Co na to ochránci zvířat; jsou snad miny lepší než košer porážka?

22. Říjen, 2010 – 7:34
Hanibal by se moc divil... Foto: Břetislav Olšer

Hanibal by se moc divil... Foto: Břetislav Olšer

Zvířat ve válkách bylo vždycky „něurekom“, Hanibalovi sloni, Džingischánovi koně, židovským Bohem na Egypt nahnané miliony všežravých kobylek, poštovní holubi, co nosili i granáty, cvičení protiponorkoví delfíni a spousta dalších živočichů ve službách rozličných armád.

Řeklo by se s klasikem klišé, že čas oponou trhnul a svět je zase o kus dál. Omyl. Dodnes používá třeba izraelská armáda nejrůznější havěť, včetně jejich exkrementů. Nemyslím psů Šarika či Rexe a Lasie. Izraelští vojáci nedávno našli způsob, jak předcházet falešným poplachům, které vyvolávala na severní hranici židovského státu různá zvířata. Kolem pohraničního elektronického plotu proto pohazují lví trus, který zvířata zahání, jak už to vyzkoušeli izraelští zemědělci. Vojáci, kteří měli od neustálých poplachů bezesné noci, nakonec odjeli do zoologické zahrady v Tel Avivu, přivezli pytle se lvím exkrementy a byl klid.

Jak píše radimkop.webgarden.cz, používání delfínů námořnictvem americké armády k odminování v iráckém přístavu Umm Qasr je jen jedním z mnoha využívaných druhů. Lvoun hřivnatý se používá k průzkumu pod hladinou, psi pomáhají hledat zbraně a výbušniny. Do války v Iráku byly z Maroka dovezeni opice, vycvičené k odminování země. Zvířecí vojáci jsou nuceni obětovat své životy kvůli lidem.

Jen v Americe je každým rokem zabito při testování pro válečné účely přes tři sta tisíc zvířat. Ta se mohou stát také nepřímými oběťmi vojenských technologií. Nedávno získalo americké námořnictvo od vlády povolení k používání nového sonaru s větší intenzitou, pro identifikování nepřítele. Je rozšířen ve dvou třetinách oceánů a do vzdálenosti 480 km dosahuje intenzity zvuku 140 decibelů. Tím ruší komunikaci velkých kytovců. Používání navigace s nižší a střední frekvencí má zase souvislost s umíráním mořských savců.

US Army šíří i kazetové bomby; po explozi se těsně nad zemí rozptylují na rozsáhlém území malé bomby, z nichž mnohé při dopadu nevybuchnou a zaboří se do země, kde se v podstatě promění v miny. Během války v Perském zálivu bylo shozeno několik milionů tříštivých bomb, z nichž oddělené malé bomby zůstaly v poušti a pořád zabijejí. Lidi, děti i zvířata. Trpí tím zvířata snad míň než porážkami košer nebo halal…? Proč svět nechce zakázat miny a tříštivé bomby, ale rituální porážky zvířat?

Zde by se hodila anekdota z řady těch „černých“. Šel mladý muslim po cestě a pár metrů před ním kráčela v nikábu jeho manželka. Viděl to starý imám a mladého vyznavače Alláha pokáral, že je to proti islámu, aby žena chodil před manželem, protože je jen sotva polovinou muže, jak praví Korán. Mladý muslim se pousmál a prohlásil, že pokud imám neví, tak za Proroka Muhammada před skoro tisícem a půl stoletím nebývaly ještě zaminované cesty…

Občas se urvou z řetězu ruští Židé, čerstvě přistěhovaní do Izraele, a prodávají vodku i vepřové. Něco jsem zaslechl o krevních vepřových konzervách z Německa a Francie, které by se nalévaly do vaků v autobusech. Zkrátka jedno podivínství stíhá druhé. Nevím, jak dalece byla pravdivá zvěst o rabínově povolení věšet vaky s prasečí krvi v autobusech, každopádně od té doby už neexplodoval žádný sebevražedný atentátník v prostředcích izraelské městské hromadné dopravy…

Vše se opakovalo v minulém roce, kdy vrcholila farmaceutická kampaň s prasečí chřipkou. Napřed byl pro všechny zúčastněné „number one“ boj o název chřipky. Byla objevena v Mexiku, ale Mexiko protestovalo u OSN, že název mexická chřipka je nevhodný, jelikož narušuje turistický ruch a dobré imige země. Pak se přidali pobožní Židé, že slovo „prasečí“ je proti Tóře… Nakonec se jí říkalo AN1H1 a bylo to. Navíc se zjistilo, že to celé byl jen podvod farmaceutů, aby si pořádně narýžovali za vakcíny…

Inu, válka jako válka, hlavně že účel světí prostředky. V Česku za 110 milionů korun vyhozených oknem…

Reklama:
  1. 1 Trackback(s)

  2. Pro 28, 2015: Břetislav Olšer – blog, Olser.cz » Blog Archive » Islámskému státu došli sebevražední atentátníci, tak nutí k tréninku zvířecí kamikadze…?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *