Jak projít peklem na zemi za půl miliardy dolarů…?

26. Srpen, 2010 – 20:48
Sun City a jeho vodními plochami doplněné golfové hřiště...  Foto: Břetislav Olšer

Sun City a jeho vodními plochami doplněné golfové hřiště... Foto: Břetislav Olšer

Každý z nás si představuje peklo po svém. Většinou se v této souvislosti mluví o podsvětí jako o říši mrtvých. Jinak ho ale vidí švédská modelka Elin Nordegrenová, která dva dny po rozvodu s nejvíc vydělávajícím sportovcem světa, golfistou Tigerem Woodsem, pro světová média prohlásila, že si po nevěrách svého manžela prošla peklem, prý to bylo přímo „devil“.

Inu, povídá se, že s majetkovým vyrovnáním kolem 16 miliard Kč to muselo být fakt peklo jako hrom, ba přímo dantovské „roaring inferno“. Peníze přece nejsou všechno, když jsou… až na prvním místě…
Jinou představu pekla mají třeba lidé na Haiti, v Somálsku nebo spojenečtí vojáci v Iráku a hlavně samotní Iráčané. Skoro polovina z 27 milionů Iráčanů totiž žije v absolutní bídě. Dvě třetiny z nich nemají přístup ke zdravotně nezávadné vodě a nezaměstnanost dosahuje 50%. Více než dvě třetiny iráckých dětí nechodí do školy a 50 tisíc iráckých žen se kvůli smrti manžela a bezbřehé hmotné nouzi živí prostitucí. To nemluvím o každodenních atentátech a tisících mrtvých….

Kdyby švédská modelka vyprávěla lidem na Liberecku, v Chrastavě, Mníšku, Frýdlantu, Raspenavě a jinde, co jim povodně zničily domy, jaké prožívala peklo s půl miliardou USD na kontě, aniž by se musela brodit do půl pasu kalnou vodou, patrně by Češi zavedli zákon soudce Lynche.

Kolik pekel asi existuje? Věřící křesťané si představí oheň, síru a plameny věčného zatracení pro věčně trpící, Židé, co přežili holocaust, vidí plynové komory a krematoria, horníci ze závalu v chilském dolu zase naivně věří, že ho mají už za sebou. A co teprve umírající na AIDS či rakovinu anebo ukamenováním podle šárie…?

České celebrity na jedno použití mají své šílené peklo ve špatných silikonových poprsích, celulitidě a nevyvedených gelových nehtech, politici zase v prohraném volebním boji a v zákazu létání z Ostravy do Prahy… Inu, co bytost, to jiné parametry muk pekelných.

Každý prostě má své peklíčko, kterým vzbuzuje u jiných účelový soucit. Ještě že si Elin Nordegrenová nepožádala o veřejnou sbírku, aby měla na botičky od Diora a jako princezna Diana na klystýry. Pokud jsou švédské modelky stejného zrna jako ty české, God save the Queen.

Ty patrně teď jen mlsně polykají, protože i kdyby se ve své módní promiskuitě vyspaly každý druhý den s jedním milionářským fotbalistou, hokejistou nebo podnikatelem, na 16 miliard by jen ztěží dosáhly, aby pochopily, jaké peklo může být z takového majlandu.

Jenom v Česku musí být statisíce pekel. Alespoň podle počtu rozvodů každého druhého manželství a sporů o alimenty… Naši věrní vládní politici by mohli vyprávět děsivá story o svých peklech nemanželských…

http://www.petr-kral.com

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *