Pacienti proberte se, chystá se na vás další podraz…?

11. Září, 2008 – 19:54

Proslýchá se, že by finanční skupina Agel měla ovládnout české zdravotnictví. Ve skutečnosti je dosti možné, že pouze funguje jen jako zprostředkovatel ministerstva zdravotnictví ČR. Ale znáte to; řeči se vedou, voda teče a jedna paní povídala, že karavana kráčí dál…

Více by k tomu zřejmě mohla říct americká nadnárodní organizace řízené péče Kaiser Permanente International (KP), což je prý největší organizace tohoto druhu v USA pro zahraničí, jež má údajně velkou chuť expandovat do ČR jako expert na mezinárodní poradenství v oblasti zdravotnictví.

V Česku není žádným nováčkem, jelikož už spolupracuje s Euromednetem, resp. s Nemocnicí Třinec – Podlesí a.s. , kterou vlastní zdravotní pojišťovna Agel, zároveň ovládající Hutnickou zaměstnaneckou pojišťovnu a spolupracující na současné reformě českého zdravotnictví se svatou šesticí v pozadí – Macháček, Julínek, Hroboň, Bryndová, Svejkovský, Hodyc.

Firma Agel majitele Třineckých železáren Tomáše Chrenka už ovládá na severní a střední Moravě 12 nemocnic, šest poliklinik, soukromé ordinace, síť lékáren a firmu dodávající zdravotnický materiál. Nyní k nim přibyla i zdravotní pojišťovna, která spravuje peníze veřejného zdravotního pojištění.

Ve dnech 6. – 8.dubna 2008 se uskutečnil v Praze 4. International Health Summit 2008. Uspořádalo ho občanské sdružení Reforma zdravotnictví-forum.cz ve spolupráci s americkým partnerem The Governance Institute. Důležitým hostem byl také generální ředitel Kaiser Permanente George C. Halvorson.

A tady vstupuje na světlo boží poradenská firma McKinsey&Co, která funguje po celém světě. Zřejmě není náhodou, že MUDr. Pavel Hroboň údajně pracoval pro McKinsey&Co čtyři roky jako konzultant a současná poradkyně ministra Julínka PhDr. Lucie Bryndová zde měla získat získat dokonce doktorát.

Ale ouha; je tady též informace o údajným nekalých praktikách Kaiser Permanente. Přes své miliardové zisky jsou prý propouštěni vyškolení odborníci – lékaři výměnou za lékaře -začátečníky.

Webové stránky www.kaiserthrive.org dokonce zveřejňují aktuální žaloby na KP. Firma má ztrácet americké klienty, když byl zaznamenán za posledních šest roků jejich pokles z osmi a půl milionu na necelých sedm.

V takové nepříjemné situaci je třeba se poohlédnout po jiném zdravotnickém trhu. A kde jinde než v Česku by pořád ještě byla levná pracovní síla, legislativa o řízené péči nachystaná na objednávku, pomalé soudy v případě žalob ze strany pacienta a velmi směšná odškodnění.

Navíc když státní kasa každý rok vyčlení přes půl miliardy Kč na vzdělávání lékařů v soukromých nemocnicích. A rovněž kde jinde by ministr zdravotnictví prosazoval zvýšení týdenní pracovní doby u zdravotníků.

Napadá zcela přirozená věc; pokud jsou alespoň z poloviny pravdivé výše uvedené skutečnosti, ověřené podle praktik BBC ze dvou na sobě nezávislých zdrojů, má kampaň o radaru v Brdech něco společného s dalším americkým byznysem v podobě firmy Kaiser Permanente…?

Nikoho neobviňují z ničeho. Kaiser – německý císař necísař…

ZVláště když nutně potřebuji vytrhnout stoličku vlevo nahoře a vybrat si z receptů léky na následky mé mozkové příhody. Doufám, že to stihnu ještě před uzavřením tohoto skvělého byznysu.

Ani moje soukromá kasička není bezedná…

Reklama:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *