„Vykleštěný“ nebo jen z úspěchů Číny zmatený autor…?

28. Červenec, 2010 – 8:36
Britský časopis The War o válce v Indočíně...  Foto: Břetislav Olšer

Britský časopis The War o válce v Indočíně... Foto: Břetislav Olšer

Tak jsem si s chutí početl „velemoudrou“ úvahu o tom, co je za vraždami dětí v Číně. Silně to evokuje představu, jakoby se za Velkou zdí, v zemi Středu, odehrávaly pouze děsivé věci. Další senzacechtivá vize nedouka mimo současnou realitu, vycházejícího z účelového opomenutí faktu, že růst počtu obyvatel je přímo úměrný nárůstu kriminality, resp. čím víc povolíte demokracie, tím stvoříte víc Frankensteinových monster… 

Jako když psychicky narušený muž zaútočil v provincii Kuang-tung na jihu země na skupinu dětí, osmnáct z nich zranil, ve vážném stavu zůstal i jejich pedagog. Den poté ozbrojený muž zranil v mateřské škole v provincii Ťiang-su na východě Číny tři dospělé a 28 dětí. Pár hodin později jiný pachatel prorazil na motocyklu bránu školky ve městě Wej-fang, uhodil učitelku, která se ho pokusila zastavit, a pak se s kladivem vrhl na děti. Vzápětí spáchal sebevraždu; upálil se. Přitom násilné zločiny nejsou v Číně rozšířené, což je co říct na zemi s miliardou a čtvrt obyvateli.

Nyní se opět projevím jako „jistý starý vousatý psychopat z Ostravy, který bolševikům leštil kliky a neustále jako šílenec napadá ostatní blogery“. Důvod, proč si čeští a s největší pravděpodobností ještě víc než já psychicky narušení pisálci „posvítili“ zrovna na Čínu? Zřejmě proto, že se jedná o nejlidnatější zemi světa, která právě dává na frak všem ostatním nejen svým 12procentním průmyslovým růstem, ale i tím, že drží ekonomiku celé planety pevně ve svých rukách, resp. státní dluhopisy USA a EU v hodnotě asi dvou bilionu USD. Vlastně to má logiku – největší, nejsilnější, nejbohatší… Šach a mat…

Zřejmě následkem toho jsem se mimo jiné dočetl, že “již několikrát (3x) různí muži zaútočili na různých místech Číny na školy a vraždili děti. Proč? Prý je to jen „ukázka toho, jak to dopadá, když se systém snaží řídit lidské životy, osudy. Je to následek čínských regulačních nařízení jednoho dítěte v rodinách…“ V Česku snad systém neřídí lidské životy a osudy? Ve zdravotnictví, školství nebo snižováním pomoci tělesně postiženým a zametáním pod koberec nedávných fixlů samotného novopečeného ministra vnitra..?

Ano, je to pravda, země, která má přes miliardu a dva stě padesát milionů obyvatel musí zcela zákonitě regulovat svoji porodnost; stejně jako Česko s pouhými deseti miliony a kouskem občanů musí naopak zvyšovat porodnost. Jedině, že by pan autor vynalezl něco zázračného, aby se počet obyvatel v Číně nezvyšoval a životní úroveň neklesala. Je přinejmenším přidrzlé, když český mudrlant z miniaturního evropského parčíku chce učit nejlidnatější zemi světa, co a jak má činit se svojí demografií.

Jak ve svém skvělém textu přímo ze Šanghaje poznamenává Daniel Čapek, pro běžného konzumenta zpráv ze světa jsou údaje o „zlé“ Číně šokující; tolik obětí. Třeba záplavy v jižní Číně, které si vyžádaly 158 obětí na životech. Za rok 2009 bylo asi 2500 obětí důlních neštěstí. Hrůza. V Číně je ale skoro padesát měst s populací nad dva miliony obyvatel a čínský energetický gigant typu “ČEZ” má 1,5 milionu lidí a spolu s dalšími třemi největšími firmami, co mají v průměru už jenom po milionu pracovníků, zaměstnávají tolik lidí, jako celé Česko. Počet obyvatel je čínský problém i výhoda…

Autoři se však liší. Naštěstí. I když nechápu, proč by jedno dítě nestačilo Číňanům jako potomek rodu, když průměr evropské rodičky je pouze jeden a půl potomka. A co s psychopaty? Čína přesto vybuduje během příštích let na šest stovek nových psychiatrických léčeben. Když nepomůžou, jsou jiná opatření. Čínské úřady minulý týden popravily šestačtyřicetiletého muže, který koncem dubna na východě země zranil nožem u školky 29 dětí a tři dospělé osoby. Odsouzený byl nezaměstnaný a svůj zločin zdůvodnil potřebou se pomstít na společnosti. Útočníci spadají do dvou kategorií – jde o duševně nemocné lidi a jednak o ty, kteří se ve společnosti cítí odstrčeni. Často je to kombinace obojího.

Na Číně nenecháme nitku suchou, když jde o Tibet a lidská práva. Sotva ale přijde řeč na tresty smrti za Velkou zdí, najednou s těmi čínskými „rudochy“ souzníme, jako praví pokrytci, kteří se jen třesou na absolutní trest. Přes sedmdesát procent české populace je pro jeho znovuzavedení. Přitom trest smrti je jen alibismus společnosti, co si neumí poradit s prevencí zločinu. Pokud ale je třeba udržet tvrdou rukou, jakou jinou, pořádek v zemi s miliardou a čtvrt obyvatel, je to něco jiného, než v píďalce zvané Česko, s pouhými sedmi miliony hospodských žvanilů, kteří už projedli státní dluh za bilion…

Země Středu vynalezla papír i magnetickou střelku a má též tisíce let starý systém „feng-šuej“, jehož základní principy byly shrnuty a formulovány ve filozofii „taoismu“. Ten neuznává Boha jeko tvůrce všeho a tedy ani nadřazenost ducha nad hmotou a rozdělení světa na hmotu a ideu, subjekt a objekt, neboť vše tvoří absolutní jednotu… Ve své knize „Žít feng-šuej“ píše její autor Andrew Alois Urbiš, český psycholog a lékař, zkoumající působení extrémních mrazů a absolutní tmy na lidský organismus, že „vítr a voda“ tvoří univerzální „lidský jazyk“ pro řešení mnoha problémů. V Urbišově pojetí je „feng-šuej“ nejen systém a metoda, ale i způsob existence…

Za poslední dva roky se nejen v Číně, ale po celém světě odhrály desítky tragédií, v nichž umíraly děti. Napřed v mateřské škole skotského Dunblane bylo v roce 1996 sběratelem zbraní zavražděno 16 dětí. Náboženský fanatik v Jemenu zastřelil na předměstí Sanaay 10 dětí. Na základní škole v japonském městě Ikeda bylo nožem usmrceno 8 dětí. V německém Erfurtu zastřelil někdejší žák místního školy 12 profesorů a dva studenty. jihokorejský mladík Čo Sung-hu vystřílel v učebnách na virginské polytechnice během devíti minut 170 ran a zabil dvaatřicet studentů a pedagogů…

Že by by nejen v Číně neměli moc dobrý vztah k dětem zamindrákovaní mladí muži, jimž není dopřáno spokojenosti v plnohodnotném společném životě s ženou, a kteří jsou tak zbaveni možnosti mít vlastní děti, potomky svého rodu…? Že by to bylo přirozené, že tito „vykleštění“ muži se mstí a vraždí děti…?

Statistiky Světové zdravotnické organizace jsou nesmlouvavé; v roce 2009 přibylo na naší planetě tolik lidí, kolik jich žije v Německu. Tedy kolem 83 milionů. Za posledních dvanáct let už je to nárůst přes miliardu lidí. Každou vteřinu se na Zemi narodí dvě děti, denně přibude 250 tisíc lidí. K půlnoci ze Silvestra 2009 na 1. leden 2010 žilo na Zemi 6 834 509 600 lidí, tedy pouze pět a půlkrát víc než v Číně. Jak uživit tolik lidí, co na to civilizace…?

Život je krutý, i bez „vykleštěných čínských zvrhlíků“, jichž je však v přepočtu na počet obyvatel nejmíň na světě. Že by to byla jen „ukázka toho, jak to dopadá, když se systém snaží řídit lidské životy a osudy, jako následek čínských regulačních nařízení jednoho dítěte v rodinách“…?

V USA si s tím muži hlavu nelámou. Za poslední dva roky výrazně vzrostl počet těch, kteří chtějí podstoupit vasektomii. Nepříznivé ekonomické podmínky rozšířily řady příznivců této procedury. Muži si dnes chtějí být jistí, že nebudou muset živit další „nechtěný krk“. Deset procent amerických nezaměstnaných vidí v tomto zákroku jednu z metod, jak si pojistit budoucnost. Během operace se odstraní kousek chámovodu a oba konce jsou ucpány, aby bylo jisté, že se sperma nedostane do močové trubice.

Většina lidí je soudných a uznává čínské úspěchy. Prezident USA Barack Obama šel dokonce tak daleko, že odmítl přijmout Dalajlámu. Vlajku nesnášenlivosti však ještě drží hrdě slovem i obrazem Čechoameričan Etzler ve službách ČT… Třeba si bude brzy klást otázku: Kdy konzervativci předají Cenu za propagaci komunismu dalajlámovi…?

Tož a včil velevážený a moudrý „autore“ raď…

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *