Hadů ubývá; vyčítám si, že jsem z recese jednu kobru pozřel…

13. Červenec, 2010 – 22:14
Na které z těchto hadích potvůrek si pochutnat...?  Foto: Břetislav Olšer

Na které z těchto hadích potvůrek si pochutnat...? Foto: Břetislav Olšer

Přestože při pohledu na naši politickou scénu to z každého koutu „sněmovní hadí farmy“ jen syčí a létají jedovaté sliny, nová vědecká studie tvrdí, že stavy hadů výrazně poklesly po celém světě. Trochu jsem z rozličných studií na rozpacích. Nedávno tvrdili Al Gorovi vědci, že nás zahubí globální oteplování a pak se přišlo na to, že to zjistili jen s rozhovorů s horolezci z himalájských osmitisícovek. Navíc si účelově žonglovali s čísly teplot a jen málokterý z tisíců vědců byl klimatolog.

Jak upozorňuje server BBC, mezi druhy vykazující úbytky počtů patří zmije rohatá, užovka hladká, zmije gabunská, zmije nosorohá i hroznýš královský kobra královská či indická. A to mě mírně zamrazilo, jelikož jednu kobru – tuším indickou jsem pozřel ve vietnamském přístavu Vung-tau u Jihočínského moře.

Chodil jsem dva dny kolem malé restaurace a střádal svoji srdnatost. Měli tam jako hlavní menu právě smaženou kobru. Nakonec ve mně zvítězila chronická zvědavost nad geny ochránce zvířat. Prostě recese. Vše začalo u tuctu kotců, ne nepodobným našim králikárnám. V nich se to strašidelně hemžilo propletenci různých hadů. Šéfkuchař v tropické helmě mě zavedl k jednomu kotci, abych si vybral potencionální pečínku. Roztřesenou rukou jsem ukázal do sotva se pohybujícího chumlu, kuchař otevřel dvířka s drátěným pletivech a dlouhými dřevěnými kleštěmi uchopil jednoho plaza a vyškubl ho ven na prašnou zem.

Kulinářský proces před vlastními hadími hody začíná víc než drasticky. Plazící se kobru hadař dráždí pohyby obou paží, jednou rukou jí však máchá před očima, druhou má ve střehu za jejím krkem. Sotva kobra roztáhne svůj krční límec, čímž si zablokuje krk a může útočit jen dopředu, prsty druhé ruky hlovce ji zezadu chytí na krk a je to. Had se svíjí, ale je vytažen a pak se blýskne čepel ostrého nože a kobra je zaživa rozříznuta po délce celého svého těla.

K tomu ještě krouživý řez kolem krku a pak to vypadá, jako by rozevíral zip u spacího pytle a kůže je naučeným pohybem stažena. Vyřízne srdce o velikosti konce palce, co hodnou chvíli ještě pulsuje. Hadí krev je sbírána do nastavené sklenky s rýžovou vodkou, do níž se vzápětí ponoří hadí žluč a genitálie. Zbytek hada potom míří na pánev do kuchyně a hadí hody mohou začít. Jsem prý nejváženější host, co má právo vypít koktejl s krví a žlučí. Nejsem nejváženější, ale ten kdo objednává a platí.

V tu chvíli nastupují opět pověry: kdo sní tři kobří srdce, stane se nesmrtelným, přestože život je smrtelná choroba. Žluč odstraňuje zažívací problémy, zmírňuje bolesti v zádech a samozřejmě podporuje potenci, stejně jako alkohol, ve kterém jsou naloženy hadí genitálie. Jednou z pochoutek jsou i kousky smažené kobry, chutnající jako úhoř, zapíjený zeleninovým vývarem. Ovšem, co s úhoří žlučí, krví nebo srdcem…?

A pokračujeme tabulí s opečeným masem na citronovém listě, závitky z mletého masa, zkrátka od jedné hadí lahůdky k druhé lahůdce. K ochucení asijského jídelníčku poslouží sojová a chilli omáčka, směs soli rozmíchané s citronem a papričkami, přikusuje se zelenina a co dům dal. Z nápojů potom další mýtus o podpoře potence – lihovina z ještěrek a krys.

Za nejnebezpečnějšího hada je považována kobra královská, ovšem je vzácná a pro běžné strávníky nedostupná. Hojněji se vyskytující kobra indická, která se s oblibou nabízí též ve Vung-tau ke konzumaci. Velmi nebezpečný je banánový had, přestože uštknutí nebývá časté. Hadí maso vysmažené do drobných kostiček připomíná tuhé hovězí, liši se od něj hlavně značně vyšší cenou. Prý je ale velmi zdravý, stejně jako „snake vine“, kořalka, co se jmenuje am bau a jejímž základem je vodka, v níž se macerují celé kobry.

Hadí hody vyhledávají především návštěvníci z Japonska, Tchaj-wanu nebo Jižní Koreje, a pro co jiného než pro onu pověst zaručeného afrodiziaka. Zcela mimořádná atrakce přitom není ve Vietnamu ani moc drahá – celovečerní hodování stojí většinou něco přes deset dolarů. Hostina končí vývarem, ve kterém plavou kousky vařené kobry a hosté si poté mohou jít na vlastním organismu vyzkoušet, zda se skutečně dostaví všechny hostitelem slibované omlazovací efekty.

Delfské pýthie, pronášely tajemné věštby pomocí hadů obtočených kolem svých polonahých těl. Vidění budoucnosti tak vznikala zásluhou účinků hadího uštknutí, které je přivádělo do tranzu. Aeskulapova hůl se dvěma hady ovíjejícími nahoře okřídlenou tyč, nynější symbol medicíny, pochází také z řecko-římské mytologie. V řadě kultur znázorňuje had osud, budoucnost, koloběh života nebo nekonečno (had zakousnutý do svého ocasu).

Každý rok podlehne uštknutí asi 30 000 lidí, z toho jedna třetina mrtvých pochází z Indi. Ze zhruba 3000 druhů hadů tvočí ti jedovatí téměř třetinu. Své nezastupitelné místo však získal hadí jed ve farmaceutickém průmyslu. Zažil a přežil jsem návštěvu stanice pro jeho odběr poblíž Lumpini parku v Thajsku. Poté i v Bangkoku, v The Pasteur Institute’s Snake Farm, kde se produkují séra proti hadímu ušknutí… Hadí farma se nachází rovněž pár kilometrů od vietnamského My Tho, chovají zde především krajty a kobry.

Tam jsem pochopil výraz „husí kůže“, když jsem sledoval, jak znalci hadího chování procházejí mezi zděnými kobkami, z jedné z nich vyženou kobru a speciální vidlicí ji přitisknou nejdřív za krkem k zemi, uchopí ji těsně za hlavou, naučeným hmatem prstů přinutí rozevřít hadí požírací ústní otvor a jedovaý zub pak přiloží ke sklenici, přitlačí na váček jedové žlázy s jedem a pár kapek jedu-neurotoxinu vyteče na dno nádobky.

Dva hadí zuby se nacházejí se vpředu na horní čelisti, jsou duté jako injekční stříkačka a v klidu směřují dozadu. Jsou v tlamě složené ve vodorovné poloze. Teprve při kousnutí, když had otevře tlamu, se zuby vztyčí do svislé polohy. Největší imunitu proti těmto jedům má také český ježek, co mívá ke svačině i prudce jedovatou zmiji…..

(Hadi mají jedové zuby v přední části tlamy, pevně spojené s kostí. Je v nich částečně uzavřená podélná rýha, kterou stéká (může být i vystřikován) silný jed z jedových žláz. Jed proteroglyfních hadů může být buď neurtoxin nebo myotoxin… Wikipedie)

Vietnamština má šest základních tónů, takže bez hudebního sluchu je to velký oříšek, skoro jako arekový, co se přidává do betelového žvýkání. Příklad slabiky ,ma´. Dvě hlásky a za nimi se skrývá šest různých významů: Strašidlo, a přece, kůň v šachové hře, hrob, tvář, sazenice rýže. V psaném textu lze jednotlivé tóny rozeznat podle diakritických znamének u hlásky „a“, při výslovnosti je nutné řídit se speciálním grafem. V hadí farmě jsem se chtěl blýsknout a říct, že to je na „hrob“, přičemž jsem řekl „sazenice rýže“… A to stačilo během půl vteřiny hlasem mírně zajódlovat; vystoupat, pak prudce klesnout a vzápětí zase bleskově nahoru… Jak snadno být za blbce i bez nicků.

Vedle hadí farmy je restaurace, na jejíž stěně visí jídelní lístek; tvoří ho plechový smaltovaný plát, na němž je umnou rukou sepsáno lákavé menu: Pečená kobra. Smažená kobra. Mletá kobra. Salát z kober. Kobra s citronem nebo obří kobří koktejl, kobří ocásky s ananasem, kobra nadívaná malými kousky kobry, pražená kobra na grilu, kobra s přílohou, kobra bez přílohy, kobra a jahody, kobra dušená…

Protivné nadbytečné kalorie a výčitky svědomí, že nejsem vegetarián…

Reklama:
  1. 1 Trackback(s)

  2. Led 15, 2016: hampton bay ceiling fans

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *