Jak se bloger iDnes roku 2010 snaží chránit křesťanství a Vánoce…

26. Prosinec, 2010 – 9:34
To jsem si na vás smlsnul, prosťáčci... Foto: Břetislav Olšer

To jsem si na vás smlsnul, prosťáčci... Foto: Břetislav Olšer

Je obdivuhodné, jak se tento Bloger roku 2010 cítí ve svých kramflecích silný. Už jsem se několikrát pozastavoval nad jeho prorockými schopnostmi, Ví prostě vše, co je třeba vědět. Zejména v zahraničí, kde je jako doma. Teď právě prohlásil: „Chraňme si Vánoce, ať přetrvají. Jsou totiž v rozporu s islámem.“ Ďábel, znám Korán skoro pozpátku, ale o ničem takovém nevím…

Je to prostě nejsečtělejší bloger iDnes. http://frantisekmatejka.blog.idnes.cz/c/169834/Jsou-Vanoce-Jenze-tu-nemusi-byt-vecne-Jsou-v-rozporu-s-islamem.html A s tím se nedá hnout, ani jinak manipulovat. Se vší určitostí třeba ví, proč má pan exhejtman Šulc z Ústí nad Labem s hitlerovským heslem pravdu, a také ví, proč USA chybovaly, když zvolily Obamu prezidentem, zná bezchybný recept na rozlousknutí konfliktu na Blízkém východu, ví, kde vzít peníze do českého zdravotnictví, jak lépe zařídit fungování EU, že biopaliva prostě škodí, a že Německo nemělo po dvou válkách právo na existenci…

Fascinující je jeho širokánský přehled, rozhled, vysoké IQ a politologické závěry. Kampak chodí na rozumy? Asi jsou z jeho vlastní hlavy. Nikde jsem v jeho blozích totiž nezaznamenal odkaz na zdroj jeho informací. Ani když píše o fatvě proti Vánocům. Ultrakonzervativní a velmi populární islámský kazatel šajch Júsuf Karadáví prý štve proti křesťanům a chce zakázat slavení vánočních svátků. Islámské vlády jsou na rozpacích, avšak neprotestují. S idolem téměř dvoumiliardových mas se údajně nechtějí pustit do křížku.

Pak jsem mrknul do časopisu Týden, do Novinek a hlavně do Práva, kde uvádí Břetislav Tureček rozhovor s egyptským duchovní a imámem pražské mešity al-Badávím. Hovořili také o islámském radikálovi, původním egyptském šajchovi Júsufu Karadávím, který se nesmí do své země vrátit z exilu a nedávno nebyl vpuštěn do Velké Británie. Proslul některými velmi radikálními názory a mj. obhajuje sebevražedné teroristické útoky v Izraeli s tím, že tam nežijí žádní civilisté, že jsou to všichni de facto vojáci.

Jak dodal autor článku Břetislav Tureček, Karadáví žije v Kataru, má zákaz vstupu do USA, v Egyptě, který mu odebral občanství, nesmí vést kázání. V Británii byl loni. V těchto dnech měl přijet znovu, ale po útocích v Londýně organizátoři pod tlakem veřejnosti odvolali jeho pozvání, šajch řekl, že se do Británie ani nechystal a britský ministr vnitra implicitně řekl, že příště už mu nebude povolen vstup do země. Podle Týdne je Šajch Jusúf al-Karadáví (83) skvělý řečník a má vliv. V Kataru vede tento sunnitský náboženský učenec islámské výzkumné centrum.

„Arabové a muslimové nesmějí nadále povolovat slavení Vánoc,“ hlásá al-Karadáví ve fatvě, dobrozdání islámských učenců. Křesťanům v muslimských zemích je třeba Vánoce zapovědět. Podobné svátky jsou podle něj „haram“, zakázané, jsou v rozporu s islámskou vírou. Žádný obchod nesmí prodávat vánoční stromky. Jejich nabídka v obchodech je ale vyjma Saúdské Arábie obvyklá ve všech částech islámského světa.

Muslimové přece také neslaví narození Mohameda, dodává učenec z Kataru. Na kostelech už podle něj nesmějí být žádné kříže. A také kostelní zvony už nesmějí znít. Jenom hlasy muezzínů. Vánoční útoky však Šajch Jusúf al-Karadáví nesmí vést mj. v šíitského Íránu. Nepříjemným se stal šajch i pro svého hostitele, katarského emíra. Podle informací v egyptském tisku už vládce Kataru šajcha vyzval, aby se od protivánoční fatvy distancoval.

Tolik tedy poznámky z Týdne a Práva, z nich očividně čerpal také pan Bloger 2010 iDnes. Je zvláštní, že v palestinském Betlémě si nedokáží muslimové představit situaci, že by musel být zrušen kostel Zrození Páně, sundán z jeho věže kříž a zakázán vstup do jeskyně, kde přišel Ježíšek na svět. Je to vyloučené také z finančních důvodů, jehož každoroční oslavy narození Krista přinesou do kasy Betléma miliony dolarů zisku.

Letos se oslav Ježíška v Betlémě zúčastnilo na sto tisíc křesťanských poutníků a obyvatel města. O polovinu více, než při mé návštěvě Betléma před pěti roky. Ovšem pan bloger ví opět své: „Chraňte si Vánoce, ať přetrvají, jsou totiž v rozporu s islámem.“ Každý ví, že islám je Korán. Mohl by nám pan Matějka zacitovat súru, kde se zcela nepokrytě praví, že Vánoce jsou islámem zakázány? Asi nezaregistroval, že Ježíše Krista a Pannu Marii nenaleznou pouze jenom v Bibli (Novém Zákoně), ale také v Koránu. Inu, účel světí prostředky.

A čemu tedy muslimové opravdu věří z křesťanství? Především, že existuje jediný Bůh, Stvořitel všeho, co existuje, stejně jako jsou andělé a zlí duchové, věři v to, že existují proroci Abraham, Mojžíš, David, Ježíš a Muhammad, jenž byl posledním a největším z proroků, Uznávají svatá písma (Injil, Zabur, Korán), soudný den, věří v Ježíšovo zázračné početí v Mariině lůně, jsou přesvědčeni, že Ježíš byl ve skutečnosti dobrým muslimem a vyučoval ranou formu islámu. Po své smrti byl vzat do nebe. Věří, že je Mesiáš a Boží Slovo v islámu…

„Muslimové věří i ve zjevení Boha v ostatních svatých knihách, včetně Sunut Ibrahim (Abrahamovy svitky), Tawrat (knihy Mojžíšovy nebo Tóra), Zabur (Davidovy texty nebo Žalmy) a Injil (evangelium),“ řekl J.D. Greear, který má doktorát z křesťanské a islámské teologie.

„Ve skutečnosti jeden verš v Koránu, kapitola 10, říká muslimům, že pokud mají otázky o předchozích prorocích, mají se zeptat křesťanů, kteří to četli před nimi,“ vysvětlil Greear. „To vlastně muslimy odkazuje na křesťany, protože všichni muslimové dostávají jen kousky z příběhů předchozích 24 proroků.“

Blog Novinky připomínají, že Mariino pannenství je zde zdůrazněno hned několikráte a to v súrách z mekánského i medínského období, hovoří se zde i o andělských zvěstováních, u Muhammeda to byl Džibríl (v překladu Gabriel) a u Ježíše a Jana také Gabriel. Koránské texty velice připomínají Lukášovo Evangelium z Nového zákona.

Tak tohle se píše na webu Islám. cz. Že by to Franta nestačil okopčit? Nebo mu to nešlo do krámu, stejně jako fakt, že křesťanství a jeho Vánoce neohrožuje schizofrenický šajch Júsuf Karadáví, ale že si větev pod evropským křesťanstvím podkopává starý kontinent sám. Už přijal na 30 milionů muslimů a počítá do konce roku 2050 přijmout dalších 80 milionů. Při jejich reprodukci cca osm dětí na rodinu, bude brzy vymalováno.

Tolik z rádoby moudrých rad Blogera roku 2010 iDnes. Že závidím? No, dovolte? Snížit se na úroveň negramoty, co závidí kompilované plagiáty? Asi ty mé texty špatně čte ten, kdo takto uvažuje. Ale prosím, chápu, zvykli jste si na podvody ve vládě a Sněmovně, proč ne též na blogu iDnes? Bez zdrojů prostě exisují jenom skuteční géniové. Dokonce jsou dobří, resp. se k tomu hodí, i kolegové blogeři. Viz případ pana Kusáka, kdy byl opsán málem doslova celý jeho blog: 

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politici-volicum/175993.aspx.  A porovnejte si je, včetně data vydání:http://frantisekmatejka.blog.idnes.cz/c/158932/Podrezavat-v-CR-ziva-zvirata-a-vyhnout-se-trestu-Staci-byt-muslim.html

Reklama:
  1. 2 Trackback(s)

  2. Led 15, 2016: hampton bay fans
  3. Kvě 27, 2018: Aiko Mall韓國女裝 直升機家長

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *