Kdo nesází, nevyhraje, aneb Proč neokrást bližního svého…?

11. Listopad, 2010 – 15:17
Hele, musím ti utáhnout opasek, žiješ si na moc vysokých nohách... Foto: Břetislav Olšer

Hele, musím ti utáhnout opasek, žiješ si na moc vysokých nohách... Foto: Břetislav Olšer

Jen by mě zajímalo, jestli pan Šulc dostal od pana Kalouska tolik diskutovanou složenku na urgentní zaplacení dlužné částky 121 tisíc Kč. A také tisíce dalších politiků s nadstandardními příjmy. To by byl jejich bilionový státní dluh splacený co by dup. Bývalý hejtman Ústeckého kraje si dokáže vydělat skoro půl milionu korun za devatenáct dnů v práci.

Fiktivní složenka na uhrazení dluhu 121 000 dorazila poštou do mnoha českých domácností. „Jedná se pouze o předvolební kampaň, nikoliv o trestný čin,” uvedla Policie. Místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek jen prohlásil, že je mu líto, že se lidem udělalo “špatně z pravdy”. O jaké pravdě to mluvil exministr financí Kalousek, když jako každý správný „kalousek“ sebevědomě za svého nedávného panování fiskálním čachrům během „chatování“ prohlásil:

“Tak teď půjdu usilovně pracovat, a proto se omlouvám všem, kterým už na otázky neodpovím, protože jsem pod časovým tlakem. V každém případě opakuji, že není třeba se bát. Neexistuje žádný objektivní důvod domnívat se, že se česká ekonomika dostane do krize. Dojde jen ke zpomalení růstu, to znamená, že budeme stále bohatnout, jenom už nebudeme bohatnout tak rychle. Žádná mimořádná opatření teď nejsou zapotřebí, proto také žádná neuplatníme. Situaci, spolu s ČNB, velmi pozorně monitorujeme, a pokud by teoreticky bylo potřeba, tak zasáhneme. Jsme ale přesvědčeni, že to potřeba nebude…“

Ano pan Kalousek zasáhne, když mu půjde o jeho vlastní prachy. Vlastní? Také on, stejně jako páni Šulcové a stovky dalších, tutlají, že jde o peníze z daní nás všech, na rozdíl od některých, poctivě pracujících, aby měli poslanci a ministři či premiérové z čeho žít.

Jiří Šulc (ODS) do Sněmovny nastoupil před pěti měsíci coby nováček. Pobírá základní plat a nedaněné paušální náhrady ve výši skoro sto tisíc korun měsíčně. Celkem tedy skoro půl mega za 19 dnů, po kterých byl od květnových voleb ve Sněmovně přítomen. Musí se přece opeřit, aby mohl vyžít, jako Janouškové, Bémové Johnové, Řebíčkové, Palasové. Grossové a další kandidáti bezdomovectví.

Více než sto nezvolených poslanců právě dostalo v průměru odchodné 300 tisíc Kč. Celkem skoro 40 milionů. Jen tak, aby se po čtyřech letech mohli uplatnit v civilní profesi. A pan Šulc by měl přijít zkrátka? Zvláště když jeho soused Kubera z Teplic, co se topí v petrodolarech, má nejlépe si žijící město. Za ním hnedle Chomutov. Neuvěřitelné, jak se život v cikánských ghettech zlepšil.

Naopak ústeckému borci ani provize ze sjednávání nových autobusových linek a dopravců nestačily. Za chvíli by mohl být mezi chudými Čechy, co nemají pro rodinu ani 18 tisíc Kč. Za měsíc. Proto se věnuje dobře placenému „vedlejšáku“ – funkci uvolněného radního v Ústeckém kraji. Měsíčně bratru na přilepšení skoro sedmdesát táců…

Jeho konto je přece pusté a prázdné, byl totiž pouze sedm let primátor a osm let hejtmanem, Za hubičku. Stavební inženýr, co si jen svoji práci poctivě vykonává. Stihne do Prahy a zpět. Za dvě desítky dnů mu to vyneslo půl mega. No, nekup to… A všem, co mě mají za závistivce a malicherného cvoka, bych chtěl položit otázku: Pokud vám nevadí vaše šetření a utahování opasků, včetně falešné solidarity politiků, zkuste se zeptal pánů Šulců, na jaké dírce svého utaženého opasku se zastavili oni…?

Už se těším na ředitele světa, populismu a demagogie, který určitě ví, proč je pan Šulc v právu, a také ví, proč USA chybovaly, když zvolily Obamu prezidentem, zná recept na rozlousknutí konfliktu na Blízkém východu, ví, kde vzít peníze do zdravotnictví, jak lépe zařídit fungování EU, že biopaliva prostě škodí, a že Německo nemělo po dvou válkách právo na existenci. Nevíte zkrátka něco, cokoli, obraťte se na Frantu, prostě Franta vševěd poradí, poslouží…

Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů… Inu, kdo nesází, nevyhraje, aneb Proč neokrást blížního daňového poplatníka svého…?

PS: ČTK – Bývalý velvyslanec Spojených států v Česku a předseda dozorčí rady automobilky Tatra William Cabaniss prozradil, že v únoru 2008 po něm chtěl tehdejší náměstek ministryně obrany a současný náměstek ministra financí Martin Barták milióny dolarů za to, aby Tatra už neměla problémy s armádní zakázkou. Cabanissova slova potvrdil jeho kolega Duncan Sellars, přímý účastník rozhovoru s Bartákem.

Ano, máte pravdu všichni, kdož jste se právě rozhořčili nad mými slovy. Opravdu u nás nejsou politické děvky prodejné…

Reklama:
 1. 2 reakce na “Kdo nesází, nevyhraje, aneb Proč neokrást bližního svého…?”

 2. USA volbou Obamy chybovalo ve dvou vecech:
  – predem bylo jasne, ze to bude stejny problem jako Hoover-FDR, tedy, ze Obama nastoupi na treti Bushovo obdobi a veci budou jen horsi. Tedy asi stejna pitomost jako ucinilo 95% zucastnenych volicu v CR.
  – predem bylo znamo, ze Obama je jen loutkou Zbignieva Brzezinskeho, autora knihy Grand Chessboard, ktera pojednava o nastoleni vojenske hegemonie USA a jejiz plan je systematicky naplnovan.

  od Tonda v Čec 13, 2011

 3. No, dovolím si pochybovat. Jaká je to strategie nastolení vojenské hegemonie, když USA chybí 18 bilionů dolarů, jsou navíc dvěma biliony USD v hrsti Číňanů, kteří si za tuto sumu nakoupili státní dluhopisy Spojených států…?

  od olser v Čec 13, 2011

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *