Opět profláknuté klišé – Zloděj křičí; chyťte zloděje…

8. Duben, 2011 – 8:47
Vize Evropy podle ČT... Foto: Břetislav Olšer

Vize Evropy podle ČT... Foto: Břetislav Olšer

Pátelé z Izraele mě bombardují dotazy, kde se vzal v ČT antisemitismus? Dva čeští „novináři“, kteří byli loni v květnu „odvlečeni“ do izraelské věznice při zásahu izraelských vojáků proti konvoji aktivistů s „humanitární“ pomocí, totiž podali trestní oznámení. Janečkovi srandisti. Upozorňují tak na újmu, kterou jim údajně při zásahu způsobili, i na liknavý postup českých úřadů, které se jich prý nezastaly.

Tři novináře a jednoho filmaře odvlekli izraelští vojáci z mezinárodních vod do věznice v Beer Ševě loni v květnu. Dva z nich se rozhodli podat trestní oznámení pro podezření ze spáchání 29 trestných činů včetně únosu a vraždy. Blahoslaveni chudobní duchem… Moc věděli, do čeho lezou. Nebo snad netušili, že z Gazy létají každý druhý den rakety na Sderot? V tom případě lžou jako když tiskne. Vím o tom své; Izrael znám dobře.

Navíc konvoj se směšným pokryteckým názvem „Freedom Flotilla“ o šesti lodích jen 31. května 2010 neuposlechl výzev izraelských plavidel, aby změnil kurs a místo do Gazy, odkud palestinští ozbrojenci ostřelují Izrael, vyložil humanitární pomoc v izraelském přístavu. Tam měl být prohlédnut a dopraven do Gazy po zemi. Bezpečností opatření – kolik zbraní už podobně docestovalo do Pásma Gazy, kolik sebevražedných atentátníků. Lodě odmítly tuto nabídlku a tak došlo k zásahu. Na palubách lodí byli reportér ČT Petr Zavadil, kameraman Jan Línek, nezávislý novinář Zdeněk Lokaj a filmař Alexandr Vojta. Takzvaní humanitární aktivisté čekali na izraelské vojáky s noži, řetězy, železnými tyčemi, sekerami a dalšími zbraněmi. Někteří dokonce už před plavbou oznámili, že odjíždějí zemřít mučednickou smrtí…

Přitom Izrael se jen bránil provokaci, kterou byla kamufláž s „humanitární pomocí“ pro Pásmo Gazy a devíti mrtvými na jedné z šesti lodí. Ta loď byla turecká a vyslala ji “Inzani Jardim Vakfi!, doslovně přeloženo „Nadace pro humanitární pomoc“, zkratkou IHH. Jeden z hlavních organizátorů flotily „Svobodná Gaza“ IHH je turecká nevládní organizace, založená roku 1992 a roku 1995 úředně zaregistrovaná v Istanbulu. Vedoucím IHH je Turek Bülent Yildirim, který zakoupil tři z devíti lodí flotily, mezi nimi i osobní loď „Mavi Marmaris“, na níž došlo časného rána 31. května 2010 k nejtvrdším srážkám. Islamisté se železnými tyčemi pokusili zlynčovat izraelské vojáky. Byli zde mrtví a zranění….

Naopak jsme zvěděli, jak pan Zavadil „už na palubě spoluinicioval podepsání deklarace všech přítomných novinářů, v níž se distancovali od aktivit organizátorů i jejich cílů a jasně proklamovali nezávislost přítomných médií…“ Nemůžu si pomoci, ale připomíná mi to dodatečně schválení stavebního povolení pro ruské podnikatele, co na Karlovarsku beztrestně staví v přírodním parku své budoáry. Je to jen cílený alibismus, který navíc svědčí o tom, jaké měli úmysly, že věděli, v jakém politicky rizikovém prostředí se ČT v rámci falešné humanitární pomoci nachází. Tak se Česko prostřednictví ČT postavilo proti společnému boji proti terorismu.

Izrael provádí blokádu pásma Gazy s cílem zabránit transferu zbraní, zejména raket a jejich komponent, kterými z tohoto území ostřelovali teroristé civilní obyvatele měst na své území. Připomeňme si „sanitární kordon“ administrativy prezidenta J..F. Kennedyho v době tzv. karibské krize. Oprávněnost tohoto opatření nikdo, kromě SSSR a jeho vazalů, nezpochybňoval. Co by se asi ze strany USA uskutečnilo, pokud by nějaké lodě, nebo dokonce flotila, chtěla vplout do tohoto zakázaného pásma? Nechali by je Američané beztrestně proplout, i kdyby se prezentovali jako humanitární konvoj na podporu svobody strádající Kubě?

A zboží na „humanitární“ lodi? Mj. léky s prošlou záruční lhůtou či se spoustou jiných léčiv bez označení jejich názvu. Členové štábu ČT se podle šéfredaktora redakce zpravodajství stali terčem útoku izraelských bezpečnostních sil. “S ohledem na podmínky zadržovací vazby lze mluvit i o týrání a vydírání,” uvedl šéfredaktor v dopise ministrovi. “Žádám Vás tedy tímto, abyste tlumočil izraelské straně důrazný protest proti postupům, jež izraelské bezpečnostní síly použily vůči občanům ČR,” uvádí ČT ve své schizofrenní zprávě.

Kde se bere tato drzost? Jak je možné, že se televizní štáb ocitne na konspirativní a terorismus podporující lodi, která nabízí kameramanům vstup zdarma jen proto, aby měla propagandistické záběry v co největším množství televizí. Jak se to pracovníci ČT dozvěděli? Od koho? Jakými kanály vznikají takové „investigativní služební cesty“, zvláště na podporu teroristů, které odsuzují přední velmoci světa. Navíc věděli, že jdou na loď, která je jako součást palestinské provokace vůči Izraeli.

Očekávali snad, že jim izraelští vojáci budou na uvítanou klást na hladinu moře palmové listy? A prohlédli si během plavby onu „humanitární“ pomoc, aby se dozvěděli podrobnosti pro svoji reportáž, že jde o naprosto nepoužitelné léky s prošlou záruční lhůtou? Jací jsou to novináři, které nezajímá, jakou humanitární pomoc loď veze? Nevěděli, že Pásmo Gazy je ve válečném stavu s Izraelem, který se jen chrání před tisíci raketami katuše či kasám…?

S těžkým srdcem, ale přesto chápu Českou televizi, že ani po více než čtyřiceti letech zdůrazňování imperialistické zvrhlosti zločinných Židů státu Izrael, si ještě nezvykla, že teroristé jsou už na jiném břehu. Ostatně, pan generální ředitel ČT Jiří Janeček to má asi v krvi; byl přece skoro deset let v KSČ, absolvoval VUML a patřil mezi komunistickou elitu v okrese Tábor, kde byl vedoucím redaktorem týdeníku Palcát, vydávaného OV KSČ. Nic z toho však ve své kandidatuře na post generálního ředitele ČT neuvedl. Zapřel to, jako Petr Krista…

Izraelský velvyslanec v Německu Joram Ben-Zeev upozornil na skutečnost, že mezi aktivisty na trajektu Marmara byli členové nedávno vzniklé německé ultralevicové strany Die Linke (Levice). Jejím členům se zdáli Sociální demokraté málo levicoví a proto založili stranu novou. Mají 75 000 členů a jsou dnes třetí nejsilnější stranou v Německu. „Tato Hamásem řízena akce mírovému procesu nepomůže“, řekl Zeev a ptá se, „kde byli levicoví politici z Die Linke, když teroristé Hamásu ostřelovali Izrael?“ Dánský „Ústav pro mezinárodní studia“[ v Kodani uvádí, že „IHH v minulosti poskytovala finanční a materiální podporu mezinárodní síti džihádu“.

Pracovníci agentury Reuters si znovu pohráli s realitou. Fotografie, na níž je zachycen zásah izraelského vojáka na aktivistu z tureckého lodního konvoje, je totiž výrazně upravená. Z rukou údajně mírových aktivistů zmizel nůž, na snímku chybí i kaluž krve a těžce zraněný izraelský voják. Doporučuji pánům Zavadilovi, Línkovi i Janečkovi, aby si fotografie i video důkladně prohlédli. Znám Izrael pozpátku, byl jsem též v Pásmu Gazy. Rohlíkem, vlastně pitou, mě ani ČT neopije.

Izraelská vláda po velkém tlaku nakonec ustavila dvě vyšetřovací komise – vojenskou a civilní pod vedením vysloužilého soudce Jakoba Tirkela, jejímiž členy jsou i dva cizinci – severoirský politik a nositel Nobelovy ceny míru David Trimble a bývalý kanadský vojenský prokurátor Ken Watkin. „Námořní blokáda pásma Gazy vzhledem k bezpečnostním důvodům a snahám Izraele o naplnění jeho humanitárních závazků byla legální a odpovídala mezinárodnímu právu,“ uvedla mezinárodní komise. Rovněž použití síly při zadržení admirálské lodi flotily s humanitární pomocí Mavi Marmara bylo legální a odpovídalo mezinárodnímu právu.

Jak to, že redaktoři ČT nebyli také na palubě další „humanitární“ lodi Victoria, směřující z Íránu přes Sýrii do teroristy Hamasu ovládané Gazy. Předběžný seznam podle IsraelNationalNews.com zabavených zbraní a zbrojních systémů zahrnuje 230 min do minometu ráže 120 mm, 2.270 min do minometu ráže 60 mm, 6 protilodních raket C-704, 2 radarové systémy vyrobené v Británii, 2 odpalovače, 2 hydraulické montážní jeřáby pro radarové systémy a 66.960 nábojů ráže 7,62 mm pro samopaly typu Kalašnikov…

S nadsázkou lze tvrdit, že palestinští Arabové mají pod izraelskou „okupací“ lepší bytové podmínky, než mnozí mladí lidé v ČR. Polovina Arabů v autonomii má vlastní byt, asi 1% bydlí ve vile, zbytek v domcích. Informuje o tom studie Palestinského centrálního úřadu (PSBC). Přes 40 procent obyvatel v autonomii vlastní auto. 47% počítač a 97 procent satelitní přijímač. V 10 procentech domácností žije tři a více osob. Průměrný byt má 3,6 pokojů. Zkrátka, Pásmo Gazy a Západní břeh Jordánu takto žijí pod židovskou „diskriminací“. Ví o tom pan Zavadil…?

Inu, nerad to píšu, je to omšelé klišé, ale pro tuto situaci obzvláště trefné: Zloděj křičí, chyťte zloděje…

Reklama:
  1. 2 Trackback(s)

  2. Led 14, 2016: hampton bay ceiling fan
  3. Čec 2, 2016: Čeho se prašivec Erdogan bojí? Kdy splaskne bublina lží o Blízkém východě? | BezPolitickeKorektnosti.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *