Kdyby šlo o muslimy, napsal bych: Dva kohouti na jednom smetišti…

16. Srpen, 2010 – 20:00
Nevěsta po židovsku. bez burky jí to sice tolik nesluší, ale je asi šťastná... Foto: Břetislav Olšer

Nevěsta po židovsku. bez burky jí to sice tolik nesluší, ale je asi šťastná... Foto: Břetislav Olšer

Dějí se to věci. Perou se nám už i muslimky, i když jen verbálně. Kdyby šlo o muslimy, napsal bych něco o dvou kohoutech na jednom smetišti. Ale nechci se dotknout ani jedné ze zmiňovaných žen, natož feministek a vůbec už ne genderových pravidel, proto nic nenapíši o dvou slepicích na jednom smetišti. Doufám, že to k islámu konvertující dámy ocení. Jedna z nich však o islámu u jeho hlavních pilířích neříká pravdu. Která a proč? Ač je islám tak mírumilovný, nesnášejí se nejen muslimové, ale už i muslimky.Přečetl jsem si totiž blog paní muslimky Lucie. Mám dojem, že je to ta paní Lucie, co jsem jí kdysi navrhl, že ji pozvu mezi své přátele Židy do Izraele, když mě ona pozve mezi své přátele muslimy do Gazy. Nepozvala mě, do Gazy jsem si tedy zajel sám. A tato muslimka však zle vyčinila i jiné konvertitce, expertce přes Korán Soni. A nejenže jí vyčinila, že plácá nesmysly, ale ještě jí ony nesmysly prokázala.

Tak se z ústřední dopisovatelky jistého a vůbec ne mizerného židovského webu stala nýmandka přes islám. No prosím, a kolikrát se do mě navážela, že to já jsem přes Korán naprostý diletant. A ejhle, najednou zjišťuji, že mě kárala příznivkyně Alláha, co ani neví, co je to ramadán a proč. Jako blahé paměti zelená expertka Katuška Jau -Jau, zvané též Jacques, jež si ne a ne vzpomenout, co je to biomasa. Jinak dnes nechci být jízlivý, xenofobní a rasistický, což nejsem nikdy, naopak chci oplývat velkorysou blahosklonností. Vlastně ony dívky jsou v podstatě milé, jen kdyby se mermomocí nechtěly od nás odlišovat svým islámským exhibicionismem.

Soňa je rozvedená, ach, ta láska muslimská, jen příjmení si po svém emirátském či jakém manželovi nechala. Momentálně v Praze obchoduje tuším s arabskými věcmi. Je tedy ramadán povinností? Podle jejího vyjádření na jednom z blogů, co na toto téma dělá i přednášky, ramadán není povinností, není fetiš… A pravda? Půst během ramadánu je samozřejmě povinný, jenom ti, co nejsou svéprávní – děti a duševně nemocní jsou od této povinnosti osvobozeni tak, jako od všech náboženských povinností v islámu. A ti co jsou nemocní, co cestují či těhotné a kojící ženy mohou půst odložit a postit se později. Pokud je nemoc dlouhodobá a člověk půst nahradit nemůže, může se vykoupit nakrmením chudých. Tvrdí Lucie.

(Jeden z nejlepších iránských fotbalistů všech dob Ali Karimiho, který v letech 2005 až 2007 hrával za Bayern Mnichov, podle představitelů odmítl dodržovat ramadán a dostal z klubu a nároďáku vyhazov. Podle íránských zákonů se musí všichni muslimové během svatého měsíce zdržet od úsvitu do západu slunce jídla, pití a sexu…)

Soňa hned směšně kontruje: „Od některý českých muslimek jsem vyslechla, že by se ženy neměly modlit s gelovými nehty. Modlila jsem se s gelovými nehty několik let v mešitách v SAE a nikdo s tím neměl problél, ani imám…“ Tak nám Sonička se svým zaujetím pro správné překlady Koránu poněkud ujela. Faktem je, že gelové nehty, stejně jako lak na nehty islám nezakazuje. Jak také; v letech kolem 623 neměl Prorok při sepisování Koránu ani tušení, co jsou to gelové nehty. Je ovšem trochu problém, když je muslimka bohabojná a chce, aby modlitba byla platná, musí být ve stavu „tahára“, tedy rituální čistoty. Při umývání se voda musí dostat na všechny povinné části těla – ruce, ústa, nos obličej, vlasy, nohy ke kotníkům. Ovšem lak či gelové nehty vodu nepropustí. Tím pádem očista není platná a bez platné očisty není platná ani modlitba.

A tak dál. Bylo by toho hodně, co by se dalo Soni vyčítat v jejích znalostech Koránu a pěti jeho hlavních, tedy povinných pilířů islámu. Ale nechci být brutální jako Jan Kraus v pořadu „Uvolněte se, prosím“ a deptat Soničku, jak to on činil s Jau Jau Jacques a biomasou. Tak to dopadá, když se české konvertitky k islámu nemůžou dohodnout, co to vlastné víra v Alláha je.

Teď bych měl být spokojený, že se dvě české islámské konvertitky tak do sebe pouštějí. Spíš mi to ale vadí; jako podhoubí budoucí nadvlády islámu v Evropě mi to věští krvelačný boj sunnitů proti šiítům a naopak. Očekávám nyní společný blog obou těchto rivalek, v němž se usmíří a znovu mi to natřou po islámsku, aniž bych psal o tisících obětích každodenních islamistických útoků v Iráku, Afghánistán či Pákistánu, druhé největší islámské zemi…

Nejsem muslim a věřím, že jím nikdy nebudu. Bez donucení trestem smrti, ale to mi jako valašskému křtěnému katolíkovi nehrozí. Občas se ve svém svatém rozhořčení dopustím blogu o islámu a ne vždy se trefím do černého, ale alespoň se nekasám, jak čtu Korán v němčině, protože překlad od pana Hrbka je špatný a zkreslený. Ani pro mě přesto není problém se naučit, že každý muslim má pět hlavních povinností: Věřit v jednoho Boha a jeho Proroka Muhammada, tzv. šaháda – „La-illáhu ilalláh, wa Muhammadún rasúluláh“, jednou v životě vykonat pouť do Mekky, tzv. hadždž, dodržovat půst od rána do večera během celého měsíce Ramaddánu, poskytovat almužnu (zakkát) potřebným, optimálně 2.5% ze svého majetku a modlit se 5x denně…

Psal jsem kdysi o Mrtvém moři, jak mu ubývá vody a paní Lucie mně dala co proto: …”Kdyby Izrael neplýtval v poušti vodou na okrasné zahrádky a trávníčky a nepoužívat Jordán jako ochlazovač svých zbrojních atomových reaktorů a hned by byla z ubohého potůčku – Jordánu opět slavná řeka Jordán a Mrtvé moře by mělo svůj přítok. Jenže proč to dělat jednoduše, když to jde složitě….” Pokračování zde: Chladí Izrael jaderné reaktory vodou z Jordánu…?

Levicová hnutí B’Celem teď úplně stejně obvinilo Izrael z odpovědnosti za nedostatek vody pro Araby v Judeji a Samaří s tím, že Arabové v severním Samaří pijí jen třetinu spotřeby vody na osobu, jaká je doporučována Světovou zdravotnickou organizací, a že naopak Izraelci v průměru pijí třikrát více vody než palestinští Arabové. Izraelská národní vodárenská společnost Mekorot ale v reakci na to konstatovala, že dodává na území Palestinské správy v Judeji a Samaří 500 milionů metrů krychlových vody ročně, což je o třetinu více, než je vyžadováno v současnosti platnými dohodami.

Znamená to, že Izrael zajišťuje čtyři pětiny spotřeby vody na území palestinské autonomie v Ješe. Navíc navzdory omezením a vážnému nedostatku vody v Izraeli samém, dodávky pro Palestinskou správu byly dokonce navýšeny. Do oblastí Západního břehu Jordánu, tedy do Samaří a Judska, dodává Izrael více vody, než je požadováno podle Dohod z Osla, jimiž je vymezen vztah Palestinské správy a Státu Izrael.

Společnost současně obvinila palestinské zloděje vody, že v některých oblastech – jako je Hebron a Betlém -ukradnou až polovinu dodávek vody. Toto tvrzení potvrdil i izraelský Národní vodní úřad, který dodal, že kromě toho je v těchto oblastech nedostatek způsoben špatnou infrastrukturou, za níž odpovídá Palestinská správa. Arabové každý rok ukradnou v částech Judeje a Samaří okolo tří milionů metrů krychlových vody a izraelská vláda se nyní rozhodla jednat: Civilní správa zkonfiskovala Arabům v jihohebronské oblasti okolo 50 kilometrů vodovodního potrubí.

Arabové kradou vodu napojování svého potrubí na centrální vodovodní řady, které dodávají vodu do židovských měst v oblasti hory Hebron. Navzdory významné délce zkonfiskovaného potrubí Civilní správa odhaduje, že se jedná jen o kapku ve sklenici vody. Arabové stále mají okolo dvou třetin všech rozvodů, jimiž proudí kradená voda do jejich vesnic… Na Blízkém východě už bylo rozpoutáno na třicet konfliktů ohledně pitné vody. Hrozí snad ten jednatřicátý…?

Inu, možná mírumilovnému islámu nerozumím, ale rozhodně víc než koza petrželi…  Lucie, pojeďte se mnou do Izraele a já pojedu s vámi do Gazy!

http://kamesova.blog.idnes.cz/c/151009/Ramadan-pani-Diartova-a-blog-neblog.html

Reklama:
  1. 1 Trackback(s)

  2. Led 14, 2016: hampton bay fan

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *