Hej, vy tam, (to)piči elektrárenští, proč není Ostrava bezpečná?!!!

28. Listopad, 2010 – 0:47
Kdysi na minogolfu v Bělském lese... Foto: Břetislav Olšer

Kdysi na minogolfu v Bělském lese... Foto: Břetislav Olšer

Omlouvám se, jsem sice odnaučený valašský cholerik, ale teď jsem se nasral. Dámy prominou. Čtyřicet roků chodím po Bělském lese v Ostravě-Zábřehu, kdysi běhat, později s dětmi, dnes s vnoučaty… Chytil mě amok. Vlastně už čím dál míň si zvolí v podvečer procházku Bělským lesem. Teď si to nejen já, ale devadesát procent Ostraváků rozmyslí, aby se nechali přepadat nějakými dacany, co jsou šumafuk i zvoleným soudruhům.

Ono, nic pejorativního. Na severu Moravy přece drtivě zvítězila levice, co jako jediná chrání i obyčejné lidi. Ale potom ty konce. Bělský les? Kdysi tam byly dětské prolézačky, všelijaké budky, skluzavky a jiné hračičky. Pak tam začalo být nebezpečno. Napřed byly pravidelně ničeny dřevěný dětské radovánky. Sotva je zase řemeslníci postavili, už je zlatá zhulená mládež polámala, rozkradla, spálila. Pak se tam začalo přepadávat a dnes (27. listopadu 2010) v podvečer tam byli přepadeni a pobodáni tři chlapci ve věku 9, 13 a 14 let.

Prostě si hráli, a čekali, až je matky zavolají k večeři. Měli smůlu. Byli v nesprávný čas na nesprávném místě. Na okraji Bělského lesa, v ulicích Svazácká a Patrice Lumumby. Dva hajzlové tam totiž cíleně šli přepadávat. Ne okrádat, ale s noži zraňovat, možná i s úmyslem zabíjet. Jednoho grázla zadrželi městští strážníci při činu, druhého zanedlouho poté přivolaní policisté.

Dva výrostci, kterým ještě není ani osmnáct let, takže už teď je jasné, že to bude, pokud vůbec, poloviční trest pro mladistvé. Pokus o vraždu, anebo jako těžké ublížení na zdraví…? Jeden má devět a je ve velmi těžkém stavu. Jak dlouho budeme lavírovat mezi pokusem o vraždu a těžkým ublížením na zdraví? Dva synci, barva pleti neznámá, zatím v přísném utajení, zdrogování, a zřejmě i pod vlivem alkoholu, postupně zaútočili na tři skupinky dětí. Stav devítiletého chlapce je velmi vážný, je hospitalizován na jednotce intenzivní péče fakultní nemocnice. Diagnoza? Bodná poranění v oblasti krku, ruky, břicha a pánve….

Asi nejezdili v tramvajích, kde Magistrát nechal načíst hlásání o tom, jak je třeba si dávat pozor na mobilní telefony a doklady v batůžkách na zádech, jinak vám nedají na poště ani balík, co jste na něj tak dlouho čekali, nebo vám ukradnou mobil i s celou databází vašich známých. Kde je pak znovu shánět? Nedávno v Ostravě přepadli sanitku zrovna ve chvíli, kdy se posádka věnovala umírajícímu, jindy zase na chodníku okradli muže s epileptickým záchvatem. Též jen tak mimochodem zastřelii advokátku přímo v její kanceláři. A to nemluvím o ghettech jako Bedřiška, Přívoz atp, včetně varen pervitinu, Stodolní ulici, fotbalových rowdies a dalších chloubách ocelového města…

Pro koho má být honosně za nemalý peníz vypracován projekt Bezpečná Ostrava, s ryze ostravskými třemi vykřičníky…? Ty jsou tím jediným, co upozorňuje, že v někdejším republikovém srdci z železa a ocele, jde o držku. A o čí držku? Hádejte, soudruh hejtman má svůj skromný domeček minimálně za poctivě nespořených dvacet milionů s ochrankou mimo svoji „milovanou“ Ostravu, jeho soukmenovec primátor to samé.

Hlavně pryč z toho zhuleného města. Přece se nebudou nechat otravovat exhaláty či riskovat, že jim někdo propíchne jejich rachitické hrudníčky. Ostrava je přece městem s jednou z nejvyšších kriminalit. Kdo by riskoval na ulicích, když o život jde už i v parcích. Za Ostravu bezpečnější. Projekt nás všech!!!

Tak co, soudruzi, topiči elektrárenští. Nebo snad už byste měli jít topiči (do)piči…? Inu, znáte to, odnaučený valašský cholerik….

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *