Odbory jsou na hazard, aneb Blafovací poker s pomocí levice…?

5. Únor, 2011 – 21:18
Poděkoval jsem a odešel léčit do NDR, dnes vám v přesčasech rád na dudy zadudám... Foto: Břetislav Olšer

Poděkoval jsem a odešel léčit do NDR, dnes vám v přesčasech rád na dudy zadudám... Foto: Břetislav Olšer

Odbory definitivně ukázaly, že jdou levici na ruku, zvláště když mají společnou chuť na stávkovací či jiný hazard. Jejich poker rozehraný pod krycím heslem: Děkujeme, odcházíme! je plný karbanického blafování.

Napřed čtyři tisíce výpovědí. Blafování, jak vyšité. Vyděsíme svým vydíráním všecky, vezmeme si děti v inkubátorech jako rukojmí a oni nám dají modré z nebe, jenom abych jim zachránili životy. Měli však v ruce jen jeden pár – dvojičku Engel – Kubek, ředitelé nemocnic učinili ovšem zodpovědné kroky, aby zajistili chod nemocnic i bez karbaníků. Královský fleš ministra Hegera v podobě dvou miliard je zaskočil. Tento hráč ví, že nejlepší obranou je útok.

A karbaníkům zacvakalo u prdelky a začali couvat. My to nemysleli vážně, to byl jen zoufalý pokus o více peněz. My tedy zůstaneme, ale všechny nás musíte zase vzít zpátky do práce! Vůbec si neuvědomili, že zásluhou jejich pokeru bude řízení nemocnic o polovinu horší než dosud.

Rozpoutali nedůvěru mezi lékaři i lékařskými obory, a to proto, že „jeden obor je náročnější a jeho členové si myslí, že by tedy měli dostat víc peněz než jiný méně náročný obor, který ale také chce hodně peněz,“ zaznělo v dalším sázkovém kole pokeru. Vydírání je zločin, ale v tomto případě krytý demagogií.

Rozhořela se též vzájemná nevraživost mezi lékaři, kteří dali výpověď, a těmi, co zůstali, a také mezi odcházejícími lékaři a zdravotními sestrami. Prezident České lékařské komory Milan Kubek, jeden z nic neřešící pokerové dvojičky, mj. řekl. „Že i sestry chtějí víc peněz, ale k akci lékařů se nepřipojily.“ Vře to hlavně tam, kde podalo výpovědi nejvíc doktorů. Ne třeba ve Fakultní nemocnici Ostrava, odkud nechce odcházet nikdo.

Jak tento poker dopadne, ukáže příští měsíc, kdy mají výpovědi lékařů nabýt 1. března svoji platnost. Zřejmě se obrátí o pomoc na své politické hazardní hráče. Připomeňme si kauzu „milionů za hazard“. Při nedávném „testu“ oslovil člověk, jehož vyslala redakce MFD jako majitele neexistující sítě heren Jackpot, šest parlamentních stran, z nichž pouze zelení ho odmítli rovnou, zatímco ODS, ČSSD a lidovci až po určité době.

Zmíněný člověk nabízel zástupcům šesti stran milion korun za to, že v parlamentu zabrání přijetí novely, kterou připravoval tehdejší šéf KDU-ČSL Cyril Svoboda. Provozovatelé hazardních her by podle ní museli za každý nový automat zaplatit státu milion korun.

Nejhůře se zachovali komunisté a strana TOP 09, kteří byli ochotni peníze přijmout a za to skrýt identitu dárce a lobbovat za nepřijetí inkriminované novely. Za komunisty dohadovali obchod místopředsedové Čeněk Milota a Jiří Dolejš a za TOP 09 vlivný poslanec a místopředseda sněmovního rozpočtového výboru Ladislav Šustr.

Komunisté dokonce domnělému majiteli heren poradili, jak jim má milion poslat, aby se neobjevil v oficiálním seznamu dárců. Nejjednodušší cesta by prý byla, aby se v komunistických Haló novinách objevila inzerce za darovaný meloun. Tím pádem by KSČM mohla novinám snížit svou dotaci…

Možná by měli Engel a Kubek také požádat o dotaci komunisty. Kdo dorovná sázku, zvýší ji nebo složí karty? Pokud Heger má v ruce „plný dům“ – Full House, redukce nemocnic s vytrháváním vlastního plevelu je v dohledu…

Možná také je, že esa tohoto divokého pokeru vyloží na stůl ministerstvo, policie, soudy a veřejné mínění pro obecné ohrožení, porušení Hippokratovy přísahy a vydírání. Bylo už v tomto smyslu podáno trestní oznámení a počet českých občanů, kteří jsou proti odcházejícím lékařům a nechtějí, aby byli přijati zpět do nemocnic, kde podali výpovědi, stoupl na téměř dvě třetiny…

PS: Ženevský lékařský slib, zformulovaný v roce 1948 Světovou lékařskou asociací a jí samou pak opakovaně novelizovaný, nahradil Hippokratovu přísahu:

“Ve chvíli, kdy nastupuji profesionální lékařskou dráhu, zavazuji se slavnostně, že svůj život zasvětím službě lidstvu. Své učitele budu zachovávat v patřičné úctě a vděčnosti. Své povolání budu vykonávat svědomitě a důstojně. Zdraví mých pacientů bude mým nejpřednějším zájmem. Budu zachovávat v tajnosti vše, co mi důvěrně svěří. Všemi dostupnými prostředky budu udržovat čest a důstojné provozování lékařského povolání. Své kolegy budu považovat za své bratry. Nedopustím, aby se náboženské, nacionalistické, rasistické, stranické nebo třídní předsudky vetřely mezi mé povinnosti a pacienty. Budu s největší pozorností ochraňovat lidský život, a to od okamžiku jeho vzniku. Ani nátlak a vyhrožování mne nedonutí k tomu, abych své lékařské znalosti obrátil proti některému člověku. Toto slibuji slavnostně, svobodně a na svou čest.”

Reklama:
  1. 1 Trackback(s)

  2. Led 15, 2016: hampton bay ceiling fan

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *