Politická deflorace, aneb Jak nasadit voličům parohy…?

5. Listopad, 2010 – 15:14
Asi tak se teď olizuje Ostravak... Foto: Břetislav Olšer

Asi tak se teď olizuje Ostravak... Foto: Břetislav Olšer

Byla mladá, sotva plnoletá, ale pořád panna, i když dychtivá. Virgo intacta. Neposkvrněná, bez pohanění své cti. Zkrátka čistá jak lilie, která však cítila, že něco visí v podzimním ovzduší. Její milý už o ní věděl, často se scházeli. Pak nastal ten den, kdy došlo k dlouho vysněné defloraci, jak se říká u nás na Valašsku, k odpanění. Prostě přišla o věneček. Trochu bolesti, jen matný, byť tolik očekávaný nával rozkoše ji poněkud zklamal. Život šel ale dál…

Alespoň už se nemusela před ostatními zkušenými dívkami stydět, že ještě nic pořádného nezažila. Že už zažila, co je to být s Ním ve styku. Už nic platonického, nýbrž tělo na tělo. A byl nad očekávání velký… Pokud se domníváte, že míním líčit nějaký pornografický příběh, jste na omylu. Tou pannou byla totiž míněna jen čerstvě zrozená politická strana, říkající si hnutí Ostravak.

Dohromady se zkrátka v Ostravě dala parta docela naivních a neokoukaných vcelku mladých lidí různých profesí, nedotknutých zatím jakoukoli politickou zkušeností. Dostali šanci splnit si svůj sen o tom, jak vše změní, jak vytvoří po tom slavném dnu komunálních voleb nový svět, stačí pro začátek změny na radnici.

Mohli se nazvat třebaTOP 09, tedy skoro stejně mladá strana, ovšem s obstarožními a dávno promiskuitními politiky, dinosauřího typu. Nebo Věci veřejné? S ministry, kteří si předplatili svá ministerská křesla mnohamilionovými sponzorskými dary? A v čele s dinosaurem svazáckého ražení z Mladého světa, s neřestnou zakázkou jménem Svět pojištěnce? Ještě tyto umělé strany nevznikly a už byly zkompromitované a trapné jako silikonové vycpávky dámských poprsí.

Ti političtí novociáni se však nazvali Ostravak a získali v komunálních volbách třetí místo ve volebním klání s protřelými rivaly – ČSSD a ODS. Porazili i TOP 09 a Věci veřejné. Prošli si svoji politickou defloraci a rázem dospěli. Najednou se pro ně stal život zodpovědnější, už nežili jen sami pro sebe, ale pro svoji nečekaně početnou voličskou obec, s níž tak vešli v nefalšovaný intimní poměr.

A jako věno nabídli to pravé voličské ořechové. Neohleděný image; mladé fešné paní a dívky, elegantní podnikatelé, lékaři, bankéřka, ředitel největšího knihkupectví i slavný horolezec z Everestu. Jejich nápadník, voličské portfolio, uvěřil, že jsou těmi pravými, co přinesou svěží vítr do věčně exhaláty a inverzí zahalené Ostravy a na rozdíl od „Juchelka boys“ skutečně vyčistí karcinogenní ostravský vzduch.

A byla to svatba jako řemen. Svatební noc byla bouřlivá. Ziskem 694 207 voličských hlasů (15,97 %) získal Ostravak v novém ostravském zastupitelstvu deset křesel. Navíc suverénně zvítězil v obvodu Moravská Ostrava – Přívoz. A jak to u odpaněných dívek bývá, začaly starosti, aby nepřišly hned do jiného stavu, a když tak, ždný potrat, ale aby to nebylo nemanželské dítě a měly spořádanou rodinu.

Nová stranická disciplina si teď musí hlídat, jestli má pravidelný radniční menzes, také musí kontrolovat své partnery, aby se ubránila promiskuitě a nepřišla do řečí, že jde s kdekým za peníze nebo funkce. Jen nebýt prodejná děvka. Žádné prostituování, navzdory lákavým nabídkám neúnavných obstarožních seladonů české politické scény…

Poté je z ní „začepená“ novomanželka a má to slušně rozjeté, i když brzy začaly první manželské rozmíšky, ale šlo jen o mráčky, z nichž nikdy nezapršelo. Zatím. Všichni z ní byli na větvi; inu, mladá, ještě vonící novotou a neopotřebovaností. Plná elánu, zdravé mízy a snahy shánět vše nejlepší do svého nového hnízdečka. Pravda, našli se tací, co slibovali nový nábytek, super koupelnu nebo prémie v dozorční radě a víkendový výlet do Orientu.

Ovšem něco za něco. Nastal čas kompromisů, ústupků, prověrek věrnosti a hlídání své dobré pověsti. A tak se držela svých zásad a pevných principů, i když občas došlo na nevinný flirt. Její partner však byl pozorný. Věděl, co mu slibovala před jejich poměrem a poté sňatkem. Neuniklo mu jediné její gesto, každý náznak souznění s nápadníky z konkurence. Ona ale přesto chce dál dbát, aby její milý voličský snoubenec a manžel nemusel žárlit a nechtěl se s ní brzy rozvést. To by pak zůstala na ocet, čímž by byl její druhý poměr v nedohlednu. Kdo by jí dal svůj hlas? Už přece nebyla poctivá, a ke všemu přišla o svoji stranickou počestnost. A pokud by svému voliči nasadila parohy, byl by oheň na střeše.

Rozvádí se však pouze amatér. Tvrdí jí teď zkušení ženáči. Snad mu uvěří a za devět měsíců hájení přijde na svět nový život Ostravy. Jen aby to nebylo císařským řezem, nebo kleštěmi, co deformuje lidský charakter…

Reklama:
  1. 19 reakce na “Politická deflorace, aneb Jak nasadit voličům parohy…?”

  2. Taky jeden dokument. Jaký by byl komentář?
    http://www.mustwatch.cz/film/podraz-jmenem-obama-deception/

    od DarenaPodarena v Lis 8, 2010

  3. Demagogie. Dostal zbankrotovanou zemi a chtít po něm, aby udělal zázrak, to je myšlenkový produkt mentálně retardovaného člověka. Celý problém je v tom, že Obama je barevný… Tečka…

    od olser v Lis 8, 2010

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *