (76) na základě 31 let starého amerického zatykače, který souvisí s údajným znásilněním třináctileté dívky v roce 1977. Polanski si do Curychu přijel vyzvednout cenu za celoživotní dílo. V USA se dobrovolné souloži s nezletilými dívkami automaticky říká znásilnění.

Polanski se k činu přiznal už v roce 1977. Soudce, který měl tehdy případ na starosti, s ním vyjednal přiznání výměnou za nízký trest v délce 42 dnů vězení. Ty si režisér odseděl. Po propuštění režiséra ale soudce dohodu popřel a poslal režiséra do vězení na dalších 48 dní. Ten už do výkonu trestu nenastoupil a utekl do Francie, neboť se obával, že by se z vězení nedostal. Původně mu hrozil trest až v délce 50 let. Americký režisér polského původu již více než 30 let nevstoupil na americkou půdu. Ze strachu před vydáním do USA se dokonce vyhýbá i natáčení ve Velké Británii. Oscara za režii filmu Pianista z roku 2002 za něj musel vyzvednout herec Harrison Ford.

Režisér se v 60. a 70. letech v USA proslavil snímky jako Rosemary má děťátko nebo Čínská čtvrť. O jeho případu loni vznikl dokument nazvaný Roman Polanski: Wanted and Desired (Roman Polanski: Hledaný a žádaný), který upozornil na některé nesrovnalosti v jeho kauze, na jejichž základě pak slavný tvůrce požádal o odložení obvinění. V domě byla přítomna Nicholsonova přítelkyně, herečka Anjelica Hustonová, která tvrdila, že dívka nevypadala na třináctiletou.

Uzavření případu si přála i údajná oběť, nyní 45letá Samathha Geimerová, se kterou měl režisér pohlavní styk. Její advokát zdůrazňoval, že ji neustálé propírání případu v médiích ztěžuje život. Zvláště jí vadilo zdůrazňování všech podrobností. Má to logiku? Oběť nepodává žalobu, nesouhlasí s trestním stíháním, přesto po 31 letech jde Polanskému o život…

Stejně jako o pověst státníka židovského státu. Bývalý izraelský prezident Moše Kacav byl odsouzen za znásilnění na sedm let za mřížemi. Exprezidenta soud uznal vinným ve dvou bodech obžaloby již loni v prosinci. Kacav si musí odpykat minimálně dva roky, než může požádat o podmínečné propuštění, upřesnil izraelský server Haaretz. Kacav byl obviněn ze znásilnění ženy, která pro něho kdysi pracovala. Zároveň čelil žalobě z dalších sexuálních zločinů, včetně sexuálního útoku, kterých se měl dopustit vůči třem svým podřízeným v době, kdy působil jako ministr turistiky a prezident.

Někdejší prezident tvrdil, že je nevinný a odmítl dohodu se soudem, na jejímž základě se měl přiznat k méně závažným obviněním ze sexuálně nevhodného chování. Tato dohoda by mu zaručila jen podmínečný trest. Podle Kacava se stal obětí politické štvanice a chce stanout před soudem, aby očistil své jméno. Soud Kacavovi rovněž nařídil zaplatit odškodné ve výši sto tisíc šekelů (téměř půl miliónu korun). Rozhodnutí tříčlenné poroty o výši trest nebylo jednohlasné, jeden ze soudců měl jiný názor. Kacav je prvním odsouzeným izraelským prezidentem.

Když jsem se chystal na cestu do New Yorku a brzy poté do Toronta, byl jsem přáteli upozorněn, že v USA i Kanadě není vhodné flirtovat s neznámými ženami, oslovovat je na ulici nebo se jich bez dovolení dotýkat. Říká se tomu harassment, sexuální obtěžování. Nedokážu si představit, že řeknu své kanadské kolegyni: Ty máš krásné nohy nebo sexy tričko a budu mít problém s harassmentem. Stejně tak český vynález – kurizování a kontakt očí. Prostě rovnost, volnost, bratrství. Neobstojí už ani Shakespearova slova z jeho slavné tragédie Romeo a Júlie: “Jen ze skromnosti dívka řekne ne, ale touží, aby chlapec uslyšel ano…”

Feministky proto prohlásily Williama za sexistu a basta. Zřejmě by je neobměkčila ani má přítelkyně Jana z Toronta, která si povzdechla: “Vy Češi jste tak úžasní. Kanaďané jsou zbabělci. Tady mě nikdo neosloví, nikdo se za mnou neotočí, natož aby na mě pokřikovali, jaká jsem krásná, jaká jsem sexy… Doma jsem se cítila obletovaná a bylo mi bezva…”

Pak jsem pochopil farizejství Kanady. Jen aby si pánové vynahradili útrpné právo harassmentu, mají za to od místních radních odměnu. Skrytou a na výsost pokryteckou. Jen v Torontu je na třicet obřích striptýzových barů, kde je vstup zdarma a dívky vám udělají svlékací proceduru přímo na vašem klínu za pár dolarů. Jak to, že tento druh sexismu feministkám nevadí? Na letišti stačí, když imigrující dívka ukáže potvrzení, že je tanečnice a má pracovní vízum a vstup na území Kanady bez problémů…

USA jsou bohatší bratr Kanady, i když momentální tucet bilionů dluhů řadí Spojené státy k bankrotem ohroženému Řecku, i přesto se země javorového listu snaží svého bratra dohnat a překonat. Když bylo v USA otroctví, Kanada přijímala utečené otroky a dávala jim svobodu, když se USA chlubily, jak jsou kosmopolitním státem, zavedla Kanada multikulturalismus, když v USA trestali za harassment, Kanada opět přitvrdila a dnes chodí elegantní úřednice v Torontu do práce v teplácích a keckách, protože se po nich stejně žádný muž ani neohlédne. Převlékají se do kostýmků a lodiček až v práci, kde si také dělají makeup…

Inu, víte, jak se řekne japonsky Clinton? Semenonasaku…

Reklama:
  1. 1 Trackback(s)

  2. Led 15, 2016: hampton bay fans

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *