Dva kohouti na jednom smetišti

12. Září, 2008 – 15:22

Znám to z máyovek; notně rozezlení náčelníci se zachmuřenými tvářemi, zmalovanými válečnými klikiháky, rázně vystoupí z řady, zabodnou svá kopí do savany před sebou a vykřiknout plní odhodlání a msty: Boj!

Asociace to není marná, připomněla mi probíhající souboj dvou rivalů z ODS – premiéra Mirka Topolánka a zhrzeného exministra financí Vlastimila Tlustého.

A přitom mohl dál vládnout klid a mír, pokud by občanští demokraté nehodili přes palubu svého stranického maskota i s jeho rovnou daní, kterou se však během voleb ODS několikrát zašticovala a byla to vlastně její předvolební tajná zbraň.

Už však není. Větší bere. Tlustého nahradil Kalousek, rovná daň se značně pokřivila, a proto náčelník Siouxů Tlustý stopař zavelel k útoku: Boj!

A tak se ocitli dva kohouti na jednom velkém smetišti, příznačně nazvaném náčelníkem Slizký Topol Augiášův chlív. Je třeba brát s obdivem tolik konstruktivní sebekritiky. Zřejmě Es kommt der Tag – přišel konečně ten tolik vyzývaný den zúčtování.

Možná se místo kopí budou v rámci „noci dlouhých nožů“ používat zcela jiné „studené“ zbraně…

Spor mezi předsedou ODS Mirkem Topolánkem a rebelantským poslancem Vlastimilem Tlustým se tak patrně dostane až k Manituovi.. Bývalý ministr financí se totiž hodlá soudní cestou bránit proti Topolánkovu nařčení, že nahrával své kolegy z politiky.

„To je největší lež, jakou jsem kdy slyšel. Očekávám, že každý, kdo s něčím takovým přijde, takovou nahrávku nebo aspoň takové jednání dokáže. Já jsem nikdy v životě nikoho nenahrál…“ řekl Tlustý v rozhovoru pro Právo.

Pomluva je vážná věc, zvláště když není doložitelná žádnými důkazy. Indicie se v tomto případě můžou jit vycpat i s tím dotyčným, kdo je zosnoval. Pokud svá nařčení není schopný dokázat, má smůlu.

Vlastně proč to už dávno není naopak. Jakto, že žalobu nechtějí podávat pro pokus vydírání, pomluvu a narušování soukromí tři mušketýři Topolánek, Dalík, Tluchoř…?

A co bude dál? Stranu ODS prý nemůže vést člověk, jehož nejbližší spolupracovníci se podílejí na shromažďování kompromitujících materiálů a přípravě vydírání.

Tím je myšlen fakt, že premiérův poradce Dalík, z kmene Šedé eminence, se nechal slyšet, že o Tlustého kompromitující fotky nemá zájem, jelikož ty, jak chodí za prostitutkami, už dávno má…

Pak dal na vědomí, že odpovídal tak jen proto, že věděl, že jde o provokaci. Proč však nezasáhli i s kolegou Tluchořem, náčelníkem Tlučhubou z rodu Skřehotavého ptáka, když oba věděli, co šustí v trávě pod indiánskými mokasíny stopaře Moravy…?

A když jsme u toho Augiášova chléva, je třeba zmínit zákulisí tohoto slovního spojení.

Panovník Eurystheus zadal hromotlukovi Héráklovi za pokání vykonat dvanáct obtížných úkolů. Pátým úkolem bylo vyčištění chlévů známého špindíry krále Augiáše. Ten vlastnil stáda mimořádně plodného dobytka.

Za třicet let se tak rozmnožila, že nevykydaná mrva a její zápach zamořil celý Peloponés. Hérákles slíbil, že do večera bude chlív jako ze škatulky. Pak prorazil na dvou místech zdi, změnil tok dvou blízkých řek Alfeios a Péneios a jejich proud se prohnal chlévy a stájemi a bylo dokonáno…

Takže, Héráklové, statní indiáni na válečné stezce, Vybodněte se na ten svůj: Boj a zkuste chvíli normálně pracovat, bez sociálních dávek daňových poplatníků…

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *