Konec blokády Gazy, aneb Legální vyzbrojování Palestinců a co dál?

21. Červen, 2010 – 0:24

„Padne-li Izrael, padneme s ním my všichni“, napsal pro víkendové londýnské Times bývalý španělský premiér Jose Maria Aznar. „Opouštěním Izraele ukazujeme, jak hluboko jsme klesli. Nezapomínejme, že Izrael je v celém regionu nejlepším přítelem Západu.

Až bude arabský kůň pít z Vltavy, bude zle...  Foto: Břetislav Olšer

Až bude arabský kůň pít z Vltavy, bude zle... Foto: Břetislav Olšer

V ideálním světě by zasahující vojáky přivítali, v ideálním světě by žádný opravdový přítel Izraele nezorganizoval plavbu do Gazy se zlým úmyslem tak, jak to udělalo Turecko.“

Co se tedy stane, že se Izrael nechá světovým „humáním“ veřejným tlakem přesvědčit a dobrovolně skončí s blokádou moře kolem Pásma Gazy? Bez problémů tak začnou na toto území teroristického hnutí Hamás plout lodě se zbraněmi a komponenty pro jejich výrobu. A vyzbrojenému Hamásu pak nezabrání ve zničení židovského státu zhola nic. Místo raket kassám začnou na Sderot, Aškelon či Haifu útočit rakety katuše…

A kdo nyní nejvíc „dbá“ o smetení Izraele do moře? Kromě Íránu a Ligy arabských zemí hlavně Turecko, jeden z kandidátů členství v EU. Podle média „Israel heute“ hrozí země obráceného půlměsíce, že se turecký velvyslanec do Izraele vrátí až po splnění následujících skandálních podmínek: Izrael se musí Turecku omluvit, musí odškodnit rodiny zastřelených Turků, musí okamžitě zrušit blokádu Gazy a incident na Mavi Marmara musí vyšetřit mezinárodní komise

Přitom Izrael se jen bránil provokaci, kterou byla kamufláž s „humanitární pomocí“ pro Pásmo Gazy a devíti mrtvými na jedné z šestí lodí. Ta loď byla turecká a vyslala ji „Inzani Jardim Vakfi!, doslovně přeloženo „Nadace pro humanitární pomoc“, zkratkou IHH. Jeden z hlavních organizátorů flotily „Svobodná Gaza“ IHH je turecká nevládní organizace, založená roku 1992 a roku 1995 úředně zaregistrovaná v Istanbulu. Vedoucím IHH je Turek Bülent Yildirim, který zakoupil tři z devíti lodí flotily, mezi nimi i osobní loď „Mavi Marmaris“, na níž došlo časného rána 31. května 2010 k nejtvrdším srážkám. Islamisté se železnými tyčemi pokusili zlynčovat izraelské vojáky. Byli zde mrtví a zranění….

Mezi šesti stovkami „dobrovolníků“ bylo 30 Jordánců, 16 Kuvajťanů a další aktivisté z Pákistánu, Indonésie, Azerbajdžánu, Malajsie, Alžírska, Maroka, Mauretánie, Ománu, Jemenu a Bahrajnu. Co ty všechny jmenované národnosti spojuje? Všechny vyznávají islám. Kromě dvou pracovnjíků ČT – pány Zavadila a Línka, jimž nešlo (doufejme) o islám, ale pouze a jen o objektivitu. Na veřejných tiskových konferencích v Turecku v uplynulých letech zástupci IHH agitovali pro Hamás a jeho strategii, včetně ozbrojeného boje proti Izraeli.

Podle The Jerusalem Post organizuje další provokativní plavbu do Gazy z Libanonu manželka člena islámské teroristické organizace Hisb´allah Samar Alhajová. Na lodi bude přítomno asi 50 žen, údajně „více křesťanek než muslimek“, z Libanonu, USA, Francie, Británie, Japonska, Kuvajtu a Egypta. Není známo, zda je opět posílí „nestranné“ duo redaktorů ČT Praha. Každopádně je předpoklad, že vůči ženám se bude chovat komando Izraelců shovívavěji, pokud ovšem nepůjde o sebevražedné atentátnice typu „černých vdov“…

Jak napsal Karel Orlík, plavbu spolufinancuje palestinský Arab Jasser Kašlak, obchodník ze Sýrie: „Nenechte se pomýlit umírněnými arabskými vůdci. Mír s námi není možný. Naše děti se do Palestiny vrátí. Izraelci nemají právo na existenci.“ To jsou jeho slova pro TV Al-Manar, kterou provozuje v Libanonu teroristický Hisb´allah. Opravdu mírumilovný muslim na humanitární lodi do Gazy. Kolik ještě podobných lodí bude Izrael obtěžovat svými řízenými provokacemi?

Další dvě lodě se „stavebním materiálem pro budování tunelů, jídlem a hračkami“ se rozhodla vypravit do izolovaného Pásma Gazy rovněž íránská propalestinská organizace Society for the Defence of the Palestinian Nation (SDPN). První plavidlo opustilo přístav již v neděli. Druhé by mělo vyplout koncem týdne. Rovněž není jasné, zda humanitární pomoc bude také pro milionáře z města Rafah, které je plné tunalových zbohatlíků-pašeráků zbraní. Zisk – měsíčně kolem 50 tisíc USD z jednoho tunelu.

Oproti původním zprávám nebude lodě chránit ani íránské námořnictvo, ani jednotky revolučních gard. Britský list Guardian připomíná, že íránský náboženský vůdce ajatolláh Alí Chameneí nabídl SDPN eskortu před dvěma týdny, ta ji však s díky odmítla. Zástupci organizace rovněž do tisku zdůraznili, že s vládou v Teheránu a jejími politickými cíly nemají nic společného,

S podobným prohlášením ve vztahu k islamistickému hnutí Hizballáh vystoupila v úterý i další propalestinská organizace, tentokrát z Libanonu. Ta chce do Gazy vypravit zdravotní loď s výlučně ženskou posádkou. Podle agentury AFP bylo na plavbu vybráno padesát žen různých vyznání. Datum vyplutí dosud aktivistky nezveřejnily. Podle agenturních komentářů není pravděpodobné, že by izraelské úřady povolily libanonské, respektive íránským lodím do Gazy doplout. Zároveň by ale nemělo dojít k obdobným incidentům, jako při izraelském přepadu humanitárního konvoje 31. května.

Připomeňme si některá známá, přesto značně podceňovaná fakta, kromě těch, že ve Franici žijí tři milony muslimů a v Anglii je jich přes pět milionů; ve Švédském Malmö žije už asi dvacet procent muslimů a skoro 70 procent severských kriminálníků se rekrutuje právě z řad „nezápadních imigrantů”, resp. „nových seveřanů“. Minulý rok bylo v norské metropoli oznámeno rekordních 161 znásilnění a 35 pokusů o znásilnění. Více než dvě třetiny znásilňovačů nebyli etničtí Norové.

Podle statistik se ve Skandinávii výrazně zvýšila kriminalita. Zatímco v USA je spácháno kolem čtyř tisíc trestných činů na sto tisíc obyvatel, v Norsku, Švédsku a Dánsku je to více než dvakrát tolik. Evropské perspektivy nejsou růžové ani v jiných zemích. V roce 2050 bude v Rakousku podle demografů každý pátý školák muslim, protože tamní muslimky rodí v průměru pět děti, zatímco katoličky jen dvě. Ročně přibude v Rakousku na 30 000 přistěhovalců, z toho je téměř polovina muslimů. Ještě hůř je na tom Německo – za dvacet let by měli tvořit 45 procent obyvatel Berlína muslimští imigranti, pardon – nezápadní přistěhovalci.

Kdy se křesťanská Evropa přesvědčí, že Židé chrání nejen judaismus, ale především křesťany. Víra v mírumilovný islám je dávno zprofanovaná. Podle demografů má být starý kontinent koncem tohoto století zcela islámský.

Záleží vůbec ještě někomu na evropské křesťanské tradici, nebo už všichni dají na tvrzení, že nic takového vlastně ani neexistuje? S pětadvaceti miliony evropských muslimů se tomu dá málem uvěřit…

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *