Od kdy je islám mohutnější zpátečnickou sílou než komunismus…?

2. Leden, 2011 – 11:30
Tak jsem z toho velbloud; jsme mírumilovní, nebo zpátečníci...? Foto: Břetislav Olšer

Tak jsem z toho velbloud; jsme mírumilovní, nebo zpátečníci...? Foto: Břetislav Olšer

Počet obětí zmršené ideologie komunismu v desítkách zemí světa se odhaduje na 150 milionů. Sovětské gulagy, ukrajinský hladomor, čínská Maova kulturní revoluce, řádění Rudých Khmérů v Kambodži, československá 50. léta, procesy se Slánským a Horákovou, maďarská antikomunistická revoluce v roce 1956, dočasný pobyt sovětských vojsk u nás, datující se 21. srpnem 1968…

Stejné mínění má na tuto ideologii celý svět, liší se jen v názoru, zda byl komunismus stejně zrůdný jako nacismus a jaký je rozdíl mezi gulagy a koncentračními tábory. A protože se těmito otázkami lidstvo až příliš vehementně zabývalo, nevšimlo si „plíživé kontrarevoluce“ zvané islám.

Řeklo by se náboženství jako náboženství. Ovšem zkuste dnes nakreslit Proroka Muhammada s bombou místo turbanu a máte fatwu na krku na to tata. Je přece poněkud rozdíl mezi Koránem a Mein Kampfem nebo Leninovými spisy o revoluci, kde padají menševikům hlavy a bělogvardějci prchají, co jim síly stačí.

Islám je jedno ze tří největších monoteistických náboženství světa. Muslimky jsou zase jako všechny ženy zeměkoule základem rodiny. Pokud si však oblečou burky nebo čádory či nikáby, rázem jsou mimo hru, kromě reprodukčních povinností, aby zaplavily nejen Evropu svými dělohami a z nich vylouplými dětmi. Nikdo si jich většinou nevšímá, nepodaruje je obdivným pohledem. Mnohdy je prodá na trhu jako prostitutky. Jsou proto zahloubány jen samy do sebe. Topí se v potu, ve svém žalu a pokoření.

V Indonézii je jich nejvíc na světě a žijí na hranici chudoby, stejně jako v Pákistánu, v Iráku, Íránu, na Blízkém východě i jinde. Nic než bída. Možná občas spatří exkluzivní svatební šaty pro muslimky třeba od Češky Blanky Matragi, navrhující róby pro bohatou arabsko-muslimskou elitu v okolí Perského zálivu. Zřejmě jí ještě nedošlo, že kdo chce islám v Evropě, je prostě nepřítelem západní civilizace. Copak ji nikdy nenapadla otázka: Proč je islám mohutnější zpátečnickou sílou než komunismus…?

Proto skromně o islámu volám s blogerem Františkem Matějkou.: „Stejně jako svého času Sir Winston Churchill se i já dnes domnívám, že na světě neexistuje žádná mohutnější zpátečnická síla…“ Ano, volám totéž i já, co měl kdysi dojem, že tou největší zlou zpátečnickou silou byl odjakživa komunismus…

Do tohoto momentu jsem si naivně myslel, že platí to, co řekl 40. prezident USA Ronald Wilson Reagan: „Sověti se otočili proti světu a morálním zásadám, kterými se řídí mezilidské vztahy po celém světě“. A dělal vše pro to, aby komunismus, jako zhouba lidstva, neohrozil tradice západní civilizace.

Netušil jsem zároveň, že už neplatí prohlášení jiného prezidenta USA – J. W. Bushe: “Islám představuje mír, zatímco teroristé ztělesňují zlo války. Když přemýšlíme či mluvíme o islámu, myslíme na pocit bezpečí, který tato víra přináší miliardě lidí na celém světě. Miliardy lidí v něm nacházejí pocit bezpečí, útěchu a mír, a to činí z příslušníků jakékoliv rasy bratry a sestry. Mezi americkými občany žijí miliony muslimů a ti jsou pro naši zemi nepředstavitelně velkým přínosem hodnot…”

Zmatek v mé hlavě – kdo tedy vlastně je tím mohutnějším nepřítelem civilizace? Reagan, Bush nebo snad Churchill a pan Matějka? Inu, nikdo není neomylný. A to prý stačí jen trocha selského rozumu…

Reklama:
  1. 1 Trackback(s)

  2. Pro 12, 2017: Wan Chai Accommodation

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *