Co kdyby Izrael vyhlásil fatwu nad ochotníky z Bruselu?

1. Duben, 2011 – 20:48
Šikanovaná a utiskovaná arabská rodina na promenádě v Tel Avivu... Foto: Břetislav Olšer

Šikanovaná a utiskovaná arabská rodina na promenádě v Tel Avivu... Foto: Břetislav Olšer

Jakmile dánský karikaturista nakreslil Proroka Muhammada s bombou místo turbanu, byly z toho milionové protesty v islámském světě a výzva ke kreslířově zabití. Stejně dopadl i švédský kreslíř, jenž vyvedl Proroka jako psa, nejštítivější islámské zvíře, a britský spisovatel Salman Rushdie, když napsal „Satanské verše“. Ajatolláh Chomejní na něho vydal fatwu.

V Afghánistánu stačila tamním muslimům jen zvěst o tom, že pastor Wayne Sapp spálil výtisk Koránu 20. března v kostele na Floridě. Ihned se jich včera tisíc vrhlo na zahraniční osoby, zabili jedenáct až dvacet pracovníků mise OSN, dvěma z nich přímo uťali hlavy. Nory, Švédy, Dány… Bez soudu. Mírumilovně, jak to ostatně islám zvládá na jedničku. To není válka civilizací, ale marný boj inteligence s tím největším tmářstvím primitivů…

Brusel je hlavním městem Evropy, pokud tedy uznáváte Lisabonskou smlouvu a klon RVHP zvaný EU. V rámci „Týdne proti izraelskému apartheidu“ inscenovali dnes herci, co by si jinak v pořádné dramatizaci ani neštěkli, na hlavní bruselské pěší zóně antisemitskou šou. Jasnou provokaci. Postavili si k tomu vojenské kontrolní stanoviště.

Hrají izraelského vojáka v nesmyslné uniformě, střílejícího na arabského chlapce před očima jeho matky. Kdy !herci“ zinscenují, jak sebevražedný atentátník zabil v Tel Avivu na diskotéce přes dvacet židovských dětí? „Herečka“ hraje izraelskou vojačku, jež brutálně odtrhující dítě těhotné arabské matce.

Jak mi napsal blízkovýchodní expert Karel Orlík, představení má vyvolat dojem denní zkušenosti palestinských Arabů na kontrolních stanovištích, kde musí Arabové údajně čekat dlouhé hodiny, během nichž jsou prý ponižováni, utlačováni, což omezuje jejich svobodný pohyb. Tohle všechno musí v podání herců prožívat Arabové díky „rasistickému izraelskému režimu.“ Blahoslavení chudobní duchem…

Nakonec vyzvali herci přihlížející k bojkotu Izraele. Toho Izraele, který má na tisíc mešit, státní jazyk hebrejštinu a arabštinu, zatímco v málo které islámské zemi je postavena jediná synagoga. Navíc tam slovo hebrejsky je rozsudkem smrti. Představení hereckých ochotníků vrcholí hromadnou popravčí scénou, zřejmě mají „herci“ zkušenost s podobnými tragédiemi Židů v Osvětimi.

Lokální Arabové, co si říkají „Palestinci“, se postaví proti izraelským vojákům a jednoho po druhém zastřelí. Působivé, bulvár se zblázní štěstím… Proti takovému špinavému antisemitismu kočovných šmír protestovali u starosty Bruselu jak členové židovských obcí, tak rovněž izraelská velvyslankyně v Bruselu Tamara Sam-Eschová.

Starosta jejich stížnosti odmítl s poukazem na svobodu slova a projevu. Zřejmě své semínko v Belgii zasel i soudruh Barosso, šéf Evropské komise a bývalý předseda portugalské Komunistické strany a dnes nadšený socialista – antisemita… Prostě, RVHP…

Inu, je to zvláštní, že kresby a verše bezvěrců nejsou obhajitelnou svobodou slova…

Reklama:
  1. Jedna reakce na “Co kdyby Izrael vyhlásil fatwu nad ochotníky z Bruselu?”

  2. Nevim, proc Palestinci musi cekat na prechodech do Izraele. Kdyby tomu tak nebylo, nemohli by je „zli“ Izraelci ponizovat a terorizovat. Staci, aby tito hodni Palestinci chodili pracovat do sousednich arabskych zemi, ktere by jim dodavali vodu, elektrinu, nechavala by je pouzivat jejich pristavy a prevadela by jim vybrane dane.
    Co se tyce Evropy, nevim proc zada od Izraele, aby zamestnavala obcany uzemi, se kterou jsou ve valce, osetrovala jejich nemocne i zranene z konfliktu, pricemz sama posila do Stredozemi lode, ktere maji zabranit arabske imigraci do jejich zemi.
    Evropska politika byla vzdy do jiste kiry schizofrenni, ale evropsti politici by se meli alespon pro forma snazit, abych schizofrenni chovani nebylo tak zjevne.
    Pokud si mysli, ze Islam se k nim zachova za jejich servilnost lepe nez k tem ostatnim, nech si pripomenou, jak se odvdecil Khomeiny Francii za to, ze mu poskytla azyl.

    od Charles Wiener v Dub 10, 2011

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *