Proč dráždit jedovatého hada bosou nohou…?

24. Červenec, 2010 – 19:11
Jak lze šířit mediální moc...         Foto: Břetislav Olšer

Jak lze šířit mediální moc... Foto: Břetislav Olšer

Nejsem hazardér a zásadně nedráždím jedovatého hada bosou nohou. To samé by měla dělat i Petra Paroubková. Nestačilo jí poznání, že proti ní a jejímu muži se spikla nejen veškerá česká média. Je to boj s větrnými mlýny, s neporazitelnou anarchií, co si říká demokracie a svoboda slova.

Žalovat na političky, že se dostaly do Sněmovny či vlády přes postel, není důstojné. Z principu. Jen se tím přilévá olej do ohně. Kolik neznámých socanských političek se díky tomu zviditelnilo, když využily po tomto konstatování možnosti bít kritikou do svých vlastních řad, padni komu padni.

Nechala se slyšet i ta nejtrapnější žena v české politice – JUDr. Vlasta Parkanová, dvacet roků se živící, a ne špatně, jako profesionální funkcionářka. Vzala to přes OF a ODA, pak zalovila v KDU-ČSL a dnes reprezentuje TOP 09. Zvládla též za jednotlivé partaje posty ministryně spravedlnosti i obrany.

„Není to vtipné a snad ani agresivní. Jen nekonečně hloupé,“ řekla Právu Parkanová svoji reakci na emoce Petry Paroubkové. Ano, slyšet o „nekonečné hlouposti“ z úst „vládní zpěvačky“, která se ztrapnila spolu s kreslířem Vyčítalem parafrází na píseň “Dobrý den, majore Gagarine”, je vskutku famózní řečnický počin.

Prezident J W. Bush se dočkal při návštěvě Česka skvělého daru od ministryně obrany Vlasty Parkanové, která v Praze pohotově, jako kdysi Gustav Brom v Ostravě narychlo sepsal píseň pro J. Gagarina, stvořila a nazpívala kukaččí hit: “Dobrý den, prapore hvězd a pruhů! Dobrý den, radare, prostě welcome…” Jo, kdyby šlo o Radara O´Reillyho alias Garryho Burghoffa z MASH 4077… A byla to znovu sličná děva Parkanová, která prohlásila, že ministerstvo obrany ČR nemá žádné finanční prostředky, jež by mohly pomoci k obnově Muzea Auschwitz-Birkenau Osvětim (Muzea v Osvětimi-Březince), kde bylo umučeno přes milion lidí.

Chování vůči Petře Paroubkové není fér, ale když jste veřejně činnou osobou, nebo ženou veřejně činného muže, musíte s tím počítat. Kdo chce kam, pomozme mu tam. Zvláště, jste-li mladá, sličná a podruhé těhotná absolventka Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, obor amerikanistika, anglistika a rusistika, s dokonalou znalostí angličtiny, ruštiny a starořečtiny a „rozvracíte“ rodiny…

„Já nikdy neřekla sexy mozek. Já řekla, že na muži je nejvíce sexy věc – mozek. Takoví trošku diletanti a amatéři z toho udělali sexy mozek a ani neví, o čem mluví…“ říká Petra Paroubková, která navíc píše knížku o životě v politice. Nejvíc se touto sexymozkovou floskulí ohání současná předsedkyně Sněmovny ČR Miroslava Němcová. Jediná žena z politické scény ČR, která se Petry Paroubkové zastala, byla paradoxně Lucie Talmanová. Nicméně i ona měla své zlé chvilky…

“Fotografie Mirka Topolánka otištěná v listu španělských socialistů El País je samozřejmě fotomontáž. Ujišťuji vás, Aleno Borůvková, že o tom vím rozhodně více, než vy,“ napsala Talmanová jako reakci na štiplavá slůvka své sokyně, ale na jejím místě bych si nebyl tak jistý s její prioritní znalostí nahého těla svého milence, nyní už mažela Topolánka….

Politici mi byli vždy ukradení. Jeden egoista, druhý demagog, další slizoun, narcis, tlučhuba, kretén a rolník ze Sýkořice; Mirek Topolánek, Jiří Paroubek, Cyril Svovoda, David Rath, Marin Bursík, Radek John či spící a dokonale česky mluvící Karel Schwarzenberg. Vlastně jsem volil jen jednou; to když jsem zaskakoval v porotě Miss monokiny. Konečně se mohla, poprvé a naposled, odhalovat holá pravda…

Inu, politika je prostě parádní panoptikum za prachy daňových poplatníků, ale do Štrasbugu k soudu bych s tím nechodil. A hlavně to chce trochu lidštější rozměr. Proč nenávidět na život a na smrt pravici nebo levici? Nepotkal nás přece žádný hladomor jako v Súdánu, genocida jako v Kongu, Zimbabwe či v Kosovu, Čečensku a Srbsku, abychom volali po krevní mstě. 

Jen jsme průměrně zadluženi, nejmíň ze zemí EU, jelikož politici všech parlamentních stran sice podepisovali výdaje státního rozpočtu za stovky miliard, které jsme však my všichni ochotně a rádi, především jako slastně mandatorní, s chutí utráceli nebo nechali utrácet jiné v rámci námi jim poskytnutého mandátu.

Za porodné, mateřskou, benefity a sociální dávky, za bezplatné zdravotnictví a školství, za stavební spoření, pohřebné či za solidaritu – pomoc Lotyšsku, Řecku nebo za zahraniční vojenské mise…

Že bylo líp? Už jsme zapomněli na období fašizace, bolševizace, kolektivizace, normalizace a další…izace? Jakpak by nám asi bylo, kdybychom museli řešit sepisovatele chorobných Mein Kampfů místo blogů Petry Paroubkové a botiček od Diora její dcerky Margity…? Až nám dojde život v nadstandardu, možná už nebudeme mít myšlenky na nesmyslné drby, pomluvy a neopodstatněnou zášť.

Bože, ochraňuj zdravý rozum…

Reklama:
 1. 24 reakce na “Proč dráždit jedovatého hada bosou nohou…?”

 2. Dobrý den,
  konečně někdo veřejně napsal, že chování vůči manželům Paroubkovým je trapné. Jáby bych asi taky takovéto výstřelky nedávala ksoudu. Vždyť všechny tyto urážky jsou prachobyčejná závist.

  od marie v Čec 26, 2010

 3. Děkuji…

  od olser v Čec 26, 2010

 4. Vážený pane,

  ať už dle Vás jsou reagujicí političky jakkoli hloupé, tak neuvěřitelnou nehoráznost a sprostotu, jaké se dopustila Paroubková ( paní nepíšu vědomě ), jsem od nich nikdy neslyšel. To není hodné ani příslovečné hajzlbáby, o vysokoškolsky vzdělaném člověku nemluvě. Platí, že vzdělání jakkoli rozsáhlé nepomůže, když chybí přirozená inteligence. U P. v rodině to platí na oba manžele – viz. „pověření vyšší bytostí“, urážky všech jeho konkurentů a oponentů, atd. Ona ho ovšem nyní překonala… Máme se ještě na co těšit. Jiní by lezli kanálama,jim jakýkoli stud chybí.

  od Jerome v Čec 26, 2010

 5. Bohužel, ne každému je dáno…

  od olser v Čec 26, 2010

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *