Pokud řešíš Romy podle zákona, jsi lump a rasista…?

19. Říjen, 2010 – 9:04
Ostravští Romové manifestují za práci... Foto: Břetislav Olšer

Ostravští Romové manifestují za práci... Foto: Břetislav Olšer

Je to zvláštní, asi český zlozvyk či tradice, ale poznal jsem dva politiky, co zásadním způsobem podle zákona dali základ pro řešení romské otázky a stali se rázem nepřáteli „lidu“. Lumpové a rasisté… Jiří Čunek, exstarosta a brzy možná znovu starosta Vsetína, a Liana Janáčková, senátorka a nynější starostka ostravského obvodu Mariánské hory a Hulváky.

Oba udolali svými postoji trestní stíhání a od soudů vyšli s čistým štítem. Přesto pseudohumanistům bude trnem v oku snad navěky bezchybně vyklizený vsetínský vřed zvaný „pavlačák“, ostravští patologičtí kariéristé zase mají v ruce údajný trumf jménem osada Bedřiška. Za vším hledej Romy. Ke smůle křiklounů se žádné milionové úplatky či zpronevěry, oběma politikům pověšené na bedra, neprokázaly.

Rasistou nebyl shledán ani Ing. Jiří Jezerský, současný radní mariánskohorského obvodu. Ve vypjatých chvílích jednání s Romy ohledně ostravských a velmi nepřizpůsobivých občanů, kdy emoce hrály prim, se řeklo ledasco, ale Romové nakonec museli uznat, že starostka Janáčková nemůže být rasistkou, když jim věnuje skoro dvě třetiny svého pracovního času pro obvod a pouhou třetinou odbývá gadže.

Když se předsedou místní ODS v Mariánských horách stal Ing. Radomír Michniak, nosil Lianě Janáčkové každý týden květiny a blahopřál ji k senátnímu vítězství. Ona mu sehnala konkurz na výborně placené ředitelské místo u jednoho místního velkopodniku. V roce 2006 Janáčková s Michniakem sestavovali kandidátku ODS v obvodu, protože Michniak v něm nikoho neznal; má tam jen trvalé bydliště (které pronajímal) a zdržoval se jinak v Přívoze.

Domlouvali spolu povolební koalici; Janáčková za Nezávislé, Michniak za ODS. Těsně před volbami 2006 se udála inkriminovaná schůzka o Bedřišce, ze které byla pořízena nelegální nahrávka. Janáčková v říjnu 2006 komunální volby s Nezávislými vyhrála, a když volala Michniakovi, že se sejdou a domluví se na postech, byla odmítnuta s tím, že on už koalici má domluvenou s filutou Wolfem (ČSSD) a jednou lidovkyní, a že ji už nepotřebuje. Michniak se poté stal na půl roku starostou, než získala Janáčková znovu většinu a „zimní“ starosta šel od válu. A zazněl zvonec a pohádce i pokryteckému přátelství s Lianou byl konec…

Nelegálně natočenou magnetofonovou nahrávku v emotivně vyhrocené diskuzi o Bedřišce pomstychtivý exstarosta předal dalšímu „zmocněnci“ pro popichování Romů – lidumilu z Indie Kumarovi. Jedna paní povídala, že mu ji někdo neznámý strčil do poštovní schránky. Indiánský náčelník s kazetou pelášil do Prahy a předal ji Senátu. Marnost nad marnost. Křivárny se mezi senátory ještě nenosí. Janáčkovou policii nevydali… Ano, jde o tu proslulou Bedřišku, v níž nedávno explodoval finský domek, když si v něm vařil romský osadník pervitin a způsobil výbuch.

Pan Michniak se však nevzdal. Před komunálními volbami poslal přes posla vzkaz Jířímu Paroubkovi, že mezi kandidáty za TOP 09 je „bezvýznamný“ politik Jezerský, co způsobuje „hnědnutí“ pravice. A Paroubek neváhal a vše vypálil v OVM, přitom nechal zopakovat humornou repliku radního Jezerského, jenž na jedné schůzi o Romech křičel, dejte mi povolení a pistoli a já je klidně postřílím… Nutno dodat, že tento „militant“ nikdy na vojně nesloužil u jednotky se zbraní a jeho verbální „výbuch“ byla spíš recese, což uznal i soud…

Kdysi jsem byl na Velké pardubické svědkem, jak se na Taxisu zranil kůň a ve smrtelné křeči kolem sebe tak kopal, že zranil jednoho z žokejů. Stejně si nyní počíná i předseda místního sdružení ODS Mariánské Hory a Hulváky zhrzený Radomír Michniak, když reagoval na vítězství Janáčkové v prvním kolem senátních voleb.

„Panuje zděšení a šok. Není přece možné podporovat lumpy. Na mariánsko-horské radnici jsou chyby v hospodaření a podezřelé zakázky. Já konkrétně klidně podpořím kandidáta ČSSD Antonína Maštalíře. Jsem pro slušnost. Premiér Nečas tvrdí, že musíme bojovat proti korupci, a potom chce něco takového,“ diví se Michniak ve svém hlášení premiéru Nečasovi. Pan Michniak se diví, ale už Lianě květiny nenosí…

Ano, zděšení panuje, ale pouze v kuchyni u Michniaků, kde je podle něho paní Liana zřejmě lump. A žalobníček fňuká: „Mamí, řekni, ať mi vrátí to starostování“. Inu, těžce se lze vypořádal s faktem, že ODS opět dostala nakládačku. Mimo ČSSD, rovněž od TOP 09. Každý úder je proto povolený, resp. kůň ve smrtelné křeči nebezpečně kope a je schopný volit i socany, které premiér Nečas z hloubi duše nesnáší. Zvláště když má Ing. arch. Liana Janáčková na svém bilboardu jasný vzkaz, že i nadále bude říkat jen to, co má na srdci. A to by byl pro mnohé nejen v Ostravě pěkný malér…

A nyní podivná zvěst; Ing. Radomír Michniak prý byl od roku 1983 do roku 1985 kandidátem KSČ a od roku 1985 členem KSČ. Tuto skutečnost tajil a na přímé dotazy odpovídal, že nikdy komunistou nebyl. Přišlo se na to údajně asi před dvěma roky a existuje kopie jeho stranické přihlášky. Ostravská ODS to neřeší. Potřebuje bič na Lianu Janáčkovou, která právě získala se svými Nezávislými 30,25 % a dohromady 16 142 hlasů. Michniakova ODS pouze 15,88% a 8 474 hlasů, tedy zhruba poloviční počet…

Psi prostě štěkají a sociálně vyloučení holomci si v klidu kráčí dál pro sociální dávky a podporu v nezaměstnanosti…

Reklama:
 1. 2 reakce na “Pokud řešíš Romy podle zákona, jsi lump a rasista…?”

 2. Vážený pane Olšere,

  děkuji Vám za Váš článek, kde jste přesně vystihl charakter a povahové rysy člověka, jehož jméno nemůžu ani vyslovit. Kdysi ale prý byl normálním a dobrým chlapem (pomineme – li jeho členství v KSČ, o kterém nikdo nevěděl).

  O to smutnější je však fakt, že jeho ambice, ješitnost a touha po moci z něho udělaly bezcharakterní a bezpáteřní trosku, která se nebude štítit volit SocDem jen proto, aby se někomu pomstila.

  Váš článek Pokud řešíš Romy podle zákona, jsi lump a rasista …? je vyvážený a pravdivý a proto by měl být alespoň tři dny umístěn na Novinkách.cz. Ať si občané počtou.

  S pozdravem, Ina

  od Ina v Říj 19, 2010

 3. Děkuji za uznání…

  od olser v Říj 19, 2010

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *