Al-Kájda mlčí, bin Ládin se už nesměje ani pod vousy…

23. Únor, 2011 – 1:26
Že by revoluce a s ní konec hidžábů, nikábů a burek... ?  Foto: Břetislav Olšer

Že by revoluce a s ní konec hidžábů, nikábů a burek... ? Foto: Břetislav Olšer

Je to šok. Celá arabsko-muslimská část severní Afriky a Blízkého východu se bouří, k Alžírsku, Tunisku a Egyptu se přidalo i Maroko, Jordánsko a Libye, hlavně Jemen, demonstrace se rodí také v Íránu a Al-Kájda nic. Usámo bin Ládin ještě nenatočil žádné výhružné video. Neslibuje krev, pláč a skřípění zubů.

Asi proto, že netuší, komu by svůj jeskynní vzkaz adresoval? Umí jen vyhrožovat a k tomu se mu hodí Spojené státy, Izrael a ostatní západní satanové. Velká Británie, Francie, Španělsko, které už obšťastnil svými sebevrahy, ale muslimské země? V Iráku podniká sebevražedné atentáty hlavně proti Britům, Američanům a dalším spojencům. Teď mu tuhne úsměv; muslimové se obrátili proti svým vůdcům – muslimům. O Koránu ani slovo, ani muezzíny není slyšet, jak to bude letos v Mekce? Kdy tam nastanou revoluční bouře? Co s tím vším?

Usámo vyčkává, kdy se hněv muslimů obrátí proti nemuslimům. Jak se to pěkně vyvíjelo v Egyptě, kdy tam islamisté vraždili křesťanské kopty. A najednou sesadili Mubaraka, sice prozápadního politika, ale přesto autoritu egyptského, potažmo muslimského světa. Něco není v pořádku. Kde jsou ty časy, kdy ulice Tripolisu, Káhiry či Rijádu a Ammánu jásaly po atentátech na Manhattan, muslimské děti dostávaly hrsti bonbonů, zpívaly se muslimské popěvky.  Procestoval jsem většinu z vyjmenovaných zemí. Vždycky mě fasinoval fanaticky oddaný a submisivní vztah feláhů k vůdci národa a ke Koránu. A hleďme je, tichou vodu……

V Jemenu, který je jedním z útočišť teroristů z Al-Káidy, nedávno zaútočil sebevražedný atentátník na konvoj s britským velvyslancem. Akce skončila smrtí útočníka a zraněním tří dalších osob. Velvyslanec Timothy Torlot zasažen nebyl. K akci se tehdy přihlásila Al-Káida, podle níž je britský velvyslanec ústředním zloduchem války proti muslimům na Arabském poloostrově. Při jiném útoku, který se odehrál v objektu rakouské energetické firmy OMV v Saná, střelec zabil francouzského ředitele firmy.

Přítomnost al-Káidy a upevňování její pozice v této zemi však rozhodně není otázkou posledních pár měsíců. První džihádisté začali do Jemenu proudit z Afghánistánu po skončení sovětské okupace. K jejímu posílení docházelo postupně, přičemž významný posun přineslo sloučení saudsko-arabské a jemenské odnože al-Káidy a její soustředění se v Jemenu od ledna 2009. Další bojovníci nyní opět přicházejí z Afghánistánu a dále i z Pákistánu a Iráku – 74 z 530 vězňů z Guantanáma se po propuštění na popud Obamy zapojilo do teroristické činnosti.

Z Jemenu pochází rodina šéfa al-Kajdy Usámy bin Ládina. Místní odnož al-Kajdy se v minulých měsících přihlásila k odpovědnosti za řadu atentátů proti bezpečnostním službám a ropným zařízením v Jemenu. Přiznala se i k loňskému zářijovému útoku na americké velvyslanectví v metropoli Saná, kdy bylo zabito 17 lidí. V říjnu 2000 v adenském přístavu zahynulo vedle dvou sebevražedných útočníků napojených na Al-Káidu také 17 členů posádky americké vojenské lodi Cole. A tenkrát věrné muslimské národy jásaly jako jeden muslim.

Libyjec odsouzený v Británii na doživotí za atentát na americké letadlo nad skotským Lockerbie v roce 1988, který byl propuštěn na svobodu, žije ve své vlasti s rodinou v luxusní vile. Vítal ho osobně Kaddáfí i celá Libye. Z britského vězení se přitom někdejší agent libyjské tajné služby dostal mimo jiné s ohledem na tvrzení lékaře, že mu kvůli rakovině zbývají tři měsíce života. Český semtex v rukách Libyjců a explodující letadlo PanAm nad Lockerbi a skoro tři sta mrtvých jsou ještě v živé paměti.

Egyptský islámský teolog šejch Jusúf al-Karadáví, jenž stojí v čele Mezinárodního svazu islámských učenců a Evropské rady fatvy a výzkumu vydal včera náboženské rozhodnutí, v němž vyzval k zabití libyjského vůdce Muammara Kaddáfího. A to bylo povyku o tom, jak probíhala návštěva libyjského vůdce Muammara Kaddáfího v Itálii u příležitosti druhého výročí podepsání italsko-libyjské smlouvy o přátelství. Jako první, co nechal Kaddáfí udělat bylo, že vztyčil v zahradě libyjského velvyslanectví v Římě svůj luxusní beduínský stan, aby v něm nocoval. Upoutal také dovezením 30 čistokrevných berberských koní, kteří se zúčastnili přehlídky ušlechtilých ras koní chovaných italskými karabiniéry. S Berlusconim se Kaddáfí setkal až večer po setmění, protože respektuje pravidla probíhajícího muslimského postního měsíce ramadánu.

Velký skandál vyvolal libyjský vůdce, když během své oficiální návštěvy v Římě prohlásil, že by Evropa měla konvertovat k islámu. Libyjský předák měl rovněž přednášku o výhodách islámu před asi 200 mladými ženami. Vybraným dívkám dal každé 50 eur, aby mu naslouchaly. Chování Kaddáfiho není ničím výjimečným. Nedávno přece prohlásil: “Proč umírat za islám? Nepotřebujeme už teroristy ani sebevražedné atentátníky. Přes 50 milionů muslimů v Evropě ji sami změní za pár desítek roků na islámský kontinent…” A ejhle, dnes tvrdí, že zemře sám jako mučedník. Inu, své pohledy na život nemění jen bin Ládin.

Také svět se mění mílovými kroky. Jsou na něm ale skoro dvě miliardy muslimů. To už by byla pěkně silná revoluce, o níž se nezdálo ani Vláďovi Uljanovovi. Pokud byli Alžířané šikanování ve Francii, Al-Kájda zaútočila v Paříži. Dnes bin Ládin mlčí, když Alžířané povstali proti svému muslimskému prezidentu… Před pětatřiceti roky jeho předchůdce Bumediem prohlásil, že Evropu zaplaví dělohami muslimských žen a jejich dětmi…

Bin Ládin mlčí také vůči Palestině, kde jsou lokální Arabové, co si říkají Palestinci, také celí zmatení. Mají snad povstat proti Hamásu, Hizballáhu nebo Arafatovu al-Fatáhu? Proti svým ikonám? Islámský svět je v šoku, neví, co je důležitější? Žít jako lidé, nebo jako mučedníci? Ještě nedávno přece tvrdili, že milují smrt a touží umírat, zatímco Američané a ostatní bezvěrci chtějí za každou cenu žít.

Konečně jsem tak pochopil strategii nového pojetí protiteroristického boje Husseina Obamy. Žádné obětování dalších tisíců vojáků US Army, ale nechat vyhladovět muslimy a tím je vyprovokovat k sociálním a ne náboženským rebéliím. Žádné řeky medu, mléka a vína až ve čtvrtém ráji. Chtějí ráj už teď a na zemi. Lapidárně řečeno Obama chce postavit muslima proti muslimovi a půl vítězství je hotovo. Důkaz? Jeden zásadní vznikl podle mě ve chvíli, kdy dal dvojjediný a rafinovaný Obama v podstatě svůj vnitřní souhlas se stavbou mešity vedle neuralgického bodu piety piet, jímž je od 11. září 2001 místo, kde stávala „dvojčata“ Obchodního centra.

„Američané nebyli a nikdy nebudou ve válce s Islámem. Nebylo to náboženství, které na nás tento zářijový den zaútočilo. Byla to Al-Káida, bohužel skupina těch, kteří náboženství zneužívají,“ uvedl Obama v den, v němž si Američané připomínali na tři tisíce obětí atentáů na USA. Ještě něco dodat…? Hlavně, že zlákali arabské ropné zbohatlíky na azyl, aby jim zvýšili porodnost a rozšířili počet daňových poplatníků. Jen by mě zajímalo, jak se naše blogerozní české islámské konvertitky rozplývaly blahem uprostřed islámských rowdies na rozvášněných mírumilovných ulicích Káhiry, Tripolisu či Ammánu. A jak si snily o svatebních šatech a báječných muslimských manželech…

Inu, změna je život! Jde z toho sice trochu děs a naskakuje husí kůže, ale na druhé straně svítá i naděje, že skončí z ekonomických důvodů islamistický fundamentalismus a zbudou jen čečenské „černé vdovy“…

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *