Vydírání a braní rukojmí v podobě předčasně narozených dětí…?

26. Leden, 2011 – 21:09
Dáme v Česku prostor muslimským dětem, když naše nebudou...?  Foto: Břetislav Olšer

Dáme v Česku prostor muslimským dětem, když naše nebudou...? Foto: Břetislav Olšer

Dva lékaři v laboratoři sledují pod mikroskopy živé organismy. Najednou se jeden z nich chytí za hlavu a křičí: „Katastrofa! Konec civilizace – líné spermie založily odbory…!“

Nevím, jestli by to měla být hořká parodie nejen na lékařské odbory, ale každopádně lze říct, že autor vtipu trefil hřebík na hlavičku. “Kdo nepodporuje lékaře, podporuje korupci,” prohlásil naopak šéf ČLK Kubek.

A co podporují ti pediatři, kteří dali výpověď v oddělení nemocnic, kde se v inkubátorech hlásí o život miminka z rizikových těhotenství? Teď budou muset rodičky jezdit kdoví kam, aby své nedonošené děti zachránily. Tak moc neděkujte za takové podrazy a raději rychle vemte čáru.

Kolik je lékařů, kteří jsou tak frustrováni svými nízkými platy a přesčasy, že pijí na neštěstí alkohol, aby se čtyřmi promile ve své krvi ošetřovali pacienty, jak se stalo v Novém Městě nad Metují…? Úplně opilá ordinovala v Novém Městě na Moravě dětská lékařka… Primář domažlické nemocnice se snažil ošetřovat pacienty jako za střízliva, ale byl tak opilý, že sotva motal nohama…

Co vědí nenarozené děti nebo děti v inkubátorech o akci: Děkujeme, odcházíme? o platech lékařů, množství jejich přesčasů, o vyděračských odborech? Neví nic, ani za státní dluh nemohou, přesto jsou brány jako rukojmí těch, kdo mají podle Hippokratovy přísahy, přetransformované do Ženevské konvence, nezištně dbát také o ještě nenarozené či předčasné narozené životy dětí.

Nyní by dvě ze šesti pražských porodnic úplně přestaly přijímat ženy k porodům. Byla by to porodnice v nemocnici na Bulovce a porodnice v Thomayerově nemocnici v Krči. Z nich odchází tolik lékařů, že by nebyly schopny zajistit péči. Odcházejí porodníci, neonatalogové, tedy specialisté na péči o předčasně narozené děti, a také anesteziologové. Vážná je situace v péči o předčasně narozené děti. Ohrožena bude péče v pěti z dvanácti neonatologických center v Česku.

Proč neodchází ani jeden lékař z Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě, jednoho z nejlepších zdravotnických zařízení u nás. Jeho lékaři, primáři a přednostové mají za sebou studijní stáže po celém světě. Vědí, že pokud přijdou do americké či londýnské nemocnice jako stážisté, budou s nimi všichni jednat vlídně, ale jakmile by projevili zájem o pracovní místo, jako konkurenti by vzbudili jen nevoli.

Taková je realita, jiné je to snad jen v obvodních ordinacích v horských zapadlých vesnicích bývalé NDR či v tamních nemocnicích, odkud odešli lékaři za prací do západní části země a ti naši mají sloužit jen jako „nosiči vody“.

Inu, dobré pořízení, milí vyděrači, co si berete jako živé štíty nic netušící předčasně narozené dět v inkubátorechi…

Reklama:
  1. 1 Trackback(s)

  2. Led 15, 2016: hampton bay ceiling fan

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *