Co je lepší; líný Rom nebo islamista s dynamitem kolem pasu…?

11. Prosinec, 2010 – 0:51
Až bude v Evropě tak krásně jako v Casablance a Romové budou nosit modlitební koberečky...  Foto: Břetislav Olšer

Až bude v Evropě tak krásně jako v Casablance a Romové budou nosit modlitební koberečky... Foto: Břetislav Olšer

Spoustu cikánů nesnáším; jsou samí čorkař a do práce nepůjdou, ani kdyby je na nožík brali. Na úvod tohoto jen zdánlivě rasistického povídání vtip: Kouzelník a Rom umí kouzlit. Kouzelník řekne: Abrakadabra a má v ruce králíka z klobouku, Rom řekne: Diskriminácia a hned má sociální dávky, byt i auto. Ale vážně. Ať jsou jací jsou, nemasakrují lidi.

Jednou mě v Tel Avivu vyprávěla kamarádka, jak měla návštěvu z USA. Židovská Čechoameričanka, co přiletěla k příbuzným, a prý; zdržela jsem se, běžte k obchoďáku. Natáčí se tam horor. Všude po stromech jsou rozvěšené lidské končetiny, točí to plno kameramanů, provoz je zastaven, musela jsem jít pěšky. Pak jí řekli, že tam byl spáchán sebevražedný atentát, přímo na pátém pruhu přechodu pro chodce. Pár desítek mrtvol, fakt horor. Islamistický, ne cikánský. Ta prostá žena si zřejmě myslela, že se ocitla v Hollywoodu…

Jsou v Česku rodiny slušné, ale také ty, v nichž se každé druhé manželství rozvádí. Bere to někdo jako tragédii? Vůbec ne. Je to prostě běh života. Ke všemu v rozvodech vedou s převahou gadžové. Dokonce nám ani moc nevadí, že tím trpí miliony dětí. Ale prostě s tím žijeme, jelikož jsme pragmatici a bereme věci tak, jak leží a běží. Ani nám nic jiného nezbývá. Tak je to prostě se vším. Koupíte cedník-teče, dáte ho spravit-necedí…

A najednou žalujeme, křičíme a štítíme se skupiny lidí, kterou máme přesně takovou, jakou si naše společnost, tedy i my sami vychovali. Jsou to cikáni, i když se jim musí říkat Romové, což je další důvod, proč jsou gadžové na ně zlí. Jen pro to? Též že hulákají, kradou, nechodí do práce a žijí z našich daní. Většina z nich. Máme u nás spoustu bezdomovců, mezi nimiž ale není skoro jediný cikán. To české nutné bezdomovecké zlo. Rovněž smrdí, zavazejí, dělají ostudu, lezou do popelnic a vybírají odpudivé zbytky jídla či kradou kovy, třeba mříže z kanálů.

Tak si vyberme z tohoto dilema. Jsme pokrytci, že nám vadí právě cikání a ne Vietnamci, Mongolové, Ukrajinci, Afričané, Portorikánci a další menšiny? Jsme, protože nemáme rádi nefachčenky, ale kdo vymyslel heslo za totality; kdo nekrade, okrádá rodinu. Cikáni nebo gadžové? Romové maximálně ukradnou peněženku s pár tisícovkami a doklady, bílé límečky to však umí se sumami od sto milionů nahoru. Ale nesmrdí, to je fakt, jsou navonění snobové, mají slušné chování, vymóděné promiskuitní manekýnky. A jsou prostě „fořti“.

Často jsem psal příběhy od soudů, chodil do věznic a viděl, kdo tam a za co sedí. A jak sedí? Čím větší bankovní lupič či mediálně známý vrahoun, tím měl větší sympatie běžných českých lidiček. Proč existuje kult těchto zločinců, opředených spoustou mýtů? Jelikož nemáme rádi nejen cikány, ale také policisty a represivní složky orgánů činných v trestním řízení. Kdo zbije poldu, je pašák, kdo vyloupí finanční ústav je king. Ovlivňují nás také většinou americké filmy, v nichž jsou sympatie zásadně na straně zlosynů a ne těch tlustých, brutálních a zvrhlých bachařů a většinou korumpovatelných soudců.

Takže máme závěr; v čem jsou ti cikání tolik špatní v našich očích, když jich na deset milionů obyvatel Česka připadá jen pár set tisíc? Kdysi jsem byl v Kanadě požádán, abych pro Globe and Mail napsal komentář, jestli jsou Češi rasisté, nebo jen prostě nemají Romy obyčejně lidsky rádi. A to druhé je pravda. A to je ta největší chyba naši společnosti. Mea culpa, mea maxima culpa. Trpíme tím všichni, gadžové i cikáni. A nejvíc ti cikání, co se zoufale už desítky roků snaží asimilovat do většinové společnosti, bydlet mezi gadži, dělal vše, jako oni, tedy pracovat, posílat své děti do školy, studovat, zajistit si kariéru a být konečně člověkem se vším všudy.

Jenže jim to kazí ti Romáci, co serou na práci a slušné živobytí, a byť je jich vcelku málo, ovlivňují názor většinové bílé společnosti, která pak plivá i na ty Romy, co každý den dávají marně najevo, jak jsou jiní, slušní a spořádaní. Začarovaný kruh, pohádka o červené punčošce. Ale my jsme ti staří zabedněnci a raději se necháme okrást nebo přepadnou „machrem“ bílým zločincem, co je mediálně známý, ale když na nás sáhne vlastní vinou hladový cikán, pryč je naše shovívavost a samaritánství a chceme ho hned postavit ke zdi, za vysoký plot, nejlíp s devíti tisící volty.

Moje motto je jasné; s láskou si každý bílý, resp. jeho potomek, vzpomene si na tyto cikány, až také k nám do Evropy zavítá podle předpokladu organizace Euromed až 80 milionů muslimů a místo hospod tady budou stát mešity a místo těch nenáviděných civilních zákonů zde povládne islámské právo šarija. Bude to lepší, morálnější…? Bez minisukní plastických operací, makeupů, bikin a jiných vymožeností moderního světa, ale s dynamitem kolem pasu a s touhou dostat se do čtvrtého muslimského ráje za slíbenými huriskami a setkáním se všemi Proroky. Zeptejte se našich promiskuitních fotbalových či hokejových kněžek lásky, jestli vědí, ža právo šarija trestá nevěru velmi krutým kamenováním, kdy ženu zahrabe do země, aby ji čouhala jen hlava a pere do ní kamením. Ne velkými balvany, ale drobnými šutry, aby to její umírání trvalo co nejdéle.

Přesto Češi propadají podle nejčerstvějího průzkumu anticikánismu, každý druhý tu Romy nechce. Je to víc než evropská ostuda. Třiaosmdesát procent Čechů považuje Romy za nepřizpůsobivou skupinu obyvatel a 45 procent by je nejraději v Česku vůbec nevidělo. Data vyplynula z průzkumu agentury STEM pro ministerstvo vnitra. Devadesát procent lidí považuje Romy za zdroj kriminality a téměř stejný podíl dotázaných si myslí, že právě Romové znečišťují okolí a ruší veřejný pořádek. Omyl omylů, největší znečišťování ovzduší Ostravska má na svědomí jeden z nejbohatších Indů – Lakšmí Mittal z AcelorMittal, potom chemičky a kalové rybníky, včetně severočeských povrchových dolů a uhelných tepelných elektráren. Kam se hrabou cikáni se svými hromadami nekarcinogenního odpadu a smradem. A co radioaktivita? Kolik jí u nás Romové vyprodukují? Byli bychom schopni na ně svést snad i Černobyl…

(Wikipedie: Mittal je znám svým sklonem k utrácení, za rodinné sídlo ve viktoriánském stylu v Londýně, utratil neuvěřitelných 128 milionů dolarů, což je největší částka, kterou kdy kdo za nákup nemovitosti k soukromému bydlení zaplatil. Zároveň neskrblí ani při podpoře labouristické strany. V roce 2003 věnoval Tonymu Blairovi na kampaň 125.000 liber. A šestidenní pompézní svatba jeho dcery Vanishi ve Versailles se s cenou 55 milionů dolarů stala nejdražší svatbou všech dob. V roce 2007 vydělal několik miliard a jeho majetek je nyní odhadován na 32 miliard dolarů. Jen na odsíření bývalé Nové huti pořád nemá dost korun. Kdypak ho uvídáme na Úřadu práce mezi sociálně potřebnými…?)

Kdoví, co asi říká na fakt, že podle sociologů v Česku sílí nový společenský fenomén – anticikánismus, který je na rozdíl od všeobecného rasismu zaměřen výhradně proti romské komunitě. Názor na Romy se u takto naladěných lidí diametrálně liší od postoje k jiným skupinám. Ruku na gadžovské srdce – anticikánimus je stejně jako trest smrti jen alibismem společnosti, která si nedokáže dodržováním svých zákonů udržet kriminalitu a pořádek na uzdě. Stačí říct „anticikánismus“ a každý mávne rukou, jako že je to neřešitelný problém a basta.

Proti Rámům jsem toho napsal dost, vždycky ale objektivně. málokdo z našinců zná romský problém tak do hloubky jako já. Nechci se chvástat, ale v Kanadě jsem to byl já, kdo objevil tzv. romský exodus. Vím, co to znamená, a kdo za to může. Ne Romové, ale jejich bílí advokáti a novináři, kteří jim tyto klienty do Kanady naháněli. Dále letecké společnosti a mnohé cestovky, které je do Toronta lákaly. Navíc je tady Kanada se svým nesmyslným multikulturním zákonem, který oficiálně dává někomu něco za absolutní nic.

Mně o Romech či cikánech nemusí nikdo nic povídat. Znám je a vím, v čem je problém. V nás všech, že nejsme schopni pochopit, že žádný člověk není dokonalý, že je sloučeninou zla i dobra, samá chemie, a že nikdy nebude existovat náboženství zvané komunismus či sociálně solidární a spravedlivý stát. Je to každodenní boj, ať se nám to líbí, nebo ne. Bohužel, my Češi jsme příliš zhýčkaní. rozmazlení a schoulostivělí. Žijeme si nad poměry. Žádné zemětřesení, tsunami, exploze sopek, občanské války, záplavy s tisící mrtvými, hladomory…

Nepřál bych to ani svému největšímu nepříteli, zažít na vlastní kůži život a hygienu Indů v Bombaji nebo v okolí řeky Gangy. kde se lidé koupají a vedle nich se do té samé vody pochovávají mrtvoly. Nebo skutečnou bídu a krveprolití v Somálsku či v Kongu, co říkám, stačí si zaletět po hurikánu do New Orleansu. Zlatí cikáni, kteří proti průměrně barbarskému obyvateli planety vypadají jako nositelé Nobelových cen po stockholmském večírku.

Toto své povídání věnuji Patriku Bangovi a jeho bráchovi z Gipsy.cz, houslistce Juditce Bandyové, cimbálovce Giňů, panu Gondolánovi, rodině Krosčenů, Bc. Lýdii Poláčkové, koordinátorce pro romskou menšinu, advokátce Samkové a stovkám dalších cikánů, co se můžou přetrhnout, aby se Romové chovali slušně a zároveň nás gadže uklidňovali, že jsou stovky zemí, kde je mnohem hůř. Že zatímco Romové se ve světě počítají na slabé miliony, agresivní muslimové z Pákistánu, Iráku, Íránu, Ruska, Blízkého východu či Indonézie tvoří skoro dvě miliardy obyvatel této naší modré planety.

Takže, jen tolik jsem chtěl říct k nejnovějšímu průzkumu mezi občany, kteří tvoří anticikánismus české společnost. Jsou to naivní lidé, co si myslí, že svět bude někdy zemský ráj to na pohled. Varuji je; pochopte co nejdřív, že život je smrtelná choroba a že naděje umírá předposlední, Zkrátka si to uvědomte dřív, než se stanete závislými na antidepresivech…

Vtipem jsem začínal, vtipem skončím: Hádá se černoch s bělochem, kdo je vlastně barevný. Černoch říká: Narodil jsem se černý, když onemocním, jsem černý, vzteknu se a zůstanu černý, když je mi zima jsem zase černý a když umřu, budu nemlich stejně černý. Ale co běloch? Narodí se růžový, když je nemocný, je žlutý, je mu zima, stane se fialovým, když se dusí, zmodrá, vztekne se a je celý rudý, a když natáhne brka, je bílý jako stěna. Kdo je tedy z nás dvou fakticky barevný…?

Reklama:
  1. 17 reakce na “Co je lepší; líný Rom nebo islamista s dynamitem kolem pasu…?”

  2. „Ale vážně. Ať jsou jací jsou, nemasakrují lidi…“
    To už není pravda!

    od lesk v Zář 3, 2011

  3. Inu, masakr je, když je zavražděno několikl desítek lidí, u nás říkáme potlučení studentů na Národní třídě „masakr“, stejně tak posekání gadžů mačetami… To všechno jsou pouze lumpárny, které se dějí proto, že u nás pořád ještě neexistuje lidová milice jako v USA, kde jí říkají národní garda. Ta při protestech proti válce ve Vietnamu dokonce postřílela několik studentů v areálu univerzity. Také pravomoci české policie ve srovnání s kolegy ve Francii či Německu jsou jen směšně blazeovaná šimrání na zádech…

    od olser v Zář 4, 2011

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *