Nová „biomasa“ Vlasta Bohdalová, aneb Němcová místo Krause…?

3. Květen, 2011 – 20:14
I mezi poslankyněmi jsou bytosti blízké zvířecímu světu... Foto: Břetislav Olšer

I mezi poslankyněmi jsou bytosti blízké zvířecímu světu... Foto: Břetislav Olšer

Tak jsme ani dlouho nečekali, kdy se nám v televizi předvede opět ženské IQ v plné parádě, jak to v pořadu „Uvolněte se, prosím“ brilantně dokázala Kateřina Jacques zvaná Jau Jau. Naštěstí máme v pracovitém Parlamentu socialistické obstrukce a s nimi snaživou poslankyni za ČSSD Vlastu Bohdalovou.

Ta byla svými bossy dnes vyslána, aby po dílčím hlasování o návrhu pořadu schůze v rámci klasické zdržovačky zpochybnila jedno z předchozích hlasování. Ovšem vzhledem k tomu, že její mozkové závity byly přetíženy starostí, kdy jí přijde plat a kolik, nebyla schopna určit, čeho se hlasování týkalo.

Obdoba už viděného. Hrdě a sebevědomě vplula exposlankyně Kateřina Jacques do studia pořadu Jana Krause “Uvolněte se, prosím“, jehož natáčení pro záznam probíhá v pražském divadle Ponec. Lopatky k sobě, aby zvýraznila svoji mírně pokleslou hruď a s pocitem, jak se zase zdarma zviditelní a ještě dostane honorář, usedla na Krausovskou pohovku.

V případě Bohdalové, učitelky z Humpolce, kam se přestěhoval Hliník, šlo o řečnický pultík a Jana Krause vystřídala předsedkyně Sněmovny Miroslava Němcová. Ty byla připravena jí vyhovět, ale vzhledem k tomu, že se nejednalo o zpochybnění bezprostředně po aktu, požádala poslankyni, aby kolegům připomněla, čeho se hlasování týkalo.

A ta nevěděla, nevěděla a neměla ani tušení. Původně chtěla zpochybnit hlasování číslo 85, ale byla tak rychle obstrukčně vystrčena k pultíku, že z toho byla celá tumpachová. Ba ani žádný z jejích kolegů nebyl schopen říct důvod obstrukce, ač je k tomu Němcová opakovaně vyzvala. Ač se poslanci socialistů v hloučcích radili, jak se k problému postavit. Nová „biomasa“ se týkala pevného zařazení dvou bodů souvisejících s penzijní reformou na úterní jednání.

Předsedkyně Sněmovny Němcová ale trvala, že je třeba zjistit, kterého hlasování se námitka týká a nakonec jí nezbylo než vyhlásit pětiminutovou přestávku, aby to ze stenografického záznamu mohla zjistit. Trapas, který byl k pobavení, ovšem hlavní je velmi tristní poznatek, jak fundovaní jsou naši poslanci, co berou minimálně šedesát tisíc za měsíc. Tak nám byla v blahé paměti alespoň připomenuta biomasa Jacques zvaná Jau Jau…

Inu, kdo nic nedělá, nic nezkazí…

Reklama:
 1. 15 reakce na “Nová „biomasa“ Vlasta Bohdalová, aneb Němcová místo Krause…?”

 2. Pane Olšere,
  přečítal jsem si Vaše předchozí blogy a narazil jsem na ten z 20.4. o „investigativním duu“ KliKr a jejich „Soukromých dramatech“. Také o vztahu k ministrovi nyní povýšenému na vicepremiéra.
  Jelikož máte zřejmě informace, nebo aspoň indicie, chci se zeptat, zda náhodou nevíte něco o zákulisí a zejména motivu a cíli dnešních „dramat“ těchhle dvou „velikánů“ české žurnalistiky, pokud jde o tu část, zabývající se otázkami kolem brněnského policisty Kučery a jeho trestních oznámeních na současného náměstka brněnského policejního ředitelství Macháta a současného pol. prezidenta Lessyho.
  Budete-li mít zájem mi odpovědět, pak lépe na e-mailovou adresu.
  Díky! Lex

  od Lex v Kvě 3, 2011

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *