„Soukromá dramata“ držela basu s Johnem a proti ODS…?

20. Duben, 2011 – 19:04
S Pepínem a Romy do Kanady... Foto: Břetislav Olšer

S Pepínem a Romy do Kanady... Foto: Břetislav Olšer

Není to už vlastně ani veřejné tajemství, jsou toho plné noviny. Kristýna Kočí, jak říká Kalousek „Na vlastní Kočí“, sdělila, že s panem Tluchořem z ODS spřádali puč proti Věcem veřejným. Pak že prý jen mystikovala. V hlavince se jí kolečko navíc polámalo. John se to dozvěděl z SMS.

I tak to ovšem značně pobouřilo šéfa ODS a premiéra Nečase a společně s Tluchořem mínili podat na ministra vnitra Radka Johna několik žalob. Nejlepší obranou je útok.

„Je zde důvodné podezření ze zneužití policie České republiky ke sledování ústavních činitelů a nezákonnému omezování jejich svobod a zásahu do výkonu jejich pravomocí,“ řekl šéf poslaneckého klubu ODS na adresu Johna. „Chci věřit, že šlo o iniciativu hloupého policisty. Tento termín běžně nepoužívám, ale je na místě. Chci věřit, že je to jeden iniciativní blb a že nebyl úkolován,“ pravil novinářům o esemesce Nečas.

Otevřený boj mezi koaličními partnery se rozhořel, obavy o ztrátu lukrativních vládních postů však opět vytvořily virtuální koaliční pohodu. Na oko, zuby však skřípaly dál. John má být z MV vykopnut nahoru na post místopředsedy vlády pro boj s korupcí, na jeho místo má přijít novodobý kombinátor Jan Kubice.

Není asi náhodou, že bývalý a velmi blízký Johnův kolega z TV Nova Josef Klíma si právě v úterý 19. dubna 2011 vzal na paškál ve svém novém pořadu na Primě „Soukromá dramata“ sponzorování ODS známým automechanikem a exmajitelem Sparty Praha Petrem Machem. Dojemný příběh nadšeného mladého Macha, jak ke štěstí poctivou prací přišel, je korunován jeho půjčkami ODS a pěti a půlletým vězněním, samozřejmě pro údajný pojistný podvod.

Mám z toho galimatyáš, inu umělecká investigace; napřed to bylo snad 150 tisíc Kč, potom sto, následně 350 tisíc Kč se smlouvou, to vše předáno tehdejšímu předsedovi ODS Petru Čermákovi, pak to byla půjčka bez potvrzení 350 tisíc DEM, resp. 5 milionů Kč, které předal Mach v roce 1999 v Německu Čermákovi za přítomnosti své sestry a bratra i advokáta Lžičaře. Faktem je, že pan Lžičař na přímý Klímův dotaz, zda viděl, jak Mach předává peníze Čermákovi, odpověděl, že nic takového nemůže potvrdit, jelikož nic takového neviděl. Bárta byl vlastně nový filantrop Mácha. Avšak důvod, proč se všichni k této kauze rozpovídali až nyní…?

To se nikdo nedozví, ty můj kvítku medový… Ovšem reportérská dvojice Klíma-Kroupa, vypoklonkovaná do „Soukromých dramat“ z Nováckého pořadu „Na vlastní oči“, jak se dnes říká „Na vlastní Kočí“, si vytvořila závěr, že prostě Mach mocnému Čermákovi pět milionů z vlastního konta předal, i když na to není žádné potvrzení. Ale jsou svědci, jako v kauze Kajínek korunní svědek, který Klímo-Johnovu kauzu z TV Nova měl vrátit i s pomocí ministra vnitra Johna k obnovenému soudu.

Nevrátil, což byl možná důvod, proč tak zarputile házeli povedení žurnalisté účelovou špínu na ODS, ne že by si ji nezasloužila. Kdos bez chyby, hoď jedním Machem. Ale proč zrovna včera, zrovna v momentu, kdy jsou ODS a VV na kordy ve vládní koalici. Proč? Bylo nějaké aktuální datum vzpomínání na kauzu Mach-Čermák? Nebylo. Je to sice jen moje bezbřehá spekulace, ale něco mi pořád říká, že si jen prostě tuto aktualizaci Klíma s Kroupou vymysleli, aby pomohli svého kumpánovi z mokré čtvrti Johnovi.

Nezapomněli ani na dopis tehdejšího tuším premiéra Václava Klause, který Machovi psal podle svých slov pouze ze solidarity, jelikož Mach byl v té době „na dně“. A když už byla řeč o Klausovi, jeho slavnostním otevření stadionu na Letné bez stavebního povolení, došla řeč i na tzv. švýcarská konta ODS.

Žádná sice nebyla, nikdo nic nenašel, ani žádný papír a potvrzení, jen důkaz v podobě Klausova lyžování ve švýcarských Alpách, ale tak už to u investigativců chodí, že místo „šedesáti milionů“ řeknou „skoro sto“… Ale jinak, komu čest, tomu práci čest; jejich maminky z nich mají či by určitě měly radost…

Inu, když hovoří zbraně, múzy mlčí, aneb Muži chválí svá díla a cizí ženy…

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *