Jak se kozel stal přece jen zahradníkem, aneb Long John Langer…

30. Červen, 2010 – 8:27
Kozel zahradníkem v praxi, tentokrát leze nahoru po marockém korkovníku...  Foto: Břetislav Olšer

Kozel zahradníkem v praxi, tentokrát leze nahoru po marockém korkovníku... Foto: Břetislav Olšer

Tak u nás už zřejmě neplatí vox populi, vox dei a Radek John zvítězil ve svém inauguračním vyděračském tlaku na dvojku z vládní trojkoalice a stal se ministrem vnitra. Pokud tedy neberu jako hlas lidu volby, v nichž pro Věci veřejné hlasovalo pár set tisíc voličů, resp. Necelých 11 procent z třiašedesátiprocentní volební účasti. Dělat z toho mandát deseti milionů obyvatel Česka je stejně poněkud troufalé tvrzení.

Proč ale ne? V politice je možné vše. John přece také tvrdil, že ve vládě nezasedne s dinosaurem Kalouskem a ejhle, jak důležitý je pro něho ministerský post. Důležitější než zásady. Napadlo mě, že by měl nový šéf vnitra správně změnit své jméno na John Langer. Jednak mají spoustu společného, kromě vzdělání.

Nevím, kolik má John vysokých škol, ale Langer má prokazatelně dvě. Ale k čemu je vzdělání, také ho nemám a žiju. Shrneme-li to, vyjde nám obvyklé klišé; jeden za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet.

Tímto slovním spojením by vznikla asi stejná kvalita, jako neoprénové kalhoty Long John LANGER, zlevněné z 2000 Kč na 1900 Kč. Vhodné pro politiky s citlivou pokožkou a poctivým srdcem agenta provokatéra, což je z programu VV. Jakoby to Radek John už dopředu zkoušel a svým ministerským křeslem nás všechny snažil vyprovokovat k trestnému činu.

Podle Pavlíny Wolfové, obyčejné vnučky slavného dědečka, předseda Věcí veřejných Radek John lhal u soudu, když řekl, že s ní nikdy neměl sexuální poměr. John takové nařčení vyvrací. Jako Clinton, když tvrdil, že neměl sex se stážistkou Monikou Lewinskou, až z toho byl impeachment a nakonec neoficiální uznání faktu, že orální sex je jako nevěra přípustný… To se ovšem Radka Johna netýká, jelikož kdyby on praktikoval s matkou své nemanželské dcery pouze orální sex, nikdy by nic nezplodil.

Proti srovnávání Johna s Langerem je sám Langer, který odmítá, aby ho Věci veřejné při vyjednáváních používaly jako beranidlo proti ODS. „Nevím, oč je pověst Ivana Langera horší než pověst Johna. Na rozdíl od Radka Johna jsem si nenechal proplácet přednášky v cenových relacích jako Bill Clinton nebo Rony Blair, na rozdíl od něj jsem nevysával veřejné zdravotní pojištění,“ řekl Právu Langer.

Narážel tak na to, že John si měl říci za cyklus přednášek čtyři milióny korun a také byl ve vedení firmy Ora Print, která vydávala pro VZP luxusní a předražený časopis.

Nicméně fakt zůstane faktem; Radek John je novým ministrem vnitra a Long John Langer zůstane už navždy jen reklamou na neoprénový obleček, který sice též pomáhá a chrání, ale brzy se rozpadá…

VV mají „vazalskou“ Smlouvu kandidátů Věcí veřejných se stranou. V ní se mj. praví: „Poslanec bude hlasovat na schůzích Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky a v jejích orgánech a komisích při všech hlasováních v souladu se stanoviskem poslaneckého Klubu resp. v souladu se stanoviskem Politické strany, které určuje Rada Politické strany hlasováním nadpoloviční většinou, přičemž v případě rozporu mezi stanovisky Klubu a stanoviskem Politické strany je vázán stanoviskem Politické strany…“

Pokud Smlouvu nedodrží, je povinen v takovém případě uhradit Politické straně dohodnutou výši plnění Politické strany dle článku III.1. a III.2. resp. Přílohy č. 1 této smlouvy, tak jak je sjednána v článku III.3. této smlouvy, tedy částku ve výši 7.000.000,– Kč (slovy: sedmmilionů korun českých ), a to do sedmi (7) dnů následujících po obdržení písemné výzvy k úhradě…

Inu, jsme přece svobodní lidé, kterým nikdo nevymývá mozky a nebere jim jejich názor ani přesvědčení..

Reklama:
  1. 2 Trackback(s)

  2. Led 15, 2016: hampton bay fans
  3. Úno 9, 2018: ????

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *