Dr. Jekyll and Mr. Hyde na Letné, aneb Hanobení českého národa…?

18. Srpen, 2010 – 7:59
Já nic, já muzikant z Letné...  Foto: Břetislav Olšer

Já nic, já muzikant z Letné... Foto: Břetislav Olšer

Původně jsem chtěl napsat o hanobení českého fotbalu, ale pak mi došlo, že naši kopálisti už tak zhanobili to svoje čutání, že utkání Sparta – Žilina už bylo mnohem víc než jen hanobením českého národa.

Sparta byla, je a bude nejbohatší český klub, který vybírá ostatním jako rozinky z vánočky jejich nejlepší hráče. Kdo se jim zalíbí, stačí ukázat prstem a už je na Letné. Kdysi tak putoval z ostravského Baníku také Řepka, naštěstí zaplať Bože za ty dary. Včera se zase předvedl. Sotva poté, co sejmul slovenského spoluhráče a dostal žlutou kartu, zuřivě běhal po hřišti jako potetovaný orangutan před infarktem a mohl děkovat anglickému rozhodčímu, že mu nedal hned červenou. Jeho „fuckován“í rozuměl i každý divák u televize.

Sparta, která měla jen zvednout přes 250 milionů, co se válely na trávníku Letné, vystřelila za celé utkání jen dvě střely na branku soupeře, ten pětkrát víc. Proto doma prohrál dva nula. A Řepka soptil, přitom jeho umělohmotná milenka Erbová ho nemůže vynachválit. Pro bulvár se vyjádřila, že už ji nebaví, jak, se z Tomáše neustále uměle vytváří nějaký démon a postrach, zatímco ten člověk má srdce a má svědomí. Není to žádná prohnilá osobnost…

.,,Byla jsem například u toho, když v Olomouci navštívil tamější onkologii a holčičce, na kterou se vykašlali její vlastní rodiče, šel ihned koupit plíny a botičky. Akorát nemá potřebu tyto svoje charitativní aktivity medializovat a zvát si za zadek fotografy, kamery a novináře, když k tomuto dochází,“ upřesnila Erbová, co odloudila Řepku jeho rodině,

Navíc zdůraznila, že v organizaci „Rakovina, věc veřejná“ se Řepka rozhodně neangažuje kvůli její osobě, ale protože sám moc dobře ví, že nejdůležitější v lidském životě je zdraví. Ano, pan Řepka ví, jak důležité je pro člověka zdraví, přičemž své soupeře kosí jednoho po druhém brutálněji, než kdokoli jiný.

Neznám víc se žlutícího a červenajícího se fotbalistu, ne však studem, nýbrž fotbalovým karetním mariášem. Je to zkrátka postrach našeho fotbalu, před nímž se třesou i rozhodčí. Dát či hamletovsky nedát žlutou či červenou kartu? Že by novodobý Stevensonův Dr. Jekyll and Mr. Hyde…?. Se srdcem a svědomím…? Fotbalista, co pro samá vyloučení a ostudy víc nehraje než hraje.

Ano, včera večer byl zhanoben nejen český národ, ale i fotbal, který se však už víc snad ani zhanobit nedá…

http://www.petr-kral.com

Reklama:
  1. 1 Trackback(s)

  2. Led 15, 2016: hampton bay

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *