Proč se trenér Weiss těšil po Itálii na tiskovku…?

24. Červen, 2010 – 19:53
Zatímco povrch JAR ovládly vuvuzely, v podzemí platinových dolů je zájem dál pouze o sbíjecí kladiva... Foto: Břetislav Olšer

Zatímco povrch JAR ovládly vuvuzely, v podzemí platinových dolů je zájem dál pouze o sbíjecí kladiva... Foto: Břetislav Olšer

Zdálo se, že trenér slovenských fotbalistů Vladimír Weiss se už na tiskových konferencích neukáže. Zvláště, když si od uštěpačných otázkách „novinářů“ vyslechl své během tiskovky po utkání s Paraguají. Falešní fanoušci, zejména neobjektivní novináři, jsou horší než rowdies. Neublíží sice fyzicky, ale psychicky tak, že to bolí ze všeho nejvíc…

Médium Sport.cz si na něm vylilo svoji zlost asi nejvíc, místo toho, aby bylo soudné a vědělo, že mužstvo, jemuž se nedaří, potřebuje naopak podporu.

„Tým, který při svých zápasech nudí, nudí, nudí, nudí, nuuuuuudíííííííí… Ale to by ještě nebylo nejhorší. Do největších ostud mistrovství se dostal především kvůli buranskému chování svého trenéra Weisse, jenž vulgárními výrazy napadl slovenské novináře, některým dokonce po utkání s Paraguají vyhrožoval fyzickým napadením a nadával jim: Vy buzeranti, vyjebaní…“

Slováci napřed volali Hosana, pak zase Ukřižujte ho. Že by se i biblickém příběhy opakovaly? Vulgární a nechutný hulváte Weissi, nastal čas odejít. Slováci prý se ho bojí, protože za ním stojí jeden z nejmocnějších mužů na Slovensku: podnikatel Ivan Kmotrík, majitel Slovanu Bratislava, ale především nejvlivnější podnikatel v zemi pod Tatrami, jehož majetek se odhaduje deset miliard korun.

Pak ale přišel západ o přežití s Itálií, posledním mistrem světa. A Slováci po skvělém výkonu dali hned tři branky, poslali Italy domů a sami postoupili do osmifinále, tedy mezi 16 nejlepších mužstev světa.

Bude teď někdo požadovat, aby se Weiss omluvil a rezignoval na post reprezentačního trenéra? Pořád bude nechutný hulvát, uhlazený gentleman a Pan nepříčetný s dlouhými prsty, nebo se z něho rázem stane skvělý stratég a taktik, co na utkání chodí v nažehleném obleku, s perfektně oholenou tváří, pečlivě učesaný a s vyleštěnými botami…?

„Hned po narození syna je dnešek mým nejlepším dnem v životě. Je to tak neuvěřitelné. Všichni Slováci jsou nyní šťastní a radují se z fotbalu. Samozřejmě také děkujeme těm, kteří nás přijeli povzbudit do Afriky,“ řekl slovenský kouč po zápase.

Že si reprezentační trenér nemůže dovolit slovník hospody čtvrté cenové skupiny? Proč ne. Mám zopakovat mnohem horší výrazy a činy nejen našich, ale i světových politků, kteří nereprezentují pouhých pět milionů slovenských obyvatel, ale několik miliard… Ve vypjatých životních situacích je možné vše, a kdos bez chyby, hoď kamenem…

Fanoušci jsou stejní všude na světě. Česko a Slovensko nevyjímaje. Bylo to letos v dubnu, když jsme prohráli ve fotbale se Slovenskem 1:2. Na domácím hřišti. Fanoušci to neunesli, hlavně zásluhou faktu, že utkání bylo spolukomentované slovenským komentátorem Slavomírem Jurkou.

Uražení a ponížení fotbaloví nickové vzteky šíleli, psali něco o televizní schizofrénii a vlastizradě, kdyby se jim někdo z “nováků” dostal pod ruce, vsadím se, že by nezůstalo pouze u platonických výhrůžek, ale televizák by neušel pokusu o lynč.

Proč jim tolik vadila tato sentimentální připomínka dob, kdy jsme byli Československo a Karol Polák byl i českým národem vcelku vážen a ctěn?

Jo, když Češi Slováky na jejich hřišti rozdrtili, nikdo ze Slováků, dokonce ani extrémista slovenského nacionalismu Ján Slota, by to nenazval vlastizradou, že utkání komentovali Slovák s Čechem.

Pak to v Bratislavě skončilo remízou 2:2. I bez společného komentování. Slovákům to zvýšilo šance na účast na MS 2010 v JAR na více než 90 procent, Česku zbývala jen teoretická šance. Pořád jsme totiž měli na vedoucí Slovensko ztrátu sedmi bodů. Na zatím druhé Severní Irsko pět…

Mám citovat novinové titulky, nadávky a jiné vulgarismy na hlavu trenéra Brüknera a mnohých hráčů? Jelikož je mezi nicky většina zavilých fanoušku s rysy rowdies, můžu si toto ponaučení nechat od cesty.

(Francouzské fotbalisty po návratu domů chránili policisté, kdo bude ochraňovat Italy…?)

Proto jsem rád, že se dnes slovenský trenér Vlado Weiss tolik těšil na tiskovou konferenci…

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *